.

Законно й незаконно, справедливо й несправедливо (сценарій)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
163 813
Скачать документ

Сценарій уроку

“Законно й незаконно, справедливо й несправедливо”

Предмет: основи громадянського суспільства.

Мета: виховувати громадянськість, критичне аналітичне мислення.

Посібники: список ситуацій (див. додаток).

Методи: робота в невеликих групах, аналіз, бесіда, дискусія.

ХІД УРОКУ

1. Учні класу діляться на групи.

2. Кожна група одержує опис ситуації (ій). Ситуації наводяться на
окремому аркуші.

3. На дошці записуються запитання:

а) Чи є в даній ситуації потерпілі, якщо так, то хто?

б) Чи є винні, якщо так, то хто?

в) Чи скоєно який-небудь злочин?

4. Кожна з груп учнів аналізує свою ситуацію (ситуації), обговорює її
(їх).

5. Групи презентують свої ситуації іншим групам, коментують їх.

6. Дискусії «Як створюються умови, сприятливі для злочину?», «Що варто
було б змінити в суспільстві, щоб таких злочинів стало менше?».

Очікуваний результат: аналізуючи ситуації, учні краще зрозуміють
навколишній світ, завдяки дискусіям навчаться шукати шлях до істини,
оцінювати вчинки, будуть виховувати в собі активність, здатність
виражати думки й захищати їх.

Зв’язки з антикорупційною освітою: після теоретичного з’ясування, що
являє собою корупція, на практиці учні з утрудненням розпізнають, чи є
дане явище, ситуація корупційними. Аналіз конкретних ситуацій допомагає
це засвоїти. Ситуації, узяті з нашої реальності, навчають вихованців
критично оцінювати дійсність, шукати способи (нехай навіть утопічні), як
варто жити правильно та чесно. Учні створюють у своїй свідомості модель
суспільства, в якому всі живуть відповідно до єдиних законів,
усвідомлюють, розуміють суть справжньої демократії.

Додаток

Ситуації

1. Йонас сказав контролеру в потягу, що не встиг купити квиток у касі
вокзалу. Контролер запропонував Йонасу заплатити за проїзд лише половину
вартості квитка, якщо Йонас квиток не купить.

2. Фірма «Світле майбутнє» бере участь у конкурсі на одержання
замовлення на будівництво школи. Вона запропонувала членам комісії
стільникові телефони, щоб, як стверджують представники фірми, «полегшити
роботу комісії».

3. Коли Р. не здала іспит на одержання прав водія, інструктор сказав їй,
що за певну невелику плату можна отримати права без перездачі іспиту.

4. З нагоди закінчення навчального року клас подарував своєму класному
керівнику величезний букет квітів.

5. Н. зупиняє дорожня поліція за порушення правил дорожнього руху.
Офіційний штраф — 200 літів. У Н. при собі немає таких грошей, тому він
просить поліцейського виписати рахунок.

— А скільки у Вас є? — запитує поліцейський.

У Н. 50 літів. Поліцейський бере їх і прощається.

6. Високопоставленого чиновника з міністерства зупиняє працівник
дорожньої поліції за порушення правил дорожнього руху та просить
показати права. Чиновник разом із правами пред’являє й своє посадове
посвідчення. Поліцейський дивиться документи, попереджає, щоб той більше
не робив подібних порушень, і дозволяє від’їхати.

7. Директором районного музею в місті Х став племінник голови райради.

8. Родина Кальвялісів складається з трьох осіб: мами, папи й Томаса.
Вони дотримуються деяких домовленостей: наприклад, посуд миють по черзі
через день, а Томасу вечорами не дозволяється дивитись телевізор. Мити
посуд, звичайно ж, ніхто не любить, але більше всіх не любить папа. Один
раз, коли мами не було вдома, а папа повинен був мити посуд, Томас
запропонував: «Якщо я за тебе помию посуд, ти мені дозволиш сьогодні
ввечері подивитись трилер?». Папа погодився.

9. С. домовилася з будівельною фірмою «Турбота», що якщо фірма
профінансує її вибори в районну раду, то вона згодом буде допомагати цій
фірмі одержувати добрі замовлення на будівництво в районі різних
будинків.

10. Чиновники районного самоврядування домовилися з офіціантом, що
одержать від нього рахунок, у якому зазначена сума, у два рази
перевищуюча реальне замовлення.

11. Суддя був запрошений Я., підприємцем, обвинувачуваним у здійсненні
серйозних злочинів у сфері податків, у шикарний ресторан на вечерю. Щоб
не бути впізнаним, суддя в той вечір надягнув темні окуляри.

12. На подяку за те, що лікар вилікував її важкохвору дитину, З.
подарувала йому велику коробку шоколадних цукерок і троянди зі свого
саду.

13. Клас готується до виборів старости. Усі дівчата хотіли б, щоби
старостою стала Раса, а хлопчики — щоб Дайнюс. Дівчинок у два більше,
ніж хлопчиків, тому результат голосування заздалегідь зрозумілий.
Хлопчики збираються, щоби порадитись, і придумують вихід: запропонувати
двом дівчинкам стати членами їхньої команди велосипедистів. Дівчинки
зачаровані пропозицією, а через два дні Дайнюса вибирають старостою.

14. Учитель із рідної мові дуже багато задає. Щоб добре підготувати
проекти, доводиться багато читати додатково, працювати вечорами й у
вихідні дні. Мама Агне йде до вчителя, щоби поговорити. Ніхто не знає,
про що вони розмовляли, але з тих пір Агне одержує менше всіх завдань і
вони найбільш легкі.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
