Тема: Пори року
Мета: розвивати початкові навички використання елементів взаємодії з
комп’ютером – списків та закладок у діалогових вікнах;
ознайомити учнів з особливостями погоди в різні пори року;
розвивати елементи логічного мислення, пам’ять, увагу,
кмітливість;
формувати комунікативну компетентність учнів.
Обладнання: електронна складова курсу (добірка навчальних та
розвивальних комп’ютерних програм, записаних на компакт-диск,
встановлена на комп’ютери).
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хвилина)
Повторення правил техніки безпеки (4 хвилини)
1. Завдання «Виправ помилку»:
– діти забігли у клас у мокрому одязі, не змінивши брудного взуття,
з мокрими парасольками;
– хлопці після уроку фізкультури занесли у кабінет інформатики
санчата, лижі і ковзани;
– учні після прогулянки сіли за парти у верхньому одязі, капелюхах і
шапках.
– Які правила ТБ порушили учні ?
ІІ. Розминка (1 хвилина)
1.Загадка про пори року.
Перша сестра від квітів рябіє,
Друга сестра – палить, як вогнище,
Третя сестра від дощів мокра,
А четверта сестра сувора – жах!
(Весна, літо, осінь, зима)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку (1 хвилина)
ознайомитися з особливостями погоди в різні пори року;
навчитися працювати з новою програмою ( у вправі «Пори року» підібрати
для дівчинки Ганнусі одяг та деякі речі для прогулянки в залежності від
сезону)
ІV. Вивчення нового матеріалу (13 хвилин)
1.Завдання для кмітливих за варіантами
І варіант: підкреслити природні явища, що характерні для кожної
пори
року, різними кольорами
Осінь – жовтий Зима – синій
Весна – зелений Літо – червоний
Град Повінь Спека Мороз
Блискавка Мжичка Відлига
Грім
Пороша Льодохід Віхола Мряка
Снігопад Гроза Буря Роса
Туман Веселка Дощ Листопад
ІІ варіант: розставити цифри за послідовністю ознак весни
Стало холодно Стало тепліше
Розтанув сніг Випав сніг
Птахи відлетіли у вирій Розпочався приліт птахів
Сонце світить рідко Сонце світить частіше
Розпустилося листя Розпочався листопад
ІІІ варіант: встав пропущені слова про осінні місяці
Восени з кожним днем сонце піднімається все … У вересні ще багато … і
… днів. На полях та у садах люди збирають …
У жовтні частіше йдуть холодні … Люди і тварини … запаси на зиму.
Птахи збираються в … і … зимувати у … країни.
У листопаді вранці часто бувають … Може випасти … Тварини ховаються у
свої … Деякі з них … до весни. Люди … своє житло, готують … одежу.
2. Самостійна робота з текстами у парах:
* прочитати деформований текст
Зима
тоСять ромозні декинь. пеТер рібпотні вокзали і жіли. віДчатка і
лопхчики ругтом жібать на вокзанку. ниВо вокзають оп дульо ан вокзалах.
кільки міхус і дарості!
* скласти зв’язний текст
Весна
Вона стала схожа на золотий букет. Зацвіла верба. А як пахнуть медом її
котики! Прийшла весна. Гудуть над деревами бджоли. Поспішають до верби
гості. Біжать маленькі мурашки. Серед них волохатий джміль.
3. Розповідь вчителя про народні прикмети погоди.
Грім у вересні – на теплу погоду.
Сухий вересень – на пізню зиму.
Ранній падолист – на холодну зиму.
Який перший день грудня, така у уся зима буде.
Як уночі іній на дерева ліг – не випаде вдень сніг.
Квіти пахнуть здалека – на вітер.
Багато було пролісків – гарно вродить картопля.
4. Слухання вірша
Коли краще гуляти?
‚
„
¤
h
h
h
Oe
¤
&(*tv‚???Ooh
O
Oe
&
!P!’!Ue!
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter