.

Сценарій виховного заняття “У світі цікавого” (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
368 3328
Скачать документ

Сценарій виховного заняття

на тему:

“У світі цікавого”

Тема: У світі цікавого.

Мета: закріпити знання з вивчених казок. Розвивати у дітей мовлення,
пам’ять, кмітливість і старанність, уміння розгадувати ребуси, загадки.

Обладнання: Уривки казок, малюнки до казок, ребуси.

Хід заняття.

І. Організаційна частина.

Добрий день, діти!

Ось і знову ми з вами зустрілися. На сьогоднішньому нашому занятті ми
будемо грати у різні ігри, розгадувати кросворди, ребуси, загадки.

ІІ. Основна частина.

– Першим нашим конкурсом буде розгадування загадок.

Я найперша квітка в гаю,

синім цвітом зацвітаю.

Відгадайте, що за квітка,

бо мене не стане влітку.

(Пролісок)

2. Дивний ключ у небі лине,

не залізний, а пташиний.

Цим ключем в весняній млі

прилітають …

(Журавлі)

3. Я ловлю комах, жучків,

їм маленьких черв’ячків,

в теплий край я не літаю,

під стріхою хату маю.

Цвірінь, – і сів я на олівець

А звуть мене …

(Горобець)

4. Один говорить, двоє слухають і двоє дивляться.

(Очі, вуха, рот)

5. Маленьке, сіреньке, а хвостик як шило.

(Мишка)

– Молодці, з першим конкурсом ви справились, а зараз перейдем до
наступного конкурсу – “Розгадування ребусів”.

– З другим завданням ви теж справились. Тепер перейдем до третього
конкурсу – відгадування казок.

– Ми читаємо уривки з казок, а ви відгадуєте з якої це казки.

“Битий небитого везе”

(“Лисичка-сестричка і вовк-панібрат”)

2. “А журавель наварив такої смачної страви. Узяв і м’яса, і картоплі,
бурячків, усього-усього, покришив дрібненько і склав у глечик з
вузенькою шийкою, тай каже: “Пригощайтеся, люба моя приятелько, не
соромтеся”.

(“Лисичка та журавель”)

3. “Узяв дід поліно тай зробив хлопчика. Бабуся колихала-колихала, а він
і ожив, тай каже:

– Зроби мені батьку човник та весельце, я буду рибку ловити та вас,
стареньких, годувати”.

(“Івасик-Телесик”)

4. “Я Коза-Дереза

За три копи куплена

Пів бока луплена.

Тупу-тупу ногами

Сколю тебе рогами,

Ніжками затопчу

Хвостиком замету,

Тут тобі й смерть”.

(“Коза-Дереза”)

– А зараз ми пограємо у ще одну гру, яка називається “Хто більше”, тобто
хто більше назве героїв з казок, назви яких закінчуються на літеру а.

(Мальвіна, Лисичка-сестричка, Царівна жаба, Баба яга, Коза-Дереза,
Алі-Баба, Попелюшка, Дюймовочка).

ІІІ. Підсумок уроку.

– Молодці, дітки. Ви добре справились із завданнями. А хто був активним,
одержує приз.

– До наступної зустрічі.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
