.

Урок-казка з математики: письмова нумерація чисел першої сотні (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
564 6922
Скачать документ

Реферат на тему:

Урок-казка з математики: письмова нумерація чисел першої сотні

Мета. Вчити учнів записувати числа першої сотні, читати й, порівнювати
і вказувати склад числа, називати попередні та наступні числа. Працювати
над формуванням обчислювальних навичок, вмінням розв’язувати задачі.
Виховувати старанність, наполегливість, бажання допомагати друзям.

Обладнання. Картки для усного рахунку, схеми задач, казкові герої.

Хід уроку

Вчитель. Сьогодні на уроці математики ми помандруємо в казку. Ви любите
казки? Казок є багато. В яку з них ми вирушимо?

Відгадайте, з якої казки ці рядки?

Сидить зайчик на пеньку

Дуже гірко плаче, лиска в хаті на припічку

Від радості скаче. («Лисичка та зайчик»).

На магнітній дошці учителька складає малюнок: лісова галявина, на ній
чепурний будиночок, біля будинку зайчик.

Ось вам ліс густий-густий,

Дім у лісі чепурний.

В домі хто господарює,

День і ніч усе майструє?

Зайчик хатку збудував.

Так дбайливо прикрашав,

Жив спокійно-поживав,

Горя й суму він не знав.

Та Лисичка зла-презла

Цього Зайчика знайшла,

Хитрувала, лютувала,

З хати Зайчика прогнала

Ось сидить він на пеньку,

Ллє сльозу гірку-гірку,

Злу Лисичку проклинає,

Сльози лапкою втирає.

Лиска хвостиком виляє,

Слова такі промовляє:

Бідний зайчику ти мій,

Будеш мати дім ти свій,

Ось завдання ці зроби,

Та й спокійно вже живи.

Біля дошки стоїть корзинка, в ній пластмасові яблучка, а в них завдання.

Звикла Лиска хитрувати,

Малих звірів ображати.

Зна, що Зайчик сірий наш

Ще не ходить в другий клас.

Зна хитрюга рижа ця,

Що складні ці завдання.

Не зробити їх Зайчаті,

Отже, їй лишатись в хати. — Любі діти ви мої, Ой, завдання ці складні!
Поможіть мені зробити, Лиску злу пора провчити.

Що нам, діти, тут робити?

Чи нам Зайчика лишити?

Чи хвилинок не збааіяти

Ці завдання розв’язати?

Діти. Так, розв’язати ці завдання!

Вчителька бере яблучко, на якому написано: «Завдання 1».

Усний рахунок.

Ось завдання перше вам,

Нашим славним школярам.

Треба рахувати вміло,

Швидко, правильно, сміливо.

Діти обчислюють приклади:

4+9 7+7 10-4+3

5+8 18-9 18+2-7

6+5 15-8 9+5-2

14-7 6+9 7+8+5

На дошці схема задачі:

1-6

11-?, на 3 більше.

Уважно схему цю розглянь,

Склади задачу без вагань.

Потім її розв’яжи,

З простої складену зроби.

Вчителька бере яблучко, на якому написано: «Завдання 2».

Прочитати числа. Назвати «сусідів». Вказати склад числа.

Лиска числа тут лишила

Й прочитати їх просила.

Щоб Зайчатка врятувати,

Треба склад числа назвати

1 хвилинок не збавляти,

Ще й «сусідів» показати.

Діти читають числа:

40, 99, 100, 72, 25, 37, 39, 59, 63, 70, 60.

Вчителька бере яблучко, на якому написано: «Завдання З».

Які числа пропущено?

На листках кленових Лиска ‘

Написала всі ці числа. .

Вітер злий розкидав листя.

Треба знати, де їх місце?

30, 40, 41, …, 43, 44, ……., 47, 48, 49, … .

Вчителька бере яблучко, на якому написано: «Завдання 4»

Порівняти числа.

Числа ось в рядок стоять.

Треба вам їх порівнять,

Часу ви не гайте,

Вирази читайте.

29 … 30 34 … 43

80 … 77 8 дес. … 87

55 … 100 6 дес. … 59

Завдання 5.

Математичний диктант.

Записати числа.

А тепер вже вам пора

Взятися і до пера.

Числа оці записати,

Знання свої показати.

Завдання 6.

Відгадати загадки.

Лиска.

З хати щоб мене прогнати,

Слід загадки відгадати.

Якщо справитесь — хвала!

А не справитесь — ганьба!

Доведеться ще Зайчиську

На пеньку провести нічку.

В ліс наш зайчик пострибав,

В кошик яблук назбирав.

5 десятків є, й ще 5.

Скільки яблук? Як сказать? (55)

2. Дивне є у нас число —

10 десятків вмішає воно.

Треба думати й сказати,

Як нам це число назвати? (100)

3.Лиска хатку прикрашала,

Квіти у гаю збирала.

Ось десяток та ще три.

Це яке число? Назви! (13)

4. Цибулю бабка зібрала

Та й десятками зв’язала.

7 десятків тут висить.

Порахуй, не помились! (70)

5. Три сороки на вербі

Крик вчинили на селі.

Два десятки ще граків

Виводили дружний спів.

І сказати треба в лад,

Скільки птахів там кричать? (23)

Фізкультхвилинка.

Завдання 7.

Розв’язування прикладів.

Номер в книзі ви знайдіть,

Приклади ці розв’яжіть.

Прийшов час вже показати,

Чи вмієте ви рахувати!

Діти розв’язують приклади (коментовано).

Завдання 8.

Розв’язати задачу.

Лиска.

Рано, діти, вам радіти,

Слід задачу ще зробити.

Добре треба міркувати,

Щоб її вже розв’язати.

Робота над задачею:

– читання задачі;

– аналіз умови;

– склададання плану розв’язання;

– розв’язання задачі;

– запис в зошитах.

Вчителька. Діти, ми виконали всі завдання Лисички. Тепер Зайчик
повернеться у свою хатинку.

Зайчик.

Молодці, мої малята,

Любі хлопчики й дівчата:

Петя, Баня та Руслан,

Оля, Ліля і Роман,

Олег, Вася ще й Ірина,

Ярослав, Сашко, Людмила,

І Вадим, Оленка теж —

Радості немає меж!

Працювали добре ви,

Врятували від біди,

Мене, Зайчика малого,

Від Лисиці — звіря злого.

Зайчик дуже вдячний вам,

Добрим, милим школярам!

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
