Тема: Створення коміксу засобами Paint.
Мета:
Виконати Практичну роботу «Створення коміксу».
Формувати в учнів здатність до аналізу і синтезу.
Формування вміння планувати свою роботу, раціонально використовувати
час.
Ознайомити з життєвим шляхом великого кінематографіста Уолта Діснея.
Розвивати в процесі навчання інтелектуальні та творчі здібності.
Сприяти розвитку дитячої креативності, вихованню інформаційної культури,
уваги дисциплінованості, бережливого ставлення до шкільного майна та
техніки.
Тип уроку: практична робота.
Обладнання: файли з діснеївськими героями, мультимедійний проектор,
комп’ютерний клас.
Хід уроку
Організаційний момент.
Акцент на правилах техніки безпеки в кабінеті інформатики.
Перевірка домашнього завдання, актуалізація і корекція опорних знань,
навичок і умінь.
Запитання до класу:
Як завантажити Paint?
Як відкрити існуючий файл на диску?
Як створити власний файл?
Як зберегти нову версію файлу?
Назвіть всі відомі інструменти, та вкажіть що саме можна виконати в
Paint з їх допомогою?
Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Завантажити Paint.
Поділити вертикальною лінією екранний листок на дві частини
(Shift+лінія).
Зберегти файл в Мои Документы- Мои рисунки з назвою – власне прізвище,
наприклад fedor.bmp.
Відкрити папку Мои Документы-Мои рисунки-Комікси. Налаштувати режим
перегляду Диафильм. Передивитися запропоновані файли.
Відкрити потрібний файл (Открыть с помощью Paint), використовуючи на
панелі інструмент Выделение произвольной области. Скопіювати і
перенести до свого файлу необхідні персонажі.
Одягнути їх, додати діалоги. Зберегти зміни повторно.
Осмислення змісту й послідовності застосування способів виконання дій.
Самостійне виконання учнями завдань практичної роботи по створенню
коміксів під контролем (при потребі за допомогою) вчителя.
Слово вчителя Світ персонажів Уолта Діснея.
Уолт Дісней – великий кінематографіст, фундатор цілого художнього
напряму в анімації, Уолт Дісней народився не в Чікаго, як було прийнято
вважати довгі роки, а в Іспанії, у селищі Мохакар в Андалусії. Такої
думки дотримуються не тільки жителі цього селища, але і багато хто з
біографів Діснея, у тому числі й американські.
Зокрема, згідно з цією версією, Дісней був сином жительки Мохакара
Ісабель Самори, яка працювала прибиральницею у місцевого лікаря дона
Хінеса Каррільо. 5 грудня 1901 року Ісабель, яка не була одружена,
народила сина, якого нарекли Хосе Гірао Самора. Ісабель незабаром
емігрувала до США, але і там доля жінки не склалася, і через важке
матеріальне становище вона віддала дитину у сім’ю своїх сусідів – Еліаса
і Флори Дісней. У 1902 році вони охрестили Хосе, та дали йому ім’я
Уолтер Еліас Дісней.
o
.THo”
?
????Багато хто з дослідників життя і творчості геніального
мультиплікатора підтверджує цю версію. Ніколи не плекавши пристрасті до
“чистого мистецтва”, Уолт з юних років мріяв отримати зиск зі свого
таланту. У сім років він вже щосили продавав свої картинки сусідам. А у
віці 16 років Дісней намагався потрапити на фронт першої світової. Його
не брали через те, що йому було небагато років. Але, обдуривши
організацію Червоного Хреста, Уолт відправився-таки на війну – як шофер
амбулаторії. Машину, на якій він ганяв мінними полями Франції, замість
камуфляжного забарвлення він розписав своїми малюнками.
Свою роботу у Голлівуді Дісней почав з серії мультфільмів “Алїса у
країні мультиків”, потім прийшла пора “Освальда Щасливого кролика”. Але
цей персонаж вкрала у Діснея дистриб’юторка його фільмів Маргарет
Уїнклер. У смутку і печалі їхав Дісней, який залишився без копійки у
кишені на поїзді у Голллівуд. Від безвиході він почав шкрябати у
блокноті різні нікчемні фігурки. “Нашкрябався” Міккі Маус.
“Оживляли” мишеня “сімейним підрядом” – разом з 27-річним Уолтом
працювали його брат Рой та їх дружини Ліліан й Една. Але два перших
мультфільми ніхто з прокатників не купив. За порогом був 1928 рік, у
кіно щойно прийшов звук, і природжений продюсер Дісней вирішує, що
третій фільм про мишеня повинен бути звуковим.
Сказано – зроблено: Дісней сам озвучує мишеня. Продовження нам всім
добре відоме. Міккі Маус став національним героєм і символом Америки. “Я
відчуваю сентиментальну прихильність до персонажа, що зіграв таку велику
роль у моєму житті, – зізнався потім Дісней. – Частково він – це я, а я
– він”.
Після “Білосшжки і семи гномів” Дісней більше не малював, зате, як і
колись, пильно стежив за розвитком нових технологій. Ще у 30-х
мультиплікатор заснував свою власну школу, в якій готував майбутніх
співробітників компанії. Вчив їх головному своєму секрету –
перетворювати пласкі целулоїдні картинки на об’ємні фігурки і надавати
їм характеру. На честь святкування 100-ї річниці легендарного
мультиплікатора спеціальну ювілейну церемонію проведе у престижному
лос-анджелеському районі Беверлі-Хіллз американська Академія
кіномистецтва. Дісней вважається чемпіоном з числа тих, хто отримав від
неї вищі нагороди – за всю кар’єру він завоював 26 “Оскарів”. А
номінантом на нагороду Дісней був 59 разів. Дочці Діснея – Дайан Дісней
Міллер буде вручена особлива вітальна листівка Через Інтернет привітання
змогли підписати понад 11 тис. прихильників творчості великого митця і
казкаря.
Підсумок уроку. Оцінювання учнівських робіт.
Домашнє завдання.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter