ТЕМА: „ПОДОРОЖ У ГНОМЛЯНДІЮ”.
Мета: Вчити дітей слухати казку, розуміти казкові події, ситуації
оцінювати поведінку героїв, співвідносити реальне і казкове, передавати
в мові виражальні засоби.
Обладнання: казкові персонажі, театру – Пі – ба – бо: король, королева,
Червона Шапочка, вовк, бабуся, чарівне люстерко, ковпачки гномів для
кожної дитини, шапочки – маски. 7 іграшкових гномів, атрибути до
інтер’єру хатинки, лісу, звукозапис.
Хід заняття.
(В залі макет хати: ліжко, піч, посуд, стіл. На передньому плані ліс:
ялинки, кущі, пеньочки на них іграшкові гномики).
Діти заходять до залу, вітаються з гостями сідають на лавочки.
Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами відправимось у чарівну країну
Гномляндію, де господарюють маленькі чоловічки яких звуть гномиками, у
них трапилось нещастя і їм дуже потрібна допомога. Ось послухайте, що у
них трапилось.
В одному королівстві жили король і королева. Королева народила прекрасну
дівчинку, яку назвали Білосніжкою і невдовзі королева померла. Через
кілька років король одружився вдруге. Зла мачуха дуже не злюбила
Білосніжку. Вона цікавилась тільки своєю вродою і мала чарівне
дзеркальце, яке вміло розмовляти, вона часто запитувала в нього про свою
вроду, та одного разу дзеркальце відповіло мачусі, що наймиліша і
найвродливіша Білосніжка. Мачуха дуже розлютилась і наказала своєму
слузі відвести Білосніжку до лісу і вбити. Слуга пожалів Білосніжку і
відпустив.
Білосніжка довго блукала лісом і натрапила на хатинку, де жили кумедні
чоловічки, вони подружилися і з того часу Білосніжка залишилася жити у
гномів.
(Відкривається завіса в хатині Білосніжка, вихователь продовжує
розповідь).
Кожного дня гномики відправлялись до лісу по гриби і ягоди, а Білосніжка
(імітує) прибирала домівку, варила обід, шила для гномів одяг.
Але зла мачуха знову спитала у дзеркальця про свою вроду і воно
розповіло їй про правду. Мачуха розлютилась, вона знайшла у своїй чорній
чаклунській книзі рецепти страшної отрути, вмокнула в нього яблуко, сама
перетворилась на жалюгідну жебрачку і відправилась до лісу (виходить
стара жебрачка) підійшовши до будиночку, просить напитись. Білосніжка
подала їй з дороги напитись (подає воду), а та із вдячності дала їй
яблуко, а сама повернулась у своє королівство (жебрачка виходить і
губить під ялиною чорну книгу).
Білосніжка вкусила яблуко і заснула мертвим сном (засинає, нахилившись
над ліжком, закривається ширма) і гноми дуже засумували.
Вихователь: Діти, допоможемо гномам розбудити Білосніжку? Але для того
щоб потрапити у чарівну країну Гномляндію, нам треба перетворитись на
гномиків.
Гномики – дуже маленькі чоловічки. Покажіть, які вони маленькі (діти,
сидячи на лавці імітують всі рухи).
Вихователь: У гномиків дуже довгі бороди (імітують). А на тогах носять
дерев’яні черевички, які під час ходіння голосно стукають (тупають
ніжками). А на головах гномики носять ось такі ковпачки. Ось тепер ми
справжні гномики. І в Гномляндію неодмінно попадемо (одягає на голову
дітям ковпачки).
(Разом з дітьми підходить до галявини і знаходить під ялиною чорну
чаклунську книгу).
Гномики – це книга мачухи, може в ній записано як розбудити Білосніжку.
Вихователь (читає) Білосніжка прокинеться тільки тоді, якщо гноми
виконають три завдання.
Завдання 1. Назвати казкових героїв і відгадати з якої вони казки.
l
†
† l
†
Bi? 6!3/4!$(E*l,L-°-occcoccccccccccccccccccccc
Червону шапочку”.
Жила весела дівчинка, мала шапочку, яку дуже любила і іншої носити не
хотіла, бо та їй дуже личила (показує іншу ляльку – бабусі), а
подарувала їй ту шапочку – бабуся. Одного разу, коли дівчинка пішла
провідати свою хвору бабусю з гостинцями, то побачила, що бабуся, якась
інша і чепець насунула на лоба (показує ляльку вовка у чепці).
Вихователь: Гномики назвіть цих героїв. А з якої вони казки? Добре
молодці. Ми вже справились із першим завданням. Але ви стомилися з
дороги. Присядьте, відпочиньте, а я тим часом прочитаю вам друге
завдання.
Завдання 2. Білосніжка проснеться, якщо гноми відгадають, які герої у
своїй казці пісеньку і з якої вони казки?
(Двоє дітей розігрують сценку з казки „Колобок”).
Вихователь: Котиться Колобок, котиться, а на зустріч йому лисичка.
Лисичка: Колобок, Колобок, я тебе з’їм.
Колобок: Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю.
Лисичка: Ну, співай.
Колобок: (виконує пісеньку).
Лисичка: І зовсім твоя пісенька не гарна, та й співаєш ти тихо,
послухайно краще мою.
Пісенька: „Я лисичка, я сестричка”.
Вихователь: Гномики, ви пізнаєте цих героїв? А з якої вони казки?
Молодці гномики, і з другим завданням ви справились.
Цілий день виконували гномики завдання злої мачухи, стомились і не
помітили як настала ніч, а вночі гномики лягають спати.
Фізкультура. Діти в колі сидячи імітують сон, сонце прокинулось і з ним
і гноми тягнуться до сонечка. Сонечко гладить їм ніжки, торкнулось
щічок, залоскотало, гноми посміхнулись і побігли купатись, опустили руки
в холодну воду і почали хвилі гойдати вліво – вправо, потім почали
хлюпати один на одного водичкою. Згадали про Білосніжку і повернулись
виконувати завдання.
(діти сідають в коло і імітують всі рухи). Гноми сідають, вихователь
читає третє завдання.
Завдання 3. Білосніжка прокинеться тільки тоді, коли гноми впізнають
казку за уривком.
Діти розігрують уривки казок.
Вихователь: „… А дід став на воротах у червоних чоботях тай питається.
Дід: „Кізонько моя люба … ”
Коза – дереза: „… Ні дідусю я не їла …”
Вихователь: Ви впізнали цих героїв? З якої вони казки?
Виходить дівчинка „… Дідо плаче, баба плаче …”
Вихователь: А це яка казочка?
Жабка … а хто, хто в рукавичці живе?.
Мишка … я, Мишка – Шкряботушка…
Хлопчик „Посадив дід Ріпку. Росла ріпка, росла і виросла велика
превелика…”
(На середину вибігають півник і двоє мишенят. Півник підмітає. Мишенята,
взявшись за руки, стрибають).
Вихователь: А цих героїв ви впізнаєте?
Лисичка … півнику – братику відчини … Півник … ток, ток не велів
Коток.
Вихователь: А це яка казка? Молодці! Ми виконали всі завдання злої
мачухи. А ось і Білосніжка.
Білосніжка: Дякую вам, мої милі друзі, дякую, що розбудили мене. Знаю
вам було нелегко, але ви виконали всі завдання злої мачухи. І я дуже
рада, що знову з вами. Мені так весело і так хочеться танцювати гномики.
Потанцюємо зі мною.
Діти: Так.
(Танець під веселу музику).
Білосніжка: А за те, що ваші вміння, старання були не марними, що ви
були такі уважні, старанні, слухняні, за це вам к корзинці мої гостинці.
(Вручає дітям кошик з цукерками, яблуками, горіхами).
Ще раз дякую вам.
Вихователь: Ось ми і допомогли гномам розбудити Білосніжку і нам час
повертатись у садочок. Допобачення Білосніжко.
(Діти прощаються і виходять з залу).
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter