.

Поняття про концентрації напруг (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
0 565
Скачать документ

Поняття про концентрації напруг

 

Поняття про концентрацію напруг

Теоретичні й експериментальні дослідження показали, що рівномірний розподіл напруг по площі поперечного перерізу розтягнутого або стислого стрижня буде тільки в тих випадках, коли по довжині стрижня поперечні перерізи постійні або змінюються досить плавно. Різкі переходи площі поперечного перерізу внаслідок наявності поперечних отворів, викружек, канавок і надрізів приводять до нерівномірного розподілу напруг, викликають концентрацію напруг.

На рис.4.16,а показаний графік розподілу розтягальних напружень, у перетині смуги, послабленому круглим отвором, а на рис.4.16,б – у перетині, послабленому напівкруглими викружками.

Рис.4.16. Концентрація напруг

Відзначимо, що зображена тут і надалі картина концентрації напруг трохи спрощена, але, в основному, вірно відбиває сутність явищ, що відбуваються. Точні дослідження показують, що напружений стан у місцях концентрації не є лінійним, а носить більше складний характер.

Причина, що викликала концентрацію напруг (отвір, надріз і  т.п.), називається концентратором напруг. Максимального значення напруги досягають у безпосередній близькості від нього (наприклад, на краю отвору або викружки) і обмежуються досить невеликою частиною площі поперечного перерізу, тобто мають місцевий характер. Тому напруги в місцях концентрації і називають місцевими.

Зупинимося на деяких поняттях і визначеннях, що зустрічаються при розрахунках на міцність у випадку концентрації напруг.

Номінальною напругою називають напругу, обчислена на основі припущень про відсутність концентрації напруг.

У розглянутих прикладах (рис.4.16) номінальна напруга обчислюється як середня напруга в ослабленому перетині пластини:

(4.16)

де N — нормальна сила в ослабленому перетині;  — площа ослабленого перетину, яка називається площею нетто.

Іноді під номінальною напругою розуміють напруження, обчислена по площі  суцільного поперечного перетину без врахування її зменшення за рахунок отвору. Цю площу називають площею поперечного перерізу брутто. Тоді

(4.17)

У випадку досить малого отвору в смузі номінальні напруги, обчислені по формулах (4.16) і (4.17), будуть практично однакові. В інших випадках у величині напруг може бути істотна різниця.

Тому, використовуючи поняття номінальної напруги, необхідно встановити, на базі якого поперечного перерізу воно обчислено.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter

Похожие документы
Обсуждение

Оставить комментарий

avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Заказать реферат!
UkrReferat.com. Всі права захищені. 2000-2020