.

Подорож картами України та Великої Британії (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
147 1723
Скачать документ

Урок 3-й клас

Подорож картами України та Великої Британії

Мета: на основі порівняльного аналізу розширити знання про природні
умови, корисні копалини та тваринний світ Великобританії та України,
формувати навички роботи з фізичної картою, удосконалювати уміння
розуміти на слух основний зміст текстів, виховувати повагу до мов інших
країн, прагнення їх вивчати

Обладнання: фізична карта Великобританії, індивідуальні картки; малюнки
тварин, магнітофонні записи.

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Вступне слово вчителя

Україна! Чарівний і неповторний край. Неможливо відвести очей від її
широких полів, від тихих заводей річок із вербами, від густих лісів,
сповнених ароматами, від хліборобних степів Донбасу.

А чудова земля Криму, омита теплими водами Чорного та Азовського морів,
із цілющим кліматом і незабутніми пейзажами.

А українські Карпати? Це ж симфонія природи, звуки якої хвилюють в усі
пори року: гірські схили і домини з невеличкими селами і містами – то
засніжені, то полум’яніючи в осінньому вбранні, то яскраво-зелені
влітку.

3. Блок англійської мови

1. How many seasons are there in a year?

2. What are they?

3. What colour are spring, summer, autumn, winter?

4. What season is it new?

5. Why do you think so?

6. Retele please about the present?

7. What is your favourit season?

8. What can you say about autumn?

9. What season comes after spring?

4. Повідомлення теми й завдань уроку

Учитель. Сьогодні на уроці ми будемо подорожувати фізичними картами
України та Великобританії і дізнаємось багато цікавого про природні
умови та багатства обох країн.

5. Бесіда

– Що ви дізналися про нашу Батьківщину протягом навчання в школі?

– Яка наша країна – велика чи маленька?

6. Робота з фізичною картою України

– Покажіть на фізичній карті нашу країну.

– З якими раменами межує Україну?

– Яке місто є столицею нашої держави?

– Покажіть на карті. Позначте на контурних картах.

– Київ. Чудове, велике місто. Місто-легенда, що виросло на дніпровських
кручах.

– Яку легенду про застосування Києва ви знаєте?

Учень розповідає легенду.

– Яким кольором позначена більша частина України?

– Які форми рельєфу позначаються зеленим кольором?

– Про що свідчить жовтий колір?

– Що позначають коричневим кольором?

Розповідь учнів про Карпатські та кримські гори. Позначення на контурних
картках.

– Які ріки протікають територією України?

– Які моря омивають нашу землю?

7. Графічний диктант

– Поверхня території України в основному рівнинна, але зустрічаються і
інші форми рельєфу. За допомогою схематичних малюнків позначимо, які
форми рельєфу зустрічаються на рівнинах.

Радо глянути навкруг

Ось ярочок, балка, луг.

Там рівнина розісталась

На далекий виднокруг

За рівниною горби

Далі десь там береги

Це простори України

Дорогої батьківщини.

8. Рельєф відкриває роль у формуванні клімату, інакше кажучи, погоди,
яка характерна для тієї чи іншої місцевості.

– Що ви знаєте про клімат України?

9. – Багато років тому назад клімат на земній кулі був інакшим, він
сприяв утворенню багатьох корисних копалин. Про деякі з них ми
дізнаємось, відгадавши загадки. Відгадки позначатимемо умовним знаком.

Загадки

Чорне, блискуче, у воді тоне, у вогні горить. (кам’яне вугілля.)

У землі лежить, по трубам біжить і машинам дає жить. (Нафта.)

Піднесли сірник, і вмить

Під чайником, як живі.

Розпустились пелюстки,

Золотаво-голубі. (Природний газ.)

Маленьке, біленьке.

По чорному полю скаче

І слід залишає. (Крейда.)

Буре, м’яке, із рослин складається,

Легко загоряється. (Торф.)

10. Повідомлення про корисні копалини

11. Англійський блок

Фізхвилинка (пісня).

12. I know you like to travel.

?

?

®

°

a

a

?

°

a

y you like to travel?

– Today we will travel to Great Britain.

Пісня.

– Look at the map, please.

– This is Great Britain. Great Britain is a very nice country. The
nature in GB is very beautiful.

– What can you see and what colour it is?

– What is the highies mountain of GB?

– What oceans and seas is GB washed by?

– What parts are there in the UK?

– What is the capital of GB?

13. Now we will speak about the capital of GB.

– Look at the text and tell me please.

LONDON

London is the capital of Great Britain. About eight million people live
in it.

London is on the river Thames. There are many parks, squares and gardens
in the city. In the parks we can see many green trees and yellow, white,
blue, red flowers.

There are big houses, shops, cars, buses, trolleybuses in the streets.
London is a very beautiful city.

– What is the capital of GB?

– How many people live there?

– On what river is London?

– What can you see in the city?

– What can you say about the parks?

– What is there in the streets?

– What do you think about London?

14. You are right.

London is beautiful, the nature is beautiful too.

Look at the maps of Ukraine and GB. Poor map of GB there are no mineral
resourus on it.

Let us learn some words and repeat the now words after me:

Coal [‘kou l] вугілля

Iron [‘aiэn] руда

Gas [‘gaes] газ

Show me please the card where is coal (iron, gas)

Fasten in to the map.

15. There are not only many mineral resources but many, many animals in
GB.

– What animals can we see in the forest?

– What are they?

– What animals can we see in the mountains?

– What kind of animals can you see at home and in the meadows?

– What are they?

Let’s sing a song about domestic animals and birds.

16. I know you like tales.

Now we will listen a tales about a Gingerbread man.

How do you think.

– Who is a Gingerbread man?

Look at the picture. You have many cards on the desks.

Fasten in to the picture.

What animals a Gingerbread man met?

Let’s listen to a tale.

One a granny made a Gingerbread man. He jumped out of the oven and ran
out of the house. Soon the G. man met a cow. The cow said, “Glad to see
you, G. man”. I want to eat you: But he said. “No, I am the G. man. You
can’t catch me”, and he ran along the road.

Soon he met a horse. The horse said, “I want to eat you, G. man. But he
said”, “No, I’m the G. man and you can’t catch me”. And he ran along the
road.

Soon he met a goat. The goat said, “Glad to meet you, G. man. I want to
eat you”. But he said. “No, I’m the G. man and you can’t catch me”. And
he ran along the road.

Soon he met a red fox. The fox said, “Glad to see you, G. man. I want to
eat you”. The G. man answered, “No, I’m the G. man and you can’t catch
me? The fox said, “I can’t hear you well. Can you jump on my tougue, so
that. I can hear you well?” and opened her mount wide. The G. man said,
“Oh, yes, I can”. The fox closed her mouth wide. The G. man said, “Oh,
yes, I can”. The fox closed her mouth quicly. That was the end of the G.
man.

– Give me your pictures please.

– How do you think.

Who is the first animal?

Who is the second animal?

Who is the third animal?

Who is the fourth animal?

Who catch a G. man?

Український блок

17. Шнуркова модель житла тварин.

18. Розповідь віршів в захист природи українською та англійською мовами.

Children, Let’s ask all the people who live in the Earth:

Save the nature!

Плакат на дошці, прикріплений дітьми.

19. Домашнє завдання

Your home task is text London. Please retell this text.

20. Підсумок уроку

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
