.

Протипіхотні міни та підривні заряди

Язык: украинский
Формат: курсова
Тип документа: Word Doc
9 9068
Скачать документ

РЕФЕРАТ
На тему: Протипіхотні міни та підривні заряди

Протипіхотні міни

Кількість і тип протипіхотних мін дуже різноманітний. Основною особливістю протипіхотних мін є те, що майже усі вони є імпровізованими. Для використання в якості протипіхотних мін пристосовуються артилерійські і мінометні боєприпаси, протитанкові міни, ручні гранати і різні інші боєприпаси. Протипіхотні міни, що приводяться в даному розділі, є найбільш типовими з всіх імпровізованих зразків.
Протипіхотна бляшана міна (мал.2-13) виготовляється з металевої банки, подібної по зовнішньому вигляді банці з-під пива. Вибуховим механізмом є імпровізований підривач миттєвої дії. Для цієї мети також може бути використаний запав ручної гранати, у якого вилучений сповільнювач. Мина діє за допомогою натяжного дроту, що прикріплюється до витяжного кільця; від висмикування з’єднаної з кільцем чеки звільняється зведений ударник, що переміщається вниз і наколює запав. Таку міну не слід знешкоджувати, оскільки при цьому можливий її випадковий вибух.
Основні дані міни
Колір ………………………………….сірий чи захисний
Діаметр……………………………….76 мм
Висота ………………………………..150 мм
Загальна вага ………………………близько 900 г
Тип ВР ………………………………..тротил

Рис. 2-13. Протипіхотна бляшана міна
Бетонна осколкова міна (мал. 2-14) складається з заряду ВР, ув’язненого в бетонний циліндричний корпус із плоскою бічною частиною для надійного кріплення на місцевих предметах. 50-мм діаметра трубка з одного з торців міни служить як рукоятку для перенесення і розміщення вибухового механізму. Два шнури у верхній частині міни використовуються для кріплення її в місці установки. Мина звичайно має електричний вибуховий механізм і приводиться в дію дистанційно за допомогою чи батарей підривної машинки.
Основні дані міни
Колір…………………………………сірий
Довжина…………………………….250 мм
Ширина підстави ……………….180 мм
Висота ………………………………150 мм
Загальна вага …………………….6 кг
Тип ВР ……………………………..тротил

Рис. 2-14. Бетонна осколкова міна

Бетонна призматична міна (мал. 2-15) звичайно складається верб заряду ВР, ув’язненого в бетонну призму, однак може використовуватися і чавунний корпус подібної форми. Мина приводиться в дію електричний способом і має два капсульних гнізда (по одному на кожнім торці). Сталева трубка в одному з торців корпуса служить для установки міни на кілочку, а також для розміщення одного верб капсульних гнізд. Електричний струм для приведення міни в дію виходить від чи батареї підривної машинки
Основні дані міни
Колір……………………………..сірий
Діаметр ………………………….140 мм
Довжина …………………………355 мм
Загальна вага ………………….6 кг
Тип ВР…………………………….тротил

Рис. 2-15. Бетонна призматична міна

Чавунна осколкова міна (мал.2-16) має форму ручної гранати, на її корпусі нанесена насічка для утворення осколків. Па корпусі міни укріплена ручка для перенесення. Мина має одне гніздо для підривача діаметром 50 мм, розташоване на одному з торців корпуса і, що служить для розміщення електродетонатора. Гніздо до установки міни закрито кришкою.
Основні дані міни
Колір………………………………сірий
Діаметр …………………………..130 мм
Довжина ………………………….230 мм
Загальна вага ……………………5,4 кг
Тип ВР …………………………….мелініт/тротил

Рис. 2-16. Чавунна осколкова міна

Чавунна протипіхотна осколкова міна (мал.2-17) також має корпус з чавуна з насічкою і виконана у формі ручної гранати з короткою ручкою. Звичайно на корпусі нанесене позначення “М1М”. У рукоятці міни розташовується тертковий взривач натяжного дії, що може чи мати не мати елемент уповільнення спрацьовування. Під впливом зусилля, прикладеного до натяжного дроту з який прикріплюється до витяжного шнура взривача, відбувається спрацьовування міни.
Основні дані міни
Колір ……………………………………….від сірого до чорного
Діаметр ……………………………………50 мм
Довжина …………………………………..165 мм
Загальна вага ……………………………1 кг
Тип ВР ……………………………………..тротил
Уповільнення спрацьовування ……2-4 сек.

Рис. 2-17. Чавунна протипіхотна осколкова міна

Осколкова міна, що вистрибує, (мал. 2-18) – саморобна, виготовлена з корпуса американських протипіхотних осколкових мін (>12 чи сигнальної міни М48. У такий корпус повещают дерев’яний циліндр, діаметр якого трохи менше корпуса міни; у циліндрі улаштоване гніздо таких розмірів, щоб у нього можна було помістити стандартну ручну гранату (частіше – американську М26). При установці міни дерев’яний циліндр разом із гранатою вставляється в Корпус міни і витягається запобіжна чека гранати. Мина ініціюється електричним способом від чи батарей підривної машинки, при цьому циліндр і граната викидаються нагору. При виході дерев’яного циліндра з гранатою з корпуса важіль вибухового механізму гранати звільняється і підриває її заряд.
Основні дані міни
Колір ……………………………….захисний чи сірий
Діаметр…………………………….65 мм
Висота ……………………………..200 мм
Загальна вага …………………………..2,3 кг
Тип ВР (гранати)…………………… тротил
Уповільнення спрацьовування (гранати)……..3-4 сек.

Рис. 2-18. Осколкова міна, що вистрибує

Осколкова міна спрямованої дії призначається в першу чергу для поразки піхоти, а також може використовуватися проти легко броньованих машин і іншої бойової техніки (мал.2-19).У передній увігнутій чи осколковій частині міни містяться близько 450 15-мм готельних осколків, поміщених у матрицю, за якої знаходиться заряд плавленого тротилу. Призначена для ініціювання електричний способом, міна постачена регульованою ранню, що дозволяє встановлювати міну на різні поверхні і націлювати її вбудь-якому напрямку. Єдине капсульне гніздо розміщається в опуклій (задньої) частини міни. Виготовляється трьох розмірів. Сполучення мін DН10 і саморобних мін типу “Клэймор” дає супротивнику можливість вибору як засобів спрямованої дії, так і засобів, що діють по площі.
Основні дані міни
Колір ……………………………… від сірого до чорного
Діаметр …………………………… 460 мм
Ширина ……………………………. ТОО 1м
Загальна вага …………………………. 9 кг
Тип ВР ……………………………. плавлений тротил

Рис. 2-19. Осколкова міна спрямованої дії

Мініатюрні осколкові міни спрямованої дії

Розвиток в області створення осколкових мін спрямованої дії, використовуваних у В’єтнаму в 1964 році, привело до появи нових стандартних зразків, що діють на тім же принципі. Перша осколкова міна спрямованої дії (он-то) була занадто великої по розмірах, на виготовлення було потрібно багато матеріалів і її було важко замаскувати. Успіхи, досягнуті при створенні цього засобу, привели до удосконалень, особливо у відношенні розмірів. Зразками, що з’явилися останнім часом, є циліндричні міни гй-3 і ПН-5 і призматична міна он-5. Кожен зразок має раціональну конструкцію, що відповідає , сталим сучасним технічним принципам. Установлено, що ефективність дії цих нових зразків буде еквівалентна дії дробової рушниці 12 калібру при веденні вогню на таку ж дальність. Зменшення розмірів дозволяє найбільше широко використовувати ці мініатюрні міни при веденні партизанської війни, а також при веденні бойових дій у населених пунктах. При цьому буде досягатися значна економія 1 засобах і матеріально-технічному забезпеченні.
Мініатюрна міна DН5(циліндрична) (мал.2-20) являє собою осколкові боєприпаси спрямованої дії, виконаний з тонколистового металу і пофарбований у ясно-сірий колір. Темно-зелена стрілка вказує напрямок розльоту осколків. Проміжний детонатор являє собою пластичне ВР китайського виробництва з капсульним гніздом, що видавлюється паличкою відповідного розміру. Гніздо виконується з боку корпуса в бічному напрямку до задньої частини корпуса, щоб мати максимальної товщини шар ВР між капсулем-детонатором і осколками. Передня увігнута поверхня міни містить осколки, за яких міститься ВР. Деталі з листового металу з’єднуються між собою розвальцьовуванням. Осколки являють собою нарізані великі цвяхи, вкраплені в парафінову матрицю. Ці осколки розташовуються в міні в два ряди, утворити конічну нерівну поверхню. Паперовий диск, що відповідає діаметру міни, відокремлює ВР від осколків
Основні дані міни
Колір:корпуса …………………………. ясно-сірий
маркірування ………………………. білий
Форма …………………………….. циліндрична
Діаметр…………………………… 64 мм
Товщина …………………………… 23 мм
Заряд ВР ………………………….. плавлений тритонал чи Н-6
Проміжний детонатор …………….. пластичне ВР
(китайське) Розміри осколків:
довжина …………………………… 8 мм
діаметр…………………………. 3 мм

Рис. 2-20. Протипіхотна мініатюрна міна DH-5 (циліндрична)

Мініатюрна міна DН-5 (циліндрична) виконана з тонколистового металу і пофарбована в захисний колір (мал.2-21). Стрілка білого кольору вказує напрямок розльоту осколків. Порожнина для проміжного детонатора заповнена пластичним ВР і містить два капсульних гнізда: одне виготовляється за допомогою палички і знаходиться в центрі боєприпасів, так само як і в міни DH-10, інше – знаходиться в бічній частині корпуса міни. Бічне капсульне гніздо спрямоване до задньої стінки міни, щоб одержати максимальної товщини шар ВР між капсулем-детонатором і осколками. Передня увігнута частина міни містить осколки, а задня опукла – ВР. Стики елементів з листового металу завальцовани. Осколками є нарубаний шматки сталевого прутка звичайно однакові по розмірах, розташовувані в парафіновій матриці в два шари, утворити нерівну конічну поверхню. Кожен шар має форму, що дозволяє одержати максимальний ефект при найбільш компактному укладанні. Паперовий диск, що відповідає діаметру міни, відокремлює осколки від ВР.
Основні дані міни
Форма………………………………… циліндрична
Діаметр ………………………………. 115 мм
Товщина ………………………………. 40 мм
Заряд ВР……………………………… плавлений тритонал чи Н-б
Проміжний детонатор ………………… пластичне ВР
(китайське) Розміри осколків:
довжина х ширина ………………………. 8х8 мм
діаметр…………………………….. 3 мм

Рис. 2-21. Мініатюрна міна DH-3 (циліндрична)

Мініатюрна міна DН-3 (призматична) (мал.2-22) виконана з тонколистової сталі, пофарбована в білий чи сірий колір. Стрілка чорного кольору вказує напрямок розльоту осколків. Заряд ВР – із плавленого тритонала чи Н-6-расположен навколо проміжного детонатора. Останнім служить частина 200-г підривної шашки тротилу китайського виробництва, що розташовується в корпусі по діагоналі. Капсульне гніздо висвердлене в проміжному детонаторі. Передня увігнута частина міни містить осколки, а плоска задня частина – заряд ВР. Торці корпуса завалъцовані. Осколки міни розташовуються в два шари і скріплюються парафіновою матрицею. Вигнута поверхня металевої пластинки, розташованої поруч із зарядом ВР, утворить виїмку для розміщення осколків.
Основні дані міни
Колір ……………………………. від білого до сірого
Форма……………………………. призматична
Довжина ………………………… … 67 мм
Ширина …………………………… 50 мм
Товщина ………………………….. 25мм
Заряд ВР …………………………. плавлений тритонал чи Н-6
Проміжний детонатор ……………. тротил (китайський)
Розміри осколків:
довжина ………………………….. 8 мм
діаметр………………………… 5 мм

Рис. 2-22. Мініатюрна міні DH-3 (призматична)

Мина з кокосового горіха (мал.2-25) виготовляється з оболонки кокосового горіха, заповнюваного чорним порохом. Маючи тертковий воспламенитель, така міна застосовується так само, як протипіхотні міни з ручної гранати. Звичайно ці міни встановлюють у ґрунт на глибину близько 15 див і зверху закривають чи каменями цеглою для збільшення осколкової дії. (Мини цього типу найбільше ефективно використовувалися у вузьких проходах.
Основні дані міни
Колір……………………………… коричневий
Розміри …………………………… різні
Вага……………………………….. різний
Тип ВР …………………………….. чорний порох
Вибуховий механізм ………………….. тертковий воспламенитель натяжної дії

Бамбукова міна (мал. 2-24) виготовляється зі шматка бамбука великого діаметра. Бамбук видовбується і наповняється пластичним ВР чи чорним порохом разом з осколками (гайками, болтами, дрібними каменями, металевим чи брухтом іншим наявними матеріалами) для підвищення ефективності. Звичайно в міні використовується тертковий взривач натяжної дії. Мина може підриватися і по команді – електричним способом. У ряді випадків такі засоби використовувалися в якості імпровізованих підривних зарядів.

Рис. 2-24. Бамбукова міна:
1 – натяжний чи дріт електричний кабель; 2 – ручка; 3 – заряд ВР (наполнитель); 4 – осколковий елемент (разом із ВР); 5 – закриті торці; 6 – вибуховий механізм

Основні дані міни
Тип…………………………….. протипіхотна
Колір…………………………….. ясно-жовтий
Діаметр ………………………….. 50-150 мм
Довжина ……………………………. біля 1 м
Вага……………………………… різний
Заряд ВР …………………………. чорний порох чи пластичне ВР
Вибуховий механізм …………………. тертковий натяжної чи дії
електродетонатор

Мина “ТОУ Поппер” (мал.2-25) виготовляється з патронних чи гільз шматків труб різного діаметра. Мина споряджається чорним порохом, капсюлем-воспламенителем і різними осколками для підвищення ефективності. Якщо наступити на таку міну, відбувається запалення заряду чорного пороху й осколки, що знаходяться усередині корпуса, вистрілюються вгору.

Рис. 2-25. Мина “Тоу Поппер”:
1 – чорний порох (наповнювач); 2 – саморобний взривач; 3 – шматок чи труби гільзи; 4 – осколки

Основні дані міни
Тип…………………………….. протипіхотна
Колір…………………………….. різний
Розміри………………………….. різні
Вага……………………………… різний
Тип ВР …………………………… чорний порох
Вибуховий механізм …………………. саморобний натискної дії
Мина у виді грудки землі (мал.2-26) складається з ручної гранати, обмазаної засохлої на сонце чи брудом глиною. При виготовленні міни запобіжна чека гранати віддаляється і заміняється 25-50-см шматком дроту. Потім граната обмазується брудом так, щоб кінці дроту залишилися зовні. Коли бруд стає досить твердої, щоб утримувати в нерухомому стані спусковий важіль гранати, дріт видаляють, переводячи тим самим гранату в бойове положення. Тепер граната вибухне, як тільки її обмазка верб бруди буде зруйнована. Такі міни встановлюються на чи тропах у будь-яких інших місцях, де можливий рух військ. Ніна спрацьовує, якщо на нее наступити і тим самим зруйнувати засохлий бруд яка утримує спусковий важіль гранати. Як варіант можливо також використання гранати і як міну уповільненої дії. Е цьому випадку гранату обмазують брудом і поміщають у консервну чи іншу банку. Коли бруд стає досить твердої, щоб утримувати спусковий важіль гранати, останню переводять у бойове положення. При залишенні місцевості (об’єкта) міну в банку поміщають у таке місце, де можливий вплив на неї вологи (наприклад, під стік води з даху). Коли в контейнер проникне достатня кількість води, щоб розм’якшити бруд, спусковий важіль звільняється і відбувається вибух гранати.

Рис. 2-26. Мина у виді грудки бруду:
1 – обмазка з глини (товщиною близько 15 мм); 2 – отвір для запобіжної чеки; 3 – ручна граната М26

Основні дані міни
Тип……………………………. протипіхотна
Колір …………………………….. залежить від кольору бруду
Діаметр ………………………….. близько 150 мм
Вага ……………………………… залежить від типу гранати і товщини обмазки
Тип ВР (гранати)………………….. тротил
Вибуховий механізм …………………. запав гранати
Міна з гільзи снаряда (мал. 2-27) має корпус стандартного артилерійського снаряда, звичайно калібру 75,105 чи 155 мм. У цій міні можливе використання найрізноманітніших вибухових механізмів; міна, показана на малюнку, має ручну гранату з ручкою, що поміщається в заряд ВР. У стінках гільзи влаштовуються два запальних гнізда, у які можна помістити взривачі електричної чи механічної дії. Мина, використовувана в основному як протипіхотна, розрахована на спрацьовування від натяжного дроту, розташовуваної поперек дороги. При використанні міни проти транспортних засобів вона звичайно підривається електричним способом, по проводах.

Рис. 2-27. Мина з гільзи снаряда:
1 – гільза; 2 – ручна Граната; 3 – витяжне кільце;
4 – запальні гнізда

Основні дані міни
Колір…………………………….. жовто-коричневий
Діаметр (максимальний)…………….. 150мм
Довжина ……………………………. 460-600 мм
Загальна вага ………………………… 4,5-7 кг
Тип ВР …………………………… тротил
Уповільнення спрацьовування (гранати)…… 3-4 сек.
Бомба, BLU/3B (мал.2-28) – боєприпаси американських ВВС, призначений для висновку з ладу матеріальної частини і поразок особового складу. Будучи по розмірах трохи більшої, ніж куркуль людини, бомба ВШ/ЗВ у складається зі знімного стабілізатора, металевого корпуса з готовими осколками і натискною кришкою з ударником для спрацьовування при ударі. Через болотисту місцевість і джунглі В’єтнаму деяка кількість цих малокаліберних бомб залишається що невибухнули. Ці бомби знешкоджуються супротивником і потім використовуються в якості протипіхотних чин. Такі бомби з вилученим стабілізатором встановлювали в ґрунт натискною кришкою нагору на дорогах і тропах і використовували як протипіхотні міни натискної дії; їхній прикріплювали над поверхнею землі до чи дерев чагарнику і постачали саморобними вибуховими механізмами, що приводяться в дію від зачіпання натяжного дроту, що розташовувалася поперек шляху руху; у ряді випадків бомби модифікувалися шляхом видалення натискної кришки, збільшення капсульного гнізда й установки в нього електродетонатора для виробництва вибуху по команді однієї чи одночасно декількох бомб.

Рис. 2-28. Бомба ВШ-УВ

Основні дані бомби
Колір ………………………………. жовтий з чорним маркіруванням
Діаметр……………………………. 64 мм
Довжина (без стабілізатора)……………. 83 мм
Загальна вага ………………………….. 910 м
Тип ВР ……………………………. гексоген
Осколкова бомба “Батерфляй” (мал. 2-29) може бути знайдена в районах, раніше утримуваних супротивником, де ці боєприпаси застосовувалися нашою авіацією. Бомби можуть мати різні типи взривачей; зокрема, вони можуть мати взривач, що забезпечує спрацьовування в поверхні землі, при удар про ті чи з уповільненням
(після падіння). Деякі бомби мають взривач, що спрацьовує при дотику до них чи при спробі зрушити з місця. Навіть вібрація ґрунту, створювана минаючими поблизу від бомб людьми, може з’явитися причиною вибуху. До таких бомб ні у якому випадку не можна доторкатися! З ними дозволено звертатися ( чи знімати видаляти) тільки членам спеціальних підрозділів по знешкодженню боєприпасів.

Рис. 2-29. Осколкова бомба “Батерфляй”

Основні дані бомби.
Колір …………………………….. захисний з жовтим маркіруванням
Діаметр ………………………….. близько 65 мм
Довжина ………………………….. близько 75 мм
Загальна вага ……………………1,8 кг
Тип ВР …………………………… тротил
Саморобна міна «Клеймор» (мал. 2-30) по своїй дії подібна американському зразку міни Ы18А1. Основні компоненти включають контейнер, заряд пластичного ВР, що відповідає форми осколки й електродетонатор. Характерним є корпус розмірами 460х150х100 мм. Пластичне ВР, якому придається вигнута форма для розльоту осколків віялом, міститься в корпус. Осколковим елементом служать гайки, болти, цвяхи, скло, ланки патронних стрічок і інші підручні матеріали. При вибуху міни зона поразки звичайно

Рис. 2-30. Саморобна хіна “Клэймор” має форму сектора, володіючи великою ефективністю на дальності до 50 м. Мини такого типу часто застосовуються попарно. Супротивник використовує міни “Клэймор” як у приміщеннях, де можливе скупчення людей, так і поза приміщеннями.

Мина «Скайхорс» являє собою імпровізована протипіхотна зброя (мал.2-31), виготовлене з відрізка труби діаметром приблизно 50 мм і довжиною 300-900 мм. Труба з одного кінця закрита. У трубу міститься заряд ВР, за яким укладаються осколки, ними можуть бути камені, цвяхи, болти, шматки колючого дроту й інший підручний матеріал, що закріплюється пижом і герметизируемий парафіном. Мина має простий вибуховий механізм, що зміцнюється зовні, що може приводитися в дію за допомогою чи шнура натяжного дроту. Це засіб звичайний установлюється для прикриття доріг, чи стежок інших шляхів можливого руху військ. Мина встановлюється таким чином, щоб неї міг підірвати спостерігач за допомогою чи шнура (частіше) звичайним порядком – за допомогою натяжного дроту.

Рис. 2-31. Мина “Скайхорс”

Міна з мисливських патронів (мал.2-32) має два мисливських патрони, закріплені між двох дощок таким чином, щоб могли спрацювати при тиску на верхню дошку. Конструкція такої міни є простій і забезпечує високу ефективність.

Рис. 2-52. Мині з мисливських патронів:
1 – патрони; 2 – рослинність; 3 – дошці розмірами 10 х 3 див; 4 – цвяхи

Трубчаста міна (мал.2-33) використовується проти невеликих човнів і особового складу. Мина встановлюється шляхом кріплення нижньою частиною на бамбуковому кілочку, убитому в землю. При тиску на розщеплений угорі шток останній опускається і зміщає капсуль-воспламенитель до ударника (цвяху), у результаті чого воспламеняется ув’язнений в обмеженому обсязі заряд чорного пороху. Цього вибух, що відбувається в результаті, викидає закриті парафіновою пробкою осколки з трубки. Ніну звичайно називають міною-патроном.
Основні дані міни
Колір……………………………….. сірий
Діаметр …………………………….. 50 мм
Довжина………………………………. 360-400 мм
Тип ВР ……………………………… чорний порох
Вес ВР ……………………………… 135 м
Загальна вага …………………………… 2,7-3,6 кг
Зусилля для спрацьовування ………………. 9 кг

Рис. 2-33. Трубчаста міна:
1 і 4 – парафін; 2 – осколки; 3 – дерев’яна пробка; 5 – цвях, 6 – капсюль-воспламенитель; 7 – порох; 8 – паперові прокладки; 9 – пази для запобіжної чеки; 10 – штук

