.

Проект локальної мережі в житловому будинку

Язык: украинский
Формат: курсова
Тип документа: Word Doc
1 5960
Скачать документ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
КАФЕДРА „ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ”

КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни
ТК Мережі
на тему
Проект локальної мережі в житловому будинку

Львів-2009

Зміст

Вступ
1. Роль комп’ютерів в мережі
2. Локальна мережа(LAN)
3. Архітектура Ethernet
4. Обладнання D-Link
5. Схема мережі
Висновки
Література

Завдання

Спроектувати будинкову мережу на обладнання Ethernet
Вихідні данні: 10-ти поверховий будинок, 2 під’їзди, на поверх по 4 квартири. В кожній квартирі по одній точці підключення. Підвід через оптоволоконний кабель(1 гбіт/с)

Вступ

Інтернет стає все більш популярним, проте справжня популярність прийде, коли до цієї мережі буде підключений кожен будинок. Метою даного проекту є розробка домашньої комп’ютерної мережі в житловому будинку, підключеної до Інтернету по виділеному швидкісному каналу. Локальна комп’ютерна мережа в житловому будинку дозволила створити колективний доступ до Інтернету по високошвидкісному виділеному каналу за доступними для кінцевих користувачів цінами. При цьому, велика швидкість з’єднання з Інтернетом дозволяє розширити можливості його використання :проводити аудіо-відео конференції, прослухувати інтернет-радіо. Крім того, користувачі локальної мережі можуть обмінюватися між собою програмами, музичними і відео файлами. Для забезпечення стабільного функціонування мережі , вона повинна мати надійні кабельні з’єднання, правильну топологію. При цьому необхідно забезпечити низький бюджет проекту, щоб зберегти доступність підключення. У даній роботі пропрацювали всі аспекти для створення якісної, сучасної локальної комп’ютерної мережі в житловому будинку, які зараз мають практичну реалізацію і підтвердження правильності технічних рішень у вигляді стабільної функціонуючої комп’ютерної мережі в даному будинку.

1. Роль комп’ютерів в мережі

Всі комп’ютери, що підключені до мережі і безпосередньо беруть участь в обміні даними, вважаються вузлами. Вузли можуть приймати і відправляти повідомлення по мережі. У модемних мережах комп’ютерні вузли можуть працювати як клієнти, сервери, або і те, і інше. Роль комп’ютера в мережі визначається програмним забезпеченням. Сервери – це вузли зі встановленим програмним забезпеченням, що дозволяє надавати іншим мережевим вузлам інформацію (наприклад, доступ до електронної пошти або веб-сторінок). Для роботи кожної служби необхідне окреме серверне програмне забезпечення. Наприклад, для роботи веб-служб в мережі на вузлі повинно бути встановлено ПО веб-сервера. Клієнти – це комп’ютерні вузли зі встановленим програмним забезпеченням, що дозволяє запрошувати і відображати отриману з сервера інформацію. Прикладом клієнтського програмного забезпечення є веб-оглядач, наприклад, Internet Explorer.
Крім того, на одному комп’ютері можна паралельно встановити декілька типів серверного ПО. У домашніх або невеликих корпоративних мережах одному комп’ютеру доводиться виступати як файловий сервер, веб-сервера і сервера електронної пошти. Крім того, на одному комп’ютері можна запускати декілька типів клієнтського програмного забезпечення. Необхідно встановити клієнтське ПО для кожної служби. За наявності декількох клієнтів вузол зможе одночасно підключатися до декількох серверів. Наприклад, у користувача є можливість одночасно перевіряти електронну пошту, проглядати веб-сторінку, обмінюватися миттєвими повідомленнями і слухати Інтернет-радіо. Звичайне клієнтське і серверне програмне забезпечення запускається на різних комп’ютерах, але ці ролі може грати і один комп’ютер. У невеликих корпоративних і домашніх мережах багато комп’ютерів працюють і як сервери, і як клієнти. Такі мережі називаються одноранговими.
Проста однорангова мережа складається з двох безпосередньо підключених один до одного (з використанням дротяного або бездротового зв’язку) комп’ютерів. Крім того, можна з’єднати декілька ПК і створити крупнішу однорангову мережу, але для цього буде потрібно мережевий пристрій, наприклад концентратор. Основний недолік однорангового середовища полягає в тому, що при одночасній роботі як клієнт і сервер вузол працює повільніше. У простій мережі з декількох комп’ютерів чітко видно, як сполучені між собою різні компоненти. Чим більше розростається мережа, тим складніше відстежувати місцеположення кожного компоненту і його зв’язку з мережею. У дротяній мережі для підключення до всіх вузлів використовується безліч кабелів і мережевих пристроїв. При монтажі мереж складається карта фізичної топології, на якій вказано положення кожного вузла і його підключення до мережі. Крім того, там помічені всі дроти і мережеві пристрої, що сполучають вузли. На топологічній карті фізичні пристрої представлені у вигляді значків. Щоб полегшити монтаж і усунення неполадок в майбутньому, важливо своєчасно оновлювати топологічні карти. Крім топологічної карти фізичних пристроїв, іноді доводиться будувати логічне представлення топології мережі. На логічній топологічній карті вузли групуються по методах використання мережі, незалежно від місцеположення. На такій карті можна вказати імена і адреси вузлів, інформацію про групи і додатки. Основне завдання будь-якої мережі – передача інформації. Спілкування украй важливе для розвитку будь-якої людської істоти, від пітекантропа до самих просунутих учених сучасності. Будь-який обмін інформацією починається з повідомлення, яке потрібно передати від однієї людини або пристрою до іншого. З часом, в процесі вдосконалення технологій, методи відправки, отримання і інтерпретації повідомлень міняються. У всіх методів зв’язку є три загальні елементи. Перший – це джерело повідомлення, або відправник. Відправником може бути людина або електронний пристрій, якому потрібно послати повідомлення іншої людини або пристрою. Другий елемент – це адресат, або приймач повідомлення. Адресат отримує і інтерпретує повідомлення. Третій елемент, що іменується каналом, це шлях, по якому повідомлення йде від джерела до адресата. У будь-якій бесіді між двома людьми є багато правив, або протоколів, яким зобов’язано слідувати обох співбесідників для того, щоб повідомлення було успішно доставлене і зрозуміло. До категорії протоколів обміну інформацією між людьми відноситься:
­ ідентифікація відправника і одержувача;
­ вибраний засіб або канал зв’язку (особиста розмова, телефон, лист, фотографія);
­ відповідний режим обміну даними (усна або письмова мова, ілюстрації, інтерактивний або односторонній зв’язок);
­ спільна мова;
­ граматична структура і структура пропозицій;
­ швидкість і час доставки.
Вибір протоколів залежить від характеристик джерела, каналу і адресата повідомлення. Правила спілкування за допомогою одного засобу зв’язку, наприклад, телефону, не обов’язково співпадають з правилами іншого засобу зв’язку, наприклад, пошти. Протоколи визначають те, як передається і доставляється повідомлення. Вони визначають наступне:
­ формат повідомлення;
­ розмір повідомлення;
­ час доставки;
­ спосіб підготовки;
­ кодування;
­ схему стандартного повідомлення.

2. Локальна мережа(LAN)

Термін “локальна мережа” (ЛМ) відноситься до групи взаємозв’язаних локальних мереж, якими управляє один і той же адміністратор. Коли мережі тільки починали з’являтися, під ЛМ подразумевалісь невеликі мережі, фізично розташовані в одному і тому ж місці. Хоча ЛМ можна назвати і одну домашню або офісну локальну мережу, саме визначення розширилося і тепер припускає наявність взаємозв’язаних мереж, які складаються з декількох сотень вузлів, встановлених в різних будівлях. Важливо пам’ятати, що всі локальні мережі, що входять в ЛМ, управляються одним адміністратором. Крім того, зазвичай в ЛМ використовуються бездротові протоколи або Ethernet і підтримується висока швидкість передачі даних. Приватні ЛМ, належні організації і доступні тільки для її членів, співробітників і інших допущених осіб, часто називають “Інтранет”. У ЛМ всі вузли можуть знаходитися в одній локальній мережі або розподілятися між декількома мережами, зв’язаними на рівні розподілу. Це залежить від бажаного результату. Якщо всі вузли знаходяться в одній мережі, вони можуть обмінюватися даними. Річ у тому, що вони утворюють один широкомовний домен і вузли знаходять один одного з використанням протоколу ARP. При простій конструкції мережі, можливо, краще залишити всі вузли в одній локальній мережі. Проте у міру того, як розмір мережі росте, трафік збільшується, а ефективність і швидкість мережі знижується. У такому разі деякі вузли варто перемістити у видалену мережу. Це понизить ефект від збільшення трафіку. Проте вузли з однієї мережі не зможуть обмінюватися даними з вузлами з іншої мережі без використання маршрутизації. Маршрутизатори ускладнюють конфігурацію мережі і в деяких випадках створюють тимчасові відстрочення при обміні пакетами між мережами.
Більшість локальних мереж створена на основі технології Ethernet.
У правильно розробленій і сконструйованій мережі вона працює швидко і ефективно. Основна передумова для створення якісної мережі – попереднє планування. Для початку потрібного зібрати інформацію про те, як використовуватиметься нова мережа. Сюди входить:
­ кількість і тип вузлів, що підключаються;
­ використовувані додатки;
­ вимоги до загального доступу і підключення до Інтернету;
­ питання безпеки і конфіденційності;
­ очікуваний ступінь надійності і час безвідмовної роботи;
­ вимоги до підключення, зокрема, вибір дротяного або бездротового зв’язку.
При плануванні мережі необхідно прийняти до уваги багато що. Перед покупкою мережевого устаткування і підключенням вузлів слід побудувати логічні і фізичні топологічні карти мережі. Зокрема, необхідно врахувати наступне:
Фізичне середовище встановлення мережі:
­ контроль температури: у всіх пристроїв є специфічні вимоги до температури і вологості;
­ наявність і розташування розеток.
Фізична конфігурація мережі:
­ фізичне розташування пристроїв, наприклад, маршрутизаторів, комутаторів і вузлів;
­ з’єднання пристроїв;
­ розташування і довжина всіх кабелів;
­ апаратна конфігурація кінцевих пристроїв, наприклад, вузлів і серверів.
Логічна конфігурація мережі:
­ розташування і розмір широкомовних доменів і доменів колізій;
­ схема IP-адресації;
­ схема призначення імен;
­ конфігурація загального доступу;
­ дозволи.

Для більшості домашніх і невеликих корпоративних мереж не потрібні могутні пристрої, які використовують крупні підприємства. Цілком достатньо буде менших пристроїв. Для задоволення такої потреби були розроблені вироби, що виконують функції декількох мережевих пристроїв, наприклад, що комутують маршрутизатори і бездротові точки доступу. У даному курсі ми називатиме багатофункціональні пристрої інтегрованими маршрутизаторами. Це можуть бути невеликі пристрої для домашніх офісів і невеликих компаній або могутніші пристрої для філіалів крупних корпорацій. Інтегрований маршрутизатор – це практично декілька різних пристроїв в одному корпусі. Наприклад, у такому разі комутатор підключається до маршрутизатора, але усередині пристрою. Коли на порт комутатора поступає широкомовна розсилка, інтегрований маршрутизатор передає її всім портам, у тому числі і своєму. Вбудований маршрутизатор не пропускає розсилку далі. Існують недорогі багатофункціональні пристрої для домашніх і невеликих корпоративних мереж з інтегрованими функціями маршрутизації, комутування, бездротового зв’язку і безпеки. Прикладом пристрою такого типу є бездротовій маршрутизатор Linksys. Ці прості по конструкції пристрої, для яких зазвичай не потрібні зовнішні компоненти. Замінити один несправний компонент неможливо.
Фактично він може зламатися тільки цілком, оптимізація якої – небудь однієї функції не передбачена. Сучасні локальні мережі будуються на основі топології “зірка” з використанням концентраторів (хабів), комутаторів (світчів) та кабелю UTP чи STP 5ї категорії (“вита пара”). Дана технологія (вона носить назву Fast Ethernet) дозволяє проводити обмін інформацією на швидкості вище 100Мбіт/с. Ця величина достатня для того, щоб задовольнити більшість потреб користувачів мережі.

Ще один приклад – це інтегрований маршрутизатор Cisco, або ISR. У сімейство Cisco ISR входять найрізноманітніші товари, призначені як для невеликих офісних і домашніх мереж, так і для великих мереж. Багато пристроїв ISR сконструйовано за модульним принципом, і кожну функцію виконує окремий компонент (наприклад, вбудований маршрутизатор і комутатор). Відповідно, при необхідності можна додавати, замінювати і оновлювати компоненти. Всі пристрої, підключені до портів комутатора, повинні входити в один і той же широкомовний домен. Це означає, що IP-адреси всіх пристроїв повинні відноситися до однієї і тієї ж мережі. Пристрою з іншими мережевими частинами IP-адреси не зможуть обмінюватися даними. Крім того, Microsoft Windows ідентифікує інші пристрої в мережі по іменах комп’ютера. Щоб спростити усунення неполадок в майбутньому, важливо використовувати при плануванні і документуванні інформацію про ці імена і IP-адреси. Для відображення поточної конфігурації IP в Microsoft Windows використовується команда ipconfig. Докладнішу інформацію, включаючи ім’я вузла, відображає команда ipconfig /all. Документуйте всю інформацію про підключення і конфігурацію. В процесі обміну даними між мережевими вузлами важливо документувати продуктивність. Цей процес називається визначенням базові показники мережі. Інформація використовується як показник нормальної роботи. В майбутньому, порівнюючи продуктивність мережі з базовою лінією, можна з’ясувати, чи є проблеми.

3. Архітектура Ethernet

Мережна архітектура відповідає реалізації фізичного та канального рівнів моделі OSI. Архітектура визначає кабельну систему, кодування сигналів, швидкість передавання, структуру фреймів, топологію мережі та метод доступу до середовища передавання. Кожній з архітектур відповідає свій набір компонент – кабелі, розняття, мережні адаптери, кабельні центри тощо. Перше покоління мережних архітектур забезпечувало низькі та середні швидкості передавання: LocalTalk – 230 Kбіт/с, ARCnet – 2,5 Mбіт/с, Ethernet – 10 Mбіт/с, TokenRing – 16 Mбіт/с. Ці архітектури зорієнтовані на використання електричних кабелів. Друге покоління мережних архітектур забезпечує високі швидкості передавання: FDDI –100 Mбіт/с, ATM – 155 Mбіт/с, FastEthernet – 100 Mбіт/с та, звичайно, зорієнтовані на використання оптоволоконних кабелів.
Ethernet на витій парі
Вдосконалення мережних засобів, зокрема адаптерів, дало змогу широко застосовувати виту пару як середовище передавання. В рамках стандарту Ethernet створені специфікації 10BaseT, що використовує дві неекрановані виті пари UTP (Unshielded Twisted Pare) 3,4 або 5 категорій, та 100BaseT4, що грунтується на чотирьох витих парах UTP 5 категорії або екранованій витій парі STP (Shielded Twisted Pare). Для зв’язку між вузлами мережі необхідними є дві виті пари провідників: одна – для передавання, інша – для приймання інформації. Звичайно, замість двох кабелів по одній парі витих провідників у кожній використовують один кабель з чотирма парами провідників. Фізична топологія – зірка: кожен вузол мережі з’єднується зі своїм портом кабельного центру кабельним променем, що не повинен перевищувати довжини 100 м. На кінцях кабелю за допомогою спеціального обтискаючого інструмента встановлюються 8–контактні розняття RJ–45. Найбільш поширеними є 8–ми та 16–ти портові кабельні центри, що комплектуються зовнішніми адаптерами електромережі. Звичайно, один з портів призначається для з’єднання з наступним кабельним центром (перехрещеними парами провідників). Більшість кабельних центрів мають також розняття для під’єднання тонкого коаксіального кабелю, що дає змогу гнучко комбінувати фізичну топологію мережі Ethernet та обидва найбільш поширених типи кабелю. Найбільш вразливе місце Ethernet на витій парі – кабельний центр, вихід з ладу якого паралізує всі вузли мережі, з’єднані з ним витими парами.
Слід відмітити основні характеристики та переваги витої пари:
­ фізична топологія – зірка;
­ максимальна довжина променя – 100 м;
­ до кожного вузла під’єднується лише один кабель;
­ пошкодження кабелю виводить з ладу лише один мережний вузол;
­ несанкціоноване прослуховування пакетів у мережі ускладнюється

4. Обладнання D-Link

 D-Link DES-1026G:

Опис:
DES-1026G – некерований комутатор 10/100 Мбіт/с, розроблений для підвищення продуктивності робочої групи, забезпечує високий рівень гнучкості мережі. Наявність 24-х портів 10/100 Мбіт/с для підключення робочих станцій і двох мідних гигабітних портів для підключення серверів дозволяють задовольнити потреби у великій пропускній спроможності мережі і понизити час відгуку.
24 порти 10/100 Мбіт/с для підключення робочих станцій
Комутатор оснащений 24 портами 10/100 Мбіт/с і може використовуватися для підключення до мережі невеликої робочої групи. Ці порти підтримують автоузгодження швидкостей 100BASE-TX і 10BASE-T і автовизначення режимів повного і напівдуплексу.
2 порти Gigabit Ethernet по міді
2 порти 1000BASE-T Gigabit Ethernet є недорогою альтернативою рішенню на волоконно-оптичному кабелі. Використання існуючої витої пари категорії 5 як середовище передачі дозволяє відразу ж підключити сервери до портів Gigabit Ethernet, не вимагаючи прокладки нового оптичного кабелю. Дані порти підтримують автоузгодження швидкостей 10/100/1000 Мбіт/с і автовизначення.
Управління потоком для підвищення надійності передачі даних
Всі порти підтримують управління потоком методом “зворотного тиску” і IEEE 802.3x. Ці функції дозволяють уникнути втрати пакетів при переповнюванні буфера порту приймаючого пристрою.
Автовизначення полярності кабелю MDI/MDIX
Всі порти підтримують автоматичне визначення полярності кабелю MDI/MDIX. Це виключає необхідність у використанні кроссированних кабелів або портів uplink. До будь-якого порту можна підключити сервер, маршрутизатор або комутатор, використовуючи прямий кабель на основі витої пари
Функція «Plug-and-Play»
Комутатор з 26 портами «plug-and-play» є ідеальним вибором для робочих груп з метою підвищення продуктивності додатків «клієнт/сервер».
Характеристики:
Стандарти
• IEEE 802.3 10BASE-T Ethernet (мідна вита пара)
• IEEE 802.3u 100BASE-TX Fast Ethernet (мідна вита пара)
• IEEE 802.3ab 1000BASE-T Gigabit Ethernet (мідна вита пара)
• ANSI/IEEE 802.3 NWay автовизначення
• Управління потоком IEEE 802.3x
Протокол Топологія Мережевий кабель
CSMA/CD Зірка 10BASE-T:
UTP Cat. 3, 4, 5 (100 м макс.)
EIA/TIA-568 100 Ом STP (100 м макс.)
100BASE-TX, 1000BASE-T:
UTP Cat. 5, Cat. 5e (100 м макс.)
EIA/TIA-568 100 Ом STP (100 м макс.)
Швидкість передачі даних Ethernet:
Fast Ethernet:
­ 100 Мбіт/с (напівдуплекс)
­ 200 Мбіт/с (дуплекс)
Gigabit Ethernet:
­ 2000 Мбіт/с (дуплекс)
­ Кількість портів 24 порти 10/100 Мбіт/с
2 порти /100/1000 Мбіт/c
 Розширені можливості інтерфейсу
­ Автовизначення полярності кабелю MDI/MDI-X на кожному порту
Продуктивність
 Метод комутації
­ Store-and-forward
 Комутаційна фабрика
­ 8,8 Гбіт/с
 Таблиця MAC-адрес
­ 8К записів на пристрій
 Вивчення MAC-адрес
­ Автоматичне оновлення таблиці MAC-адрес
 Швидкість фільтрації пакетів
­ 10BASE-T: 14,880 кадров/сек на порт (напівдуплекс)
­ 100BASE-TX: 148,810 кадров/сек на порт (напівдуплекс)
 Швидкість передачі даних
Ethernet:
­ 10 Мбіт/с (дуплекс)
­ 20 Мбіт/с (напівдуплекс)
Fast Ethernet:
­ 100 Мбіт/с (напівдуплекс)
­ 200 Мбіт/с (дуплекс)
Gigabit Ethernet:
o 2000 Мбіт/с (дуплекс)
 Кількість портів
­ 24 порти 10/100 Мбіт/с
­ 2 порти 10/100/1000 Мбіт/c
­ Gigabit Ethernet: 1488,100 кадрів/сек на порт
 Швидкість комутації пакетів
­ 10BASE-T: 14,880 кадров/сек на порт (напівдуплекс)
­ 100BASE-TX: 148,810 кадров/сек на порт (напівдуплекс)
­ Gigabit Ethernet: 1488,100 кадров/сек на порт
 Буфер RAM
­ 320Кбайт на пристрій
Фізичні параметри
 Живлення
­ 100 – 240 ВА, 50/60 Гц, 0.3A
­ Внутрішнє універсальне джерело живлення
 Споживана потужність
­ 15,68 Вт
 Вентилятор
­ 40 х 40 мм з живленням по постійному струму х 1
 Робочі температури
­ 0o-40o C
 Сертифікати електромагнітної сумісності
­ FCC Class A
­ CE Class A
­ VCCI Class A
­ C-Tick
 Сертифікати безпеки
CUL
D-Link DGS-1216T/GE
Опис:Комутатори D-Link Gigabit Ethernet наступного покоління серії Web smart є економічно ефективним рішенням для мереж малого і середнього бізнесу (SMB) і забезпечені дружнім користувачеві Web-інтерфейсом управління, що забезпечує простоту настройки. Завдяки гнучкому вибору кількості портів, серія DGS-12XXT/GE може бути використана в мережах різного масштабу. Як правило, вентилятори є основними споживачем енергії. Комутатор DGS-1216T/GE володіє інноваційним дизайном без використання вентиляторів. Даний комутатор виконаний в металевому корпусі 19” і оснащений індикаторами на передній панелі. Цей пристрій підтримує розширені функції, включаючи:
­ Два або чотири оптичні комбо-порти SFP
­ Функції мережевої безпеки
­ Сегментація трафіку
Технологія Think Green
Комутатори Gigabit Ethernet D-Link серії Web smart забезпечують захист навколишнього середовища, завдяки застосуванню нової енергозберігаючої технології. Комутатори DGS-12XXT/GE з підтримкою технології Green Ethernet дозволяють захистити екосистему, скорочуючи енергоспоживання і тепловиділення і володіючи при цьому високою продуктивністю, функціональністю і вартісною ефективністю. При виключенні живлення на пристрої комутатор скорочує електроенергію, що подається на цей порт, що приводить до збереження енергії.
Також можна вимкнути живлення на пристрої через Web-інтерфейс GUI при виникненні проблеми на ньому.
Збереження енергії
Технологія Green Ethernet дозволяє істотно поліпшити ефективність споживання електроенергії. Для набору мікросхем комутаторів Gigabit Ethernet серії web smart нового покоління використовується техпроцесс 90нм, що забезпечує замовникам розширений функціонал і дозволяє скоротити споживання енергії.
Гнучкість управління
Комутатори Gigabit Ethernet серії web smart пропонують бізнесу, що росте, просте і ефективне рішення по управлінню мережі з використанням інтуїтивно-зрозумілої утиліти SmartConsole або Web-інтерфейсу управління, що дозволяє адміністраторам видалено управляти комутатором до рівня портовl. Утиліта SmartConsole легко дозволяє замовникам виявити комутатори D-Link серії Web smart, що належать одному і тому ж сегменту мережі L2, підключеному до локального комп’ютера користувача.
Використовуючи цю утиліту, користувачам немає необхідності змінювати IP-адресу комп’ютера, а також забезпечується простота первинної установки комутаторів серії smart. Комутатори, що належать одному сегменту мережі L2, підключеному до персонального комп’ютера користувача, постійно відображаються на екрані. Це дозволяє виконувати широкий набір настройок, включаючи базові конфігурації виявлених пристроїв, як, наприклад, зміна пароля і оновлення програмного забезпечення.
Характеристики:
 Стандарти і функції
­ IEEE 802.3 10Base-T (мідний кабель на витій парі)
­ IEEE 802.3u 100Base-TX Fast Ethernet (мідний кабель на витій парі)
­ IEEE 802.3ab 1000Base-T Gigabit Ethernet (мідний кабель на витій парі)
­ IEEE 802.3z Gigabit Ethernet (оптика) ANSI/IEEE 802.3
­ Автоузгодження NWay
­ Управління потоком IEEE 802.3x
 Швидкість передачі даних Ethernet:
­ 10 Мбіт/с (напівдуплексний режим)
­ 20 Мбіт/с (повнодуплексний режим) Fast Ethernet:
­ 100 Мбіт/с (напівдуплексний режим)
­ 200 Мбіт/с (повнодуплексний режим) Gigabit Ethernet:
­ 2000 Мбіт/с (повнодуплексний режим)
 Топологія: Зірка
 Мережеві кабелі
­ UTP Кат. 5, Кат. 5e (100 м макс.)
­ EIA/TIA-568 100-Ом STP (100 м макс.)
 Повний/напівдуплекс
­ Повний/напівдуплекс для швидкості
­ 10/100 Мбіт/с
­ Повний дуплекс для швидкості Gigabit
 VLAN
­ Стандарт 802.1Q VLAN (VLAN Tagging)
­ До 256 статичних груп VLAN
­ Підтримка VLAN, що управляє (Management VLAN)
­ Підтримка Asymmetric VLAN
 Якість обслуговування (QOS)
­ Черги пріоритетів 802.1p
­ До 4 черг пріоритетів на порт
­ QOS на основі DSCP
­ Підтримка двох режимів обробки черг: Strict і WRR
 Безпека
­ Управління доступом 802.1x на основі портів
­ Управління широкомовним штормом: порогова величина 8 Кб, 16 Кб, 32K, 64 Кб, 128 Кб, 512 Кб, 1024 Кб, 2048 Кб, 4096 Кб в секунду

