Реферат на тему:
“Математичний “КВК”: Вправи на закріплення таблиць множення і ділення.
Складання і розв’язування рівнянь. Задачі на знаходження третього
доданка.”
Мета. Закріплювати навички табличного множення і ділення. Узагальнювати
вміння розв’язувати рівняння; вправляти у розв’язуванні задач на
знаходження третього доданка. Розвивати мислення, кмітливість,
оперативність у виконанні математичних завдань. Виховувати
згуртованість, вміння працювати колективно.
Обладнання. Переносна дошка для запису рахунку, емблеми для команд,
пісочний годинник, конверти із завданнями, плакати вболівальників: „Так
тримати”, „Не вішати носа”, „Молодці”, „Вперед” та інші, музичний
супровід, призи переможцям.
Хід уроку
У святково прикрашеному класі попереду розміщено два столи для команд.
Збоку висить переносна дошка для записів рахунку.
„Посмішка” „Сонечко”
1 завдання
II завдання
Всього
III завдання
Всього
IV завдання
іт.д.
Всього
Парти вболівальників відсунені від столів команд; позаду розміщені
стільці для гостей. На урок запрошено батьків, вчителів, учнів
паралельного класу. Окремий стіл призначено для журі, у склад якого
входять завуч, педорганізатор, батьки.
Учнів класу вчитель ділить на дві групи, з числа яких вибирає дві
команди гравців по 6 чоловік. Кожна команда займає місце за своїм столом
і обирає капітана. Діти вибирають назву команди і дістають емблеми. (Всю
організаційну роботу бажано зробити до початку уроку.)
1. Контроль, корекція і закріплення знань
Перевірка домашнього завдання. До прикладів 474 вчитель записує на дошці
відповіді, вставляючи поміж них зайві числа (половина прикладів для
першої команди, половина — для другої).
Двоє представників від команд виходять до дошки із виконаними домашніми
завданнями і підкреслюють правильні відповіді. При перевірці задачі 473
команди дістають завдання змінити перше число умови так, щоб відповідь
вийшла більшою (І команда); меншою (II команда). Журі оцінює швидкість і
правильність роботи, отримані бали заносяться в таблицю. (Після
виконання кожного із завдань журі оголошують результати.)
Завдання для опитування
На дошці заготовлено завдання для двох учнів — представників кожної
команди.
Усні обчислення
а) Математичний диктант
Учитель зачитує вирази, команди і вболівальники записують у зошитах лише
відповіді. Представник кожної команди виконує це завдання на звороті
дошки, після чого відповіді перевіряються і оцінюються журі.
• Добуток чисел 6 І 8 збільшити на 42.
• Додали 7 разів по 6. Скільки отримали?
• Добуток чисел 6 і 5 доповнити до 48.
• Ділене 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Записати частку.
• На скільки годин третина доби більша, ніж: 1 година?
• Від шнура завдовжки 2 м відрізали 3 дм. Записати довжину решти
шнура.
б) „Ланцюжки”.
Команда мовчки обчислює ланцюжок за час, відміряний пісочним годинником.
Представник команди записує кінцеву відповідь у порожній квадратик.
Перемагає та команда, яка вклалася в час і записала правильну відповідь.
в) Конкурс капітанів
Капітани одночасно приступають до обчислень; відповіді вписують у
порожні квадратики. Переможе той капітан, який отримає усі правильні
відповіді і запише відповідь під прапорцем.
ІІ. Розвиток математичних знань
1. Команди обмінюються завданнями, заготовленими заздалегідь, а) Скласти
задачу за коротким записом і розв’язати її виразом
протягом 5 хвилин.
2. Бліц-конкурс.
Протягом хвилини вчитель зачитує приклади, а члени команди за чергою
дають відповіді. Журі підраховує кількість правильних відповідей.
Аналогічна робота проводиться з другою командою. Перемагає та команда,
яка за 1 хв дала більше правильних відповідей.
Підсумок уроку.
Журі оголошує кінцевий рахунок. Учитель оцінює роботу команд, капітанів,
уболівальників. Називає команду-переможця. Батьки нагороджують учнів
класу призами.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter