.

Краєвиди довкілля України та Великобританії (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
169 1455
Скачать документ

Бінарний урок

“Краєвиди довкілля України та Великобританії”

Мета: поглибити знання учнів про краєвиди довкілля; формувати навички
роботи з географічною картою; розкрити красу гірської природи;
збагачувати словниковий запас, розвивати пізнавальний інтерес, уміння
працювати парами, колективно та самостійно; виховувати бережливе
ставлення до природного середовища.

Обладнання: фізична карта України; фізичні карти Кримських та
Карпатських гір; моделі вершин гірських хребтів; гербарії рослин;
малюнок рельєфу земної поверхні; макет гори; контурні карти.

OBJECTIVES:

• to extend pupils’ knowledge about Great Britain, its surfase, its
general build;

• to revise the plural number of the nouns; the main language points on
the topic;

• to provide opportunities for distinquishinq different kinds of the
surfase;

• to promote broadening of general outlook of pupils’;

• to develop pupils’ speech competens;

• to tearch pupils to respect the United Kingdom of Great Britain and
Nothern Ireland, its language МЕТА:

• розширити відомості учнів про Великобританію, її ландшафт;

• учити розпізнавати різноманітні форми земної поверхні та її кольори;

• закріпити знання про множину іменників, що означають назви тварин,
удосконалити навички вживання мовних структур;

• виховувати повагу до умов інших країн, прагнення їх вивчати

FACILITIES:

• the map of GB;

• the pictures of the animals;

• wards on the boad ОБЛАДНАННЯ:

1. Карта Великобританії.

2. Малюнки тварин.

3. Слова на дошці

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Вступне слово вчителя

Україна! Чарівний і неповторний край. Неможливо відвести очей від її
широких полів, від тихих заводей річок із вербами, від густих лісів,
сповнених ароматами, від хлібородних степів Донбасу.

А чудова земля Криму, омита теплими водами Чорного та Азовського морів,
із цілющим кліматом і незабутніми пейзажами.

А Українські Карпати? Це ж симфонія природи, звуки якої хвилюють в усі
пори року: гірські схили і долини з невеличкими селами і містами – то
засніжені, то полум’яніючи в осінньому вбранні, то яскраво-зелені
влітку.

3. Блок англійської мови

1. – How many seasons are there in a year?

– A year has 4 seasons.

2. – What are they?

– The are spring, summer, autumn and winter.

3. – What colour is sping? – It is green.

– What colour is summer? – It is bright.

– What colour is autumn? – It is yellow.

– What colour is winter? – It is whight.

Open your [`k ae l i n d д s]

1. What season is it now? – It is autumn.

2. What mounth is it now? – It is November.

3. What day is it today?

4. What date [d ae t] is it today? – Wednesday, the ninteenth of
November.

White down.

5. What is today the [t д m p r I t c д] – The temperature is above
zero.

6. What is today the [d i: `g r i:] – plus 5

7. What colour is the sky? – The sky is blue.

8. Is it raining or snowing? – it is …

9. Is it windy today? – The wind is (hot) blow.

10. What do you know about the weather? – The weather is changeable.

World weather

In the North it’s snowing,

And in the South it’s hot.

In the East the wind is blowing,

And in the West it’s not.

In the South the sun is shining

And in the West the sky is blue.

In the East it’s raining,

And in the North it’s raining too.

4. Повідомлення теми й завдань уроку

Учитель. Сьогодні на уроці ми здійснимо мандрівку по краєвидах довкілля
України та Великобританії.

5. Робота за малюнком

– Різноманітність краєвидів в основному обумовлена різноманітністю форми
земної поверхні. Погляньте на малюнок і покажіть, які форми рельєфу
зображено на ньому.

6. Графічний диктант

– За допомогою схематичних малюнків позначимо форми земної поверхні, які
зустрічаються на рівнинах.

