Реферат з математики
ТЕМА. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ.
Мета: Розкрити принцип додавання і віднімання складених іменованих
чисел. Удосконалювати обчислювальні навички й уміння розв’язувати
задачі. Виховання любові до різних видів праці. Розвиток уваги,
взаємодопомоги, вміння працювати в парах, групах.
Наочність: таблиці, схеми.
Хід уроку:
І. Взаємоперевірка домашнього завдання.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Математична розминка.
Гра “Мікрофон” (Усна лічба)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Повідомлення теми уроку.
Розгляд схеми “Одиниці вимірювання довжини та маси”.
Проблемне питання: для чого потрібно вміти додавати і віднімати
іменовані числа.
Каліграфічна хвилинка
І в. виписати одиниці маси.
І в. виписати одиниці вимірювання довжини.
Математичний диктант
Перетворити іменовані числа
6780 см = 67 м 80 см
81340 см = 81 км 340м
4 дм 8 см = 48 см
17 см 5 мм = 175 мм
Порівняти
Робота в групах.
І варіант ІІ варіант
350 кг = 3 ц. 50 кг 3200 м = 3 км 200м
840 см >8 м 040 см 54 ц = 5 т 4 ц
ІV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
Усне розв’язування прикладів № 356.
Розгляд таблиці “Додавання і віднімання іменованих чисел”
V. Закріплення та осмислення знань.
Розв’язування прикладів біля дошки.
Самостійна робота по варіантах. Взаємоперевірка робіт.
Робота в групах (4 учнів). Розв’язування задачі № 358.
а) аналіз задачі за скороченим записом.
б) складання плану розв’язування задачі.
в) Робота в групах.
(Кожен учень вибирає дію задачі, результат правильності залежить від
правильності розв’язання дії кожного учня).
Звертаю увагу на взаємоперевірку.
Робота з геометричним матеріалом.
а) накреслити відрізок 5 см 6 мм І в.
ІІ в. Накреслили відрізом 6 см 4 мм.
Спільна робота. Накреслити відрізок, який дорівнює сумі та різниці
довжин цих відрізків.
5)Скласти задачу за малюнком і визначити масу птаха.
VІ. Підсумок уроку.
Вставити потрібні найменування.
7 м – 6 … = 6 м 4 дм 4 м –6 = 6 м 97 см.
VІІ. Домашнє завдання.
№ 359; 360 І гр. № 3459 – ІІ гр.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter