.

Спосіб введення жорстких консолей (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
0 510
Скачать документ

Спосіб введення жорстких консолей

Приклад. Побудувати епюри згинальних моментів для статично невизначеної рами (мал.6.14,а), використовуючи спосіб введення жорстких консолей.

Цей спосіб використовується для ортогоналізації епюр (тобто для одержання нульових переміщень — коефіцієнтів канонічних рівнянь) у межах кожного замкнутого або відкритого з затисненими кінцями симетричного контуру. Для ортогоналізації епюр за допомогою жорстких консолей відповідні невідомі переносяться в деяку точку, названу пружним центром. Положення цієї точки визначається як положення центра тяжіння умовного тонкостінного перетину з товщиною

Задана рама має ступінь статичної невизначеності:

Для вибору основної системи (мал.6.14,б) використовуємо ту обставину, що лівий (П-подібний) контур рами симетричний. Розріжемо його по осі симетрії, що буде еквівалентно видаленню трьох зв’язків і появі трьох невідомих реакцій. Четвертий зв’язок усунемо шляхом видалення шарнірно-рухомої опори. Введення в місці розрізу жорстких консолей із прикладеними на їхніх кінцях реакціями Х1, Х2, Х3 разом з реакцією Х4 і зовнішніми навантаженнями приводить до еквівалентної системи (мал.6.14,в).

Визначимо положення пружного центру, тобто фактично довжину жорстких консолей (мал.6.14,г), обчислюючи координати центра тяжіння умовного тонкостінного П-подібного перетину:

Одиничні епюри згинальних моментів показані на мал.6.14,д,е,ж,з, а епюра моментів від зовнішніх навантажень – на мал.6.14,і.

Враховуючи, що результат перемноження симетричної епюри на кососиметричну дорівнює нулеві, систему канонічних рівнянь методу сил розглянутої рами запишемо в вигляді

Обчислимо коефіцієнти рівнянь, використовуючи, як звичайно, спосіб Верещагіна:

а б в
г д е
ж з і

 

Рис.6.14. Спосіб введення жорстких консолей (до прикладу 6.6)

 

Для перевірки правильності обчислення коефіцієнтів і вільних членів канонічних рівнянь побудуємо сумарну одиничну епюру згинальних моментів  (мал.6.15,а) і визначимо коефіцієнти  і .

а б

 

Рис.6.15. Сумарна одинична і кінцева епюри (до прикладу 6.6)

 

Перевірка:

Отже, коефіцієнти і вільні члени канонічних рівнянь обчислені правильно. Розв’язок системи канонічних рівнянь дає наступні значення невідомих:

Остаточна епюра моментів для заданої рами показана на мал.6.15,б.

Можна самостійно переконатися в правильності побудови епюри, перемноживши її із сумарною одиничною епюрю  (результат, як відомо, повинний дорівнювати нулеві).

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter

Похожие документы
Обсуждение

Оставить комментарий

avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Заказать реферат!
UkrReferat.com. Всі права захищені. 2000-2020