На зеленому горбочку

У вишневому садочку

Притулилася хатинка,

Мов маленькая дитинка.

Он ярочки зелененькі,

Стежечки по них маленькі,

Перевиті, мов стрічечки,

Збігаються до річечки…

Онде балочка весела,

В ній хороші, красні села.

Там хати садками вкриті

Срібним маревом повиті.

7. Виконання тесту. Взаємоперевірка

8 Робота з макетом гори

– Що називається горами?

– Яку будову мають гори?

9 Робота з молодями вершин гір

Працюючи в групах, ви приготували моделі вершин гір.

– Чим вони відрізняються?

– Що називається гірськими хребтами?

– Чим відрізняються гірські хребти від окремих гір?

10 Робота за малюнком. Рослинність у горах

– Як змінюється рослинність від підніжжя до вершини гори?

– З цим це пов’язано?

11 Блок англійської мови

Фізхвилинка.

I know you like to travel.

I think you like to travel by car, by train, by plane.

And today we’ll go to G.B.

Пісня.

This is G.B. GB is very nice country. The nature in G.B. is very
beautiful. There are mountains, hills, plains, rivers, forests and there
are many animals there too.

– Let’s repeat the new words after me:

Look map and say:

– What colour are the mountains? There are brown.

– What colour are the hills? There are light-brown.

– What colour are the plains? There are light-green.

– What colour are the rivers? There are blue.

– What colour are the forests? There are green.

Look at the
pi??????????????????????????????????????????????????????????????????????
???????????????????????????????????????????????????????

12 Розповідь учителя про Карпатські та Кримські гори

– Різноманітні краєвиди, рослинність тваринний світ української землі.
Проте є на заході і крайньому півднем цієї землі чудові куточки – дві
гірські системи Карпатська та Кримська, які, наче кам’яне намисто,
прикрашають нашу країну.

Карпати – це гірська система, яка розташована с центрі Європи. Вона
простирається дугою на 1500 км. У межах України лежить лише частина цієї
системи – Українські Карпати.

Українські Карпати – молоді гори, з конусоподібними вершинами, із
невисокими хребтами та положистими схилами, між яких знаходяться долини.
Найвища вершина Карпат – г. Говерла. Її височина – 2061 м. Льодовиків в
Карпатах немає, але сніг лежить дуже довго. Часто він сходить лавинами,
і тому завдає шкоди й природі, і людям.

Карпати можна назвати природнім зоопарком. Король гір – олень. Заселяють
180 видів птахів.

Карпати вкриті густими лісами.

Робота з контурними картами.

Кримські гори розташовані в південній частині Кримського півострова.
Вони складаються з трьох паралельних рядів, розділених між собою
неширокими долинами. Частина Кримських гір складається з вапняків. Це
свідчить про те, що в давні часи Кримський півострів був під водою.
Кримські гори – молоді, не дуже високі. В них знаходиться велика
кількість печер. Це робота вітру, сонця і води. Характерна особливість
гір – круті південні схили, а положисті – північні. В Криму росте багато
вічнозелених рослин.

13 Робота з фізичними картами. Позначення гір на карті

14 Розповідь учнями віршів про захист довкілля України та Великобританії

15 Домашнє завдання. Намалювати краєвид довкілля через 100 років

– Яким ви його уявляєте?

16 Підсумок уроку

Тест

1. Великі рівні ділянки земної поверхні називають…

а) рівнинами;

б) горами.

2. Горб – це…

а) заглиблення на рівнині;

б) підвищення на рівнині.

3. Ділянки земної поверхні, які дуже підняті над рівнинами, називають…

а) горами;

б) горбами.

4. Великі, глибокі, з крутими схилами заглиблення, називаються…

а) балками;

б) ярами.

5. Великі, широкі, з пологими схилами заглибини, називаються…

а) ярами;

б) балками.

6. Схили балок:

а) вкриті рослинністю;

б) не вкриті рослинністю.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