5.Опис, схема мережі

Мережа побудована по технології Ethernet. Підвід до мережі на кришу будинку через оптоволоконний кабель, 1 Gigabit. Кабель під’єднанний до К1 -Керований комутатор з 14 портами 10/100/1000Base-T та 2 комбо-портами 1000Base-T/Mini,який знаходиться у моторному відділенні ліфта першого під’їзду . Від нього йде 4 кабеля 10/100 Mbit Ethernet до К2-К5 – Некеровані комутатори з 24 портами 10/100Base-TX та 2 портами 10/100/1000Base-T. К2,К3 Знаходяться в першому під’їзді, К4,К5 в моторному відділені другого під’їзду. Максимальна довжина кабелю між комутаторами 25 метрів. Далі по телекомунікаційній шахті іде капелювання і вівід підключення до квартир. НА кожний поверх по 4 квартири. Максимальна довжина кабелю 60 метрів.

Активне мережеве обладнання
Пристрій
Модель
Призначення
Орієнтовна ціна за од.
К2-К5
D-Link DES-1026G
Некерований комутатор з 24 портами 10/100Base-TX та 2 портами 10/100/1000Base-T
120 у.о.
К1
D-Link DGS-1216T/GE
Керований комутатор з 14 портами 10/100/1000Base-T та 2 комбо-портами 1000Base-T/Mini GBIC (SFP) и функцією енергозберігання
230 у.о.
Адресація
Пристрій
IP – Адреса(и)
Маска підмережі
Шлюз
ПК1 – ПК80
192.168.0.1 – 192.168.0.75
255.255.255.128
192.168.0.126
К1
192.168.0.197
255.255.255.248
192.168.0.198
Опис
Локальна мережа будинку побудована згідно топології розподілена зірка. Для адресації використовується адресний простір класу C (192.168.0.0/24)

Висновок

Інформаційні мережі можуть передавати голосові повідомлення, відео зображення і данні. Мережі обміну даними складаються з периферійних пристроїв, вузлів, мережевих пристроїв і носіїв. Для відображення логічної і фізичної побудови мережі використовуються топологічні схеми. Мережеві вузли можуть виконувати роль клієнта, сервера або того і іншого. Всі процеси обміну повідомленнями мають відправника, отримувача і канал передачі даних. Обмін даними між комп’ютерами підпорядковується спеціальним правилам, так званим протоколам. Протоколи визначають особливості повідомлення, включаючи шифрування, формат, інкапсулювання даними, розмір, синхронізацію і спосіб розсилання.
Маршрутизатори з інтегрованими службами і інші мультифункціональні пристрої з’єднують мережу і мережі підприємств малого бізнесу з ціллю надання сумісного доступу до ресурсів і виходу в Інтернет на декілька вузлів. Мережеві пристрої, це спрощений недорогий пристрій, що використовується для розгортання невеликих мереж. Пристрої такого типу, як правило, одночасно виконують функції комутатора, маршрутизатора і бездротової точки доступу.

Використані джерела

1. CISCO Networking Academy (http://www.cisco.com)
2. Коуров Л.В. Информационные технологии. Минск, «Амалфея»,2000, с.116-143
3. Інтернет (http://www.dlink.ru/ua/products/)

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter

Похожие документы
Обсуждение

Ответить

Курсовые, Дипломы, Рефераты на заказ в кратчайшие сроки
Заказать реферат!
UkrReferat.com. Всі права захищені. 2000-2020