.

Християнська етика. Наші друзі, приятелі. Витривалість на дорозі добра (урок) (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
378 3342
Скачать документ

Реферат на тему:

Християнська етика. Наші друзі, приятелі. Витривалість на дорозі добра
(урок)

Мета. Вчити дітей ставитися один до одного по-дружньому, з повагою, з
любов’ю; вчити дітей ставитись до всіх, як до друзів; розвивати почуття
приязні у ставленні до однокласників; виховувати вірність, щирість,
повагу один до одного; роз’яснити учням, що усе в житті людини
починається з чогось малого і стати справжньою людиною допомагають нам
щоденні маленькі добрі справи.

Обладнання. Біблія для дітей; ікона Ісуса Христа, свічка; ромашка,
записи на дошці: «Життя дається людині на добрі справи», «Хто швидко
допоміг, той двічі допоміг», «Доброта краща за красу» (Генріх Гейне),
запис пісні «Бог усе знає»

Хід уроку

І. Організаційна частина

1. Християнське привітання.

2. Молитва

«Боже, Господи Ісусе,

На колінцях я молюся.

Всі гріхи мої прости,

І від лиха захисти.

Просвіти моє серденько,

Щоб і вдома, і у школі –

Не робила за ніколи.

Щоб я тата шанувала,

Щоб матуся помагала,

Щоб жили ми всі здорові –

Завжди в шані і в любові.

Зглянься, Боже, на малі діти,

Що всім серцем вміють любити:

Тата, неньку і всю родину,

Край любити і рідну Вкраїну.

(Діти стають в коло посередині класу, в центрі стілець, на ньому Ікона
Ісуса Христа, Біблія для дітей, запалена свічка).

Вчитель веде вступ до молитви: Ісус знову запрошує нас до зустрічі з
Ним, до життя у Святому Дусі; скріпимо нашу класну родину теплом Божої
любові, яку отримуємо через Святого Духа.

(Після молитви діти повертаються за парти)

ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів.

1. Кросворд

5

3 4 з 6 7

2 б м а б а

1 Б і а п а Д

д О б р о т А

г Л і В Ь м

І я І К

я

Д о

ь

Хто є радістю для батьків?

Як звати Небесного батька?

Як називається Свята Книга?

Як звали матір Ісуса?

Як називаються Божі закони?

Хто вважається главою сім’ї?

Як називається перший чоловік, створений Богом?

2.

З яким почуттям ви повинні ставитись один до одного?

Відповівши на всі запитання кросворду ми всі можемо по-горизонталі
прочитати слово. І цим словом є доброта.

Де повинна жити доброта?

Якщо між людьми панує доброта і доброзичливе ставлення, то такі люди
рано чи пізно стають друзями.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

– Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, хто є справжнім другом,
приятелем для нас. Дізнаємось, що означає слово «Дружба», «Доброта».
Прочитаємо слова, записані на дошці.

«Серце людське обмірковує дорогу, але Господь управляє його кроком».

ІV. Сприйняття і первинне осмислення учнями нового матеріалу.

1. Читання оповідання «Дар дружби» (із книги «Діти світла» с.22).

2. Обговорення оповідання.

– Як почувався Івась на початку?

– Що б ви зробили. Якби були Андрійком?

– Що ще діти могли далі зробити, щоб Івась не почувався малолітнім?

– Придумайте своє закінчення до цієї розповіді.

?

I

?

?

?

?

?

?

?

ooooooessssOssssssssssssssssssssssssssss

E ?

E ?

E ?

P † 3/4 i?444

&

E ?

0: :Ue:ooooeNNNAAAAAAAAAAAAAA

&

F

&

3. Міркуємо про дружбу.

– Кого ви вважаєте своїм найкращим і найщирішим другом?

-А чим подобається твій друг?

– Що ви відчуваєте, коли через певний час розлуки зустрічаєтесь з
друзями в школі, класі?

Друзі піклуються один про одного. Вони відповідають турботою і любов’ю
ще до того, як їх про це попросить. «Вірному другові немає ціни, бо друг
любить протягом усього часу, робить життя приємним»

4. Робота в парах. «Добре слово»

Продовж речення.

Мені подобається, коли ти…

Я бажаю тобі…

Я хочу разом з тобою…

– Життя людини + сповнене випробувань, різних спокус і страждань. Щоб
гідно пройти свій життєвий шлях, потребуємо Божої підтримки, допомоги
Божу благодать – надприродний др., який дає людині сили жити, творити
добро і протистояти злу, святому таїнству Євхаристії. Пресвяте таїнство
Євхаристії – таємниця єдності з Ісусом Христом, який приходить до нас
під виглядом хліба і вина. Ця єдність з Богом надихає нас творити добро.
Приносити радість людям,

Робота в групах

– Від кожного сердечка спробуйте дістатися до чаші, використавши сім
кольорових олівців.

V. Узагальнення й систематизація знань учнів.

1. Гра «Ромашка»

На дошці прикріплена серединка ромашки, а кожен учень отримує пелюстку
ромашки, на якій має написати, що означає «Дружба».

Наприклад: Дружба – це тоді, коли не сваряться, а люблять.

Дружба – це тоді, коли піклуються один про одного.

Дружба – це добрі стосунки.

Дружба – це коли друг віддає життя своє за тебе.

Пелюстки прикріплюють на дошці до середини ромашки і на власних очах
появляється ромашка – ромашка дружби.

Дружба – ц добрі, приязні стосунки на основі взаємодії прихильності та
відданості. Святе Письмо говорить про дружбу так: «Як добре, як мило,
коли люди можуть разом жити, спілкуватися і допомагати одні одним».

Цей уривок із Старого Завіту свідчить, що дружба розглядалася як Боже
благословення.

– А які почуття ви переживаєте, коли роботе добро?

– Чи часто ви робите добро?

– Чи зміниться ваше ставлення до людей після нашого уроку?

– Закінчуючи урок, хочу вам усім побажати: нехай промениться доброта у
ваших очей, а із серця струменить співчуття, повага до людей.

2. Молитва.

Великий Боже, славимо тебе за Твою ласку і милість. Щодня ти піклуєшся
про нас, даючи хліб і одяг. Ми бажаємо бути задоволеними і ніколи не
заздрити. Ми віримо, що ти знаєш краще за нас, що нам потрібно.

3. Пісня «Бог усе знає».

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
