.

Задачі, що включають збільшення (зменшення) числа у кілька разів (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
210 4169
Скачать документ

Тема. Задачі, що включають збільшення (зменшення) числа у кілька разів.

Мета: – вдосконалювати знання і навички учнів в розв’язуванні задач на

збільшення та зменшення числа у кілька разів; закріпити
уміння учнів

розв’язувати приклади вивчених типів;

– формувати комунікативні компетентності:

– розвивати мислення, увагу, обчислювальні навички;

– виховувати любов до книжок, бажання читати, допомагати
іншим,

охайність.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: малюнки героїв казки, картки з прикладами.

Хід уроку

І. Актуалізація знань учнів (1 хв.).

Сьогодні ми з вами потрапимо у країну казок. А в яку саме казку ви
дізнаєтесь, коли виконаємо кілька завдань.

ІІ. Усний рахунок (5 хв.)

1. « Математичні вузлики».

– Перед вами фігури. Їх треба розмістити так, щоб кожне наступне число
було більше від попереднього на 3, і прочитати слово.

2. А тепер наступне завдання. Подивіться уважно на картки і
спробуйте відновити записи. Коли ви розв’яжете приклади, то вам треба
буде знайти картку з відповідним числом і буквою.

26+14 3х9 62-18 5х10

90-37 24:8 27+29 48:1

Картки:

48 – 0 44 – т 27 – р 53 – у

3 – а 50 – н 40 – б 56 – і

(Буратіно)

– Тепер, я гадаю, ви дізналися, хто головний герой цієї казки і як
вона називається. (О.М. Толстой «Пригоди Буратіно»).

ІІІ. Повідомлення теми уроку (1 хв.)

– Подорожуючи по казці, ми розв’яжемо цікаві завдання, які
приготував Буратіно та його друзі. Перевіримо наші уміння розв’язувати
задачі та знання таблиць множення та ділення.

ІV. Повторення вивченого матеріалу (7 хв.)

1. – Ось ворота, які ведуть у нашу казку. Щоб в них зайти треба
виконати таке завдання: я буду показувати вам число, а ви повинні
назвати приклади, результатом яких буде це число. Виграє той, хто назве
більше прикладів.

Наприклад: 72 – 8х9; 72:1; 74-2; 60+12.

Картки з числами:

48, 56, 7…

2. – В казковій країні нове завдання.

Пригадайте, що шукали герої казки «Пригоди Буратіно»?

– Щоб правильно відповісти на це питання, треба розв’язати ланцюжок
прикладів. Біля правильної відповіді буде потрібне слово.

(68-49)+(100-37)-(74-7)

Картки:

Ключик – 15 Буквар – 48 Чарівні двері – 23

3. Гра «Хто швидше?»

– Буратіно не любить вчитися, тому в нього виникли труднощі. Давайте
допоможемо йому пригадати таблицю множення та ділення.

– На дошці у 2-х стовпчиках записані приклади табличного множення та
ділення, а між ними – результати. Два учні виходять та з’єднують
приклади з правильними результатами за допомогою стрілок.

6

І уч. 5 ІІ уч.

2

4

.

v

x

4

?

.

x

?

?

?

??»

??a

18:3 45 8х3

9х5 24 15:5

21:7 3 7х8

4х8 56 48:6

32

8

Р у х а н к а (2 хв.).

V. Вивчення нового матеріалу (15 хв.)

– Складіть задачу за коротким записом:

Мальвіна – 9 сторінок

Буратіно – ?, у рази менше

Робота над задачею.

– Що означає число 9?

– Як ви розумієте вираз «У 3 рази менше»?

– Якою дією треба розв’язати задачу? (9:3=3)

– Що треба змінити в задачі, щоб вона розв’язувалась дією множення?

– Складіть таку задачу.

Мальвіна – 9 сторінок

Буратіно – ?, у 3 рази більше

Рішення:

9х3=27 (ст.)

– Порівняйте ці задачі та зробіть висновок.

– Яку дію треба виконати, якщо число збільшити (зменшити) у кілька
разів?

П р а в и л о:

Більше у … ділення

Менше у … множення

– А тепер утворіть складну задачу. Яким буде питання? Що треба
добавити до короткого запису? (}, )

Мальвіна – 9 стор. Мальвіна – 9 стор.

Буратіно – ?, у 3 рази більше Буратіно – ?, у 3 рази
менше

– Розв’яжіть ці задачі, склавши вирази.

9+9х3=36 (ст.) 9-9:3=6 (ст.)

VІ. Усвідомлення та осмислення матеріалу (5 хв.)

З а д а ч а:

– Кіт Базиліо на полі Чудес знайшов 10 яблук, а лисиця Аліса – у 2 рази
більше. Скільки яблук вони знайшли разом?

Хвилинка – цікавинка.

– В яблуках багато заліза, яке має важливе значення у фізіологічних
процесах нашого організму. В них є фруктоза та пектин, які необхідні для
нормальної роботи шлунково-кишкового тракту, поліпшення травлення.
– Розв’яжіть задачу самостійно.

Рішення:

1) 10х2=20 (ябл.)

2) 10+20=30 (ябл.)

VІІ. Геометричний матеріал (3 хв.)

– Приклади та задачі ви розв’язуєте гарно. А тепер разом з нашими
героями ми на полі Чудес. І тут також треба виконати завдання.

– Яку геометричну фігуру вам нагадує поле? (прямокутник)

Т е с т и:

– Яка фігура називається прямокутником?

а) це квадрат;

б) це чотирикутник з однаковими протилежними сторонами:

в) це чотирикутник з однаковими протилежними сторонами та прямими
кутами:

г) це чотирикутник з прямими кутами.

– Треба знайти периметр цього прямокутника.

– Що для цього нам потрібно знати? (довжину та ширину)

З а д а ч а

Довжина – 9 метрів

Ширина – 5 метрів

Периметр – ? метрів

Рішення:

Р=а · в

Р=9·5

Р=45 м

VІІІ. Підсумок уроку (1хв.)

– Допоможіть Буратіно пригадати те, чим він сьогодні займався на
уроці. Що дізнався нового?

– Ви були всі уважні та активні, тому ми змогли допомогти Буратіно
виконати завдання.

23

д

8

п

11

р

17

г

20

о

14

и

26

и

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
