Урок на тему:
“Урок-подорож до зимового лісу з використанням інтерактивних методів
навчання”
Мета: учити додавати двоцифрові числа; розвивати логічне мислення,
уміння аналізувати, класифікувати, узагальнювати; виховувати охайність,
самостійність, інтерес до математики, дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: таблиця „Годівниця”; картки; три пластмасові ялинки; ТЗН –
діафільм; геометричний матеріал; шишки.
Хід уроку
І. Організація учнів класу
Девіз уроку:
„Математика наука
Точна і серйозна,
І прожить без неї, діти.
Нам ніяк не можна!
Учитель. Який день тижня, число? Сходні ми з вами будемо подорожувати до
зимового лісу. Роботи на уроці буде багато. Тому ви повинні швидко
думати, чітко відповідати, каліграфічно писати.
Тільки ми дійшли до лісу, а назустріч нам сніговичок. Допоможемо йому
порахувати шишки, які лежать під сосною.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усний рахунок. Перевірка сигнальними картками.
2. Робота з картками (4 учня).
3. Порівняти числа:
30 * 12
31 * 93
23 * 9
1 м * 100 см
4. Порівняти відрізки.
5. Число 98 > 86.
6. Назви сусідів чисел: 13, 22, 48.
7. Задача.
Пара коней пробігла 40 км. Скільки км пробіг один кінь?
Перевірка карток.
Підсумок.
Діти за правильні відповіді одержують сніжинки.
8. Робота в зошитах.
Хвилинка каліграфії.
Написання цифри 8 і 3.
ІІІ. Робота над новим матеріалом
Підняли голови, побачили хмаринку. А на хмаринці – тема нашого уроку.
1.Пояснення вчителя за таблицею.
34 + 52 = 30 + 50 + 4 + 2
^ ^
30 + 4 50 + 2
2. Вивчення правила на с. 65 підручника.
3. Вправи 344, 345.
4. Самостійна робота.
Вправа 346.
Фізкультхвилинка
На землі сніжок лежить.
Зайчик по сніжку біжить,
Мерзнуть вушка, мерзнуть лапки,
Без калошок і без шапки.
Розв’язування задач.
5. Задача 348
1) 36 + 42 = 78 (д).
2) 78 + 11 = 89 (д).
Відповідь: 89 дітей.
6. Цікаві вправи.
А це хто загубив рукавичку?
Та це ж дідусь із казки „Рукавичка”. Звірі розбіглись, а нам залишили
цікаві завдання в рукавичці.
Відгадування ребусів:
40А – сорока
100лиця – столиця
3га – тривога
7Я – сім’я
Мі100 – місто
Розв’язування задач
Ми вийшли на лісову галявину. Повісили годівницю.
Для чого потрібно допомагати пташкам взимку?
Пташки знищують шкідливих комах і цим захищають дерева.
Задача
Повісили діти в саду годівницю.
Туди при летіли: 4 синиці,
10 ворон і 6 снігурів,
Сорока весела і 2 горобці.
Хто з вас хутчіше нам відповість,
Скільки пташок в годівниці тій їсть?
4 + 10 + 6 + 1 + 2 = (пт).
Задача
1 синиця за сезон оберігає від комах 20 дерев. Скільки дерев оберігають
2 синиці?
20 + 20 = 40 (д).
8. Робота над геометричним матеріалом (ТЗН).
Ми підійшли до будиночка лісника. З яких геометричних фігур складається
будиночок, дерева? (Кадр діафільму.)
Обчисліть периметр будинку, коли 1 сторона його 3 м.
Р = 3 + 3 + 3 + 3 = 12 (м).
Скоро Новий рік. Звірі теж люблять це свято. Давайте їм прикрасимо
ялинку. За це нам білочка подарує подарунки.
Виходять 3 учні від кожного ряду. Розв’язують приклади. Відповіді
шукають на новорічній іграшці, вішають на ялинку.
Той ряд переможець, який першим закінчить розв’язувати приклади.
31+23=54 42+25=67 52+21=73
17+41=58 16+32=48 15+24=39
24+1=25 27+1=28 37+1=38
49–9=40 40–30=10 90–20=70
Білочка дякує дітям за прикрашені ялинки. Роздає горішки. Передає від
Діда Мороза запрошення на Новорічне свято.
Ми повертаємося з лісу додому.
IV. Підсумок уроку
Ось і пролунав дзвінок,
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі,
Щиро дякую вам, друзі!
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter