Тема: Визволення Принцеси Математики
з полону Чахлика Невмирущого
Мета: перевірити знання дітей про кількісну і порядкову лічбу в межах
10; про геометричні фігури. Закріпити уміння розв’язувати елементарні
задачі на додавання і віднімання. Закріпити знання дітей про час (дні
тижня). Формувати вміння орієнтуватись у просторі, користуючись планом,
Розвивати стійку увагу, пам’ять, логічне мислення. Виховувати почуття
дружби, взаємодопомоги, колективізму; любов до знань математики.
Матеріал: загадки, задачі, таблиці – завдання з геометричними фігурами,
план-карта залу, гра “Знайди свою пару” (набір парних карток),
індивідуальні картки “Яке число пропущено….”, “З’єднай крапки по
порядку…”, “Знайди чарівне яблуко”.
Хід заняття:
Вихователь: Діти, сьогодні я розповім вам таку історію. Якось одного
разу Чахлик Невмирущий вирішив перелічити свої скарби; а рахував він
дуже погано. Перераховував 3 рази і кожний раз отримував різні
результати.
Він дуже розлютився і вирішив викрасти Принцесу Математики для
допомоги.
(Чахлик веде, тягне Принцесу Математики)
Чахлик – Слухай мене уважно. Принцесо! Вирішив я перелічити всі свої
скарби, але сам не зміг. Привів тебе сюди, щоб ти допомогла мені в цій
нелегкій справі.
Принцеса Математики – Ні, не буду тобі допомагати. Якби ти мене
по-доброму попросив. а ти силоміць мене примусив. Нічого в тебе не
вийде.
Чахлик – Тоді залишайся тут і будеш моєю полонянкою.
Принцеса Математики – Ні, не можна мені тут залишатися, У світ без мене
почнеться плутанина. Я потрібна і дорослим, і дітям.
Чахлик – Я тобі не вірю.
Принцеса Математики – Тоді сам спитай у дітей.
Чахлик – Діти, навіщо потрібна математика?
(відповідь дітей)
Чахлик – Якщо ти так потрібна людям, то й мені знадобишся. А щоб ти не
втекла, посаджу я тебе до в’язниці. (Чахлик виводить Принцесу Математики
)
Вихователь: Діти, Чахлик посадив Принцесу до в’язниці і замкнув двері
спеціальними чарівними замками. Ми не можемо допустити, щоб в світі
сталася плутанина; треба Принцесу Математики визволяти. Але щоб відкрити
ті замки, треба виконати різні завдання. Допоможемо Принцесі? (Так!)
Отже, поділимось на 2 команди: “Рахівничок” і “Лібчусик” і виберемо
капітанів.
Так ось, сидить Принцеса Математики у в’язниці. А на дверях 10 замків. А
ось і двері до в’язниці.
-А хто це сидить під дверима, ви впізнали?
(Баба Яга)
-Діти, Баба Яга – подруга Чахлих Невмирущого. А для чого він залишив
тебе тут?
Баба Яга – Щоб стерегти ці двері і вам заважати.
Вихователь – Баба Яга, ми бачимо, що в тебе є ключі від замків, дай нам
будь-ласка їх!
Баба Яга – Є ні, замки чарівні і ключі до них також не прості, а
математичні. Щоб відкрити замок, треб виконати завдання.
Хочеш перевірити, що вони знають?
Баба Яга – А що ви там знаєте, ви і до школи ще не ходите.
Вихователь – Бабуся Яга! Будь ласка, дай нам ключі і побачиш як наші
діти уміють рахувати, розв’язувати задачі.
Баба Яга – На бери! Подивимось, що ви там знаєте!? Все одно! Нічого у
вас не вийде!
(Баба Яга віддає ключі вихователю)
Вихователь – Дякуємо тобі Бабуся Яга. А нам треба поспішати. Ось 1-й
замок. Діти, підберіть ключі до 1-го замка (використовуються геометричні
фігури).