Радянська протипіхотна міна ПМН (мал.3-34) натискної дії, з уповільненням установки в бойове положення, призначається для висновку з ладу особового складу. Корпус міни має циліндричну форму і виконаний з коричневої пластмаси, що зовні нагадує бакеліт. З протилежних бічних сторін корпуса угвинчені запав і вибуховий механізм. Нижня частина корпуса посилена чотирма розташованими на однаковій відстані радіальними ребрами. Привід міни являє собою пластмасовий диск, що прикріплюється до нижньої сторони гумової кришки. Краю кришки зміцнюються на верхній частині корпуса міни за допомогою металевого кільця. Мина знаходиться в безпечному положенні за допомогою чеки і коли неї видаляють, | ударник під дією пружини рухається вперед доти, поки дріт на хвостовику ударника не упреться в сповільнювач – свинцеву пластинку. Через 15-20 хв. дріт перерізає пластинку, звільняючи ударник, що переміщається вперед до упора. При натисканні на ; гумову кришку шток рухається провина, звільняючи ударник, що воспламеняет запал.
Основні дані міни
Колір……………………………….. чорний
Форма …………. …………….. циліндрична
Діаметр…………………………… 115мм
Висота ……………………………… 57 мм
Вага ………………………………… близько 900 г

Рис. 2-34. Радянська протипіхотна міна ПМН

Кумулятивная міна, що вистрибу, (мал.2-35) використовується як протитанкова чи противотранспортна. Вона виконана зі сталевої труби, прикріпленої до металевої підстави. Перед приміщенням кумулятивного заряду в корпус міни запобіжна чека віддаляється. Электровоспламенитель воспламеняет вишибной заряд і підставі міни і її кумулятивний заряд викидається вперед. При ударі заряду об перешкоду (ціль) спрацьовує вибуховий механізм, ударник якого наколює капсюль-воспламенитель запала.
Основні дані міни
Вага………………………………… 2 кг
Діаметр: заряду……………………………. 140 км
корпуса …………………………… 170 мм
Висота: заряду ……………………………. 250 мм
корпуса …………………………… 300 мм
Матеріал: корпуса. Сталь кришки литий чавун
Тип ВР мелініт

Рис. 2-35. Кумулятивна міна, що вистрибує:

1 – кумулятивна виїмка; 2 – заряд ВР; 3 – капсюль-воспламенитель; 4 – ударник; 5 – вишибной заряд; 6 – воспламеняющий заряд; 7 – электрозапал; 8 – паперовий диск; 9 – запобіжна чека; 10 – запобіжна пружина; 11 -капсуль-детонатор
Мина РТ 40 (мал.2-36) застосовується в якості дорожньої і як підривний заряд. Вона виготовлена з клепаних сталевих аркушів. У міні застосований вибуховий пристрій із двома електродетонаторами, що приводиться в дію по команді.
Основні дані міни
Колір……………………………….. чорний
Вага ………………………………… 55 кг
Тип ВР ……………………………… мелініт
Вибуховий пристрій ………………….. два електродетонатори
Корпус……………………………… тонколистова сталь

Рис. 2-36. Мина FT 40

Підривні заряди

Використовуються численні підривні заряди для виготовлення протипіхотних і противно транспортних мін чи мін-пасток. Так само, як і міни, більшість підривних зарядів місцевого виробництва, виготовлені з найрізноманітніших ВР. Використовувані типи взриватчів розрізняються в залежності від конкретних потреба і наявні можливості.
Конічна міна (мал.2-37) виготовляється найпростішим способом із клепаного тонкого листового металу. Заряд тротилу ініціюється за допомогою двох взривачів натяжної дії, що мають уповільнення спрацьовування 9 сек. Таке уповільнення дозволяє диверсанту, що застосовує міну, іти на безпечну відстань до її нариву. Вибуховий пристрій – місцевого виробництва. Воно складається з двох розташованих поруч вогневих ланцюгів з роздільними натяжними шнурами, воспламенителями і капсулями-детонаторами. Вогневі ланцюги містяться в банку з-під олії, що розташовується у верхній частині заряду міни і кріпиться за допомогою п’яти гвинтів. Подвійна система запалення збільшує надійність спрацьовування. Мина має ручку для перенесення і дві опори для правильної установки в місці застосуванні.
Основні дані міни
Колір………………………………. звичайно чорний
Загальна довжина ………………………… 200 ми
Діаметр:
максимальний ……………………… 230 мм
мінімальний 130 мм
Довжина ручки ………………………… 100 мм
Загальна вага ………………………….. 6,8 кг
Тип ВР …………………………….. чи тротил місцевого виготовлення
Вага ВР……………………………. 4кг
Діаметр запального гнізда ……………. 50 мм
Довжина опори ………………………… 25 мм

Рис. 2- 37. Конічна міна

Важка, кумулятивна міна, (мал.2-38) має корпус з товстого металевого листа зі звареними швами. У міні застосовується взривач, що спрацьовує від чи збільшення зменшення натягу шнура, чи тертковий взривач; можливе застосування й інші пристрої різного типу, що приводяться в дію супротивником, що поблизу знаходиться. Іноді такі міни мали електричні взривач.
Основні дані міни
Колір ………………………без чи фарбування чорний
Діаметр:
максимальний ……………………230 мм
мінімальний………………………… 130 мм
Висота ………………………… 280 мм
Загальна вага ……………………………10 кг
Тип ВР …………………………………тротил
Вага ВР …………………………… 6 кг

Мал. 2-38. Важка кумулятивна міна

Легка кумулятивна міна (мал.2-39) є типовою невеликою кумулятивною міною кустарного виготовлення. Її корпус виконаний з тонких аркушів чорного металу, що скріплюються заклепками. Для зручності перенесення і швидкого кріплення міни в місці установки на корпусі мається ручка. Звичайно міна приводиться в дію електричним способом.
Основні дані міни
Колір……………………………. чорний
Діаметр:
максимальний …………………….. 230 мм
мінімальний ………………………. 150 мм
Висота ……………………………. 215 мм
Загальна вага …………………………. 8 кг
Тип ВР ……………………………. мелініт
Вага ВР ……………………………. 5 кг

Мал. 2-59. Легка кумулятивна міна

Заряд (міна) «Тертл» (мал.2-40) має клепаний корпус з металевого листа, покритого водонепроникною речовиною чорного кольору. Цей заряд може ініціюватися електричним чи механічним способом (з уповільненням чи спрацьовування без нього). Любою тип взривателя встановлюється в спеціальному гнізді в бічній частині заряду й ініціюється сапером, що знаходиться на невеликому видаленні»
Основні дані заряду
Колір ………………………………………..чорний
Довжина ……………………………….. 100 мм
Ширина ………………………………. 230 мм
Висота ………………………………. 130-150 мм
Загальна вага ……………………………. 9 кг
Тип ВР ………………………………. мелініт
Вага ВР………………………………. 3,4кг

Мал. 2-40. Заряд (міна) “Тёртл”

Об’ємна циліндрична міна (мал.2-41) звичайно має корпус з тонколистового металу. Вона виготовлялася з контейнерів для збереження артилерійських і мінометних боєприпасів і шматків труб великого діаметра (використовуваних, наприклад, у польових трубопроводах). Крім того, відзначалося застосування для цієї мети добре маскуємих порожніх шматків бамбука. Розміри і вага таких мін можуть бути найрізноманітнішими, хоча загальна вага коливається в межах 2,5-ІІ кг. Зарядом ВР звичайно був тротил, хлорат чи калію суміші місцевого готування. Часто заряд ініціюється електричним способом сапером, що знаходиться на невеликому видаленні і має чи батареї підривну машинку. Можливо також приведення в дія механічна способом, тертковим взривачем чи взривачем уповільненої дії, міна має детонатори, що розташовуються з обох торців корпуса для збільшення надійності спрацьовування. У ході війни були виявлені міни вагою до 40 кг, і тому важко установити Точну вагову межу для засобів цього типу.

Мал. 2-41. Об’ємна циліндрична міна
Шестовой заряд (мал. 2-42) складається з визначеної кількості ВР, загорненого у водонепроникний матеріал і що прикріплюється

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter

Похожие документы
Обсуждение

Ответить

Курсовые, Дипломы, Рефераты на заказ в кратчайшие сроки
Заказать реферат!
UkrReferat.com. Всі права захищені. 2000-2020