І замок – Відгадайте загадки:
1.Повзун повзе, 700 голок везе (їжак)
2.Двічі родився, в школі н вчився,
а години знає (півень)
3.Наче в звіра, ніг чотири,
та не ходить по квартирі (стіл)
4.Дехто навіть і на носі
цифру “8” завжди носить (окуляри)
ІІ замок – казкові задачі
1.Чахлик взяв у полон 3 порубка і 2 дівчини.
Скільки всіх було взято в полон? –5-
2.Чахлик старший за Бабу Ягу на 1 рік. На скільки років Баба Яга молодша
за Чахлика?
3.На столі у чаклуна лежали яблука. Одне з них чарівне. Увага! Якщо
лічити зліва направо, то чарівне яблуко лежить на 5 місці. Зафарбуйте
чарівне яблучко. (Баба Яга пропонує дітям погратися в гру “Хто швидше
зав’яже 3 вузлика на мотузочці”.
ІІІ замок – геометричні фігури.
– Назвіть зображені фігури і порахуйте скільки їх. (Завдання виконують
цілою командою)
завдання для капітанів
ІV замок
1.На травиці біля хати метушаться цуценята: двоє білих, наче сніг, троє
чорних. Скільки всі? –5-
2.Каже мати квочка: – У мене 2 синочки і 4 дочки. Скільки діточок у
квочки? –6-
3.Капітани – “З’єднай крапки по порядку, вийде малюнок”.
– “Яке число пропущене, допиши” (Індивідуальні картки)
V замок – Які дні тижня ви знаєте? Назвіть. Скільки їх?
1.Увага! Який день буде завтра, якщо сьогодні 3- день тижня? (четвер)
2.Сьогодні середа. Який день буде через тиждень в цей самий час?
(середа)
VІ замок – гра-естафета між командами (“Класи”)
VІІ замок –задачі з мультфільмів
1.Пес Шарік вмивається 2 рази на день, а кіт Матроскін – 3 рази. Хто
чистіший і чому? (Кіт чистіший, частіше миється, 3 більше 2.
2. Під час ранкової зарядки Вовк кожний день пробігає 3 кола по
стадіону, а Заєць на 1 коло більше. Скільки кіл пробігає Заєць?
3.Щоденно поросятка Ніф-Ніф, Нуф-Нуф і Наф-Наф для поліпшення зору
з’їдають по 2 морквинці. Скільки морквинок вони з’їдять за день втрьох?
VІІІ замок Гра “Знайду свою пару”
Баба Яга – гра “Хто швидше надіне на нитку 10 кульок” (Повт. 2 р.)
ІХ замок – 1) У якої форми немає ні початку, ні кінця? (у кола)
2) Із-зі куща стирчать 6 вух. Скільки зайчат сховалося за кущем? –3-
3) Що важче 1 кг пір’я чи 1 кг заліза (однако)
4)Чого буває тільки по 2 (очі, вуха, ноги, руки)
по 3 (вогні світлофора), по 4 Ніжки стола, кути у , лапки у
тварин, колеса).
Х замок – Ключ загубився. Але по плану ми його швидко знайдемо.
Поспішайте діти! (2 плани однакових для 2-х команд) місцезнаходження
ост. ключа позначено червоним О)
(Діти знаходять останній ключ і відкривають останній замок).
Вихователь: Діти. а ви помітили, як змінилася наша Баба Яга?! Вона стала
доброю, допомагала вам розв’язувати завдання.
– Двері майже відчинилися. Ми визволили нашу Принцесу Математики. Ось і
вона.
(виходить Принцеса Математики)
Принцеса математики –Діти, дякую вам за те, що ви визволили мене з
полону злого Чахлика. Я засиділася у в’язниці і хотіла би з вами
погратися у гру “Стоніжка”
(рухлива гра)
-Діти, ви дуже добре виконали всі завдання і заслуговуєте на винагороду.
(Принцеса вручає гостинці, прощається і виходить).
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter