.

Київ – столиця України (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
374 10642
Скачать документ

Урок українського читання

із застосуванням засобів інформаційно-комунікаційних технологій

Тема: Київ – столиця України.

Мета: розширити знання дітей про столицю України. Формувати вміння
повноцінно сприймати науково-пізнавальні тексти та художні. Закріпити
вміння свідомо, правильно, виразно та інтонаційно читати. Розвивати
пам(ять, увагу, спостережливість, мовленнєві вміння. Активізувати
словниковий запас учнів. Виховувати громадянські якості: любов та пошану
до рідного краю, історії, людяність, працьовитість. Виховувати
пізнавальний інтерес.

Обладнання: комп’ютер, інтерактивна дошка, ватман, маркер.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

– Доброго дня! Діти сьогодні у нас урок українського читання. Підніміть
руки, тільки ті дітки у кого сьогодні хороший настрій, а у кого сумний
настрій? (Слайд, на якому зображено смайлики: веселий і сумний).

Я надіюсь, що до завершення уроку у вас у всіх буде прекрасний настрій,
адже урок українського читання нікого не може залишити байдужим. Адже на
цьому уроці ми взнаємо цікаву, позитивну і нову інформацію.

Тому приступаємо до роботи. Оскільки у нас урок читання, то проведемо
підготовчі вправи для виразного правильного і швидкого читання.

2. Актуалізація опорних знань.

Скоромовки відносяться до усної народної творчості. Народ придумав
скоромовки для правильного вимовляння звуків і правильної швидкої
артикуляції.

Рідний серцю, милий край

Йосипе: його не забувай.

(Слайд, на якому записана скоромовка і завдання).

Читання скоромовки. Про себе (мовчки). Вголос (вибірково).

Як потрібно читати скоромовки?

Як ви розумієте цю скоромовку?

Прочитайте скоромовку повільно, швидше, з різною інтонацією.

Який великий розділ ми вчимо з читання?

Пригадайте з минулого уроку символи України.

Яка державна мова є у нашій країні?

Щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку ви повинні зробити наступне
завдання.

3. Мотивація навчальної діяльності.

Зафарбуйте квадратики з парними числами та буквами під ними.
Використовуючи букви під не зафарбованими квадратиками, прочитайте
слово.

24 3 4 7 64 80 1 22 10 5 8 6

у к а и р т ї о н в і ж

Київ

– Яке слово вийшло?

Отже, тема нашого уроку “Київ – столиця України”. (Слайд)

4. Оголошення теми уроку.

Розповідь вчителя про місто Київ з демонстрацією слайдів.

Сьогодні ми з вами помандруємо в столицю України – місто Київ. Сіли
зручно і наша подорож розпочинається.

Столиця України – Київ, одне з найдавніших міст Європи.

Сьогодні Київ – це найбільше місто України, політичний,
економічний, науково-технічний та культурний центр. Його населення
складає понад 2,5 млн. чол. Площа міста становить 820 кв. км .

gd”-V

&

ooooooooooiaeaaUOO1/4°ae

&

gd”-V Крізь Київ проходять головні транспортні магістралі, а також –
найбільша ріка України – Дніпро, яка поділяє місто на дві частини.
Особливістю Києва є вдале поєднання стародавньої та сучасної
архітектури. У місті більше 3 000 визначних пам’яток історії,
архітектури й культури.

Найбільш відомі з-поміж них – Софійський собор, Андріївська
церква, Києво-Печерська лавра, Золоті ворота, Маріїнський палац, майдан
Незалежності.

Київ – важливий політичний центр країни. Тут працюють Президент,
Адміністрація Президента України, Верховна Рада (Парламент) України та
Кабінет Міністрів.

Центральна вулиця Києва – Хрещатик, який є візиткою міста. Це
діловий центр, місце традиційних урочистостей і народних гулянь.
Хрещатик прикрашають каскади водограїв, квітники та славетні київські
каштани.

Столиця України багата на старе й нове, що варто побачити.
Найбільше багатство міста – щирі, добрі, привітні люди.

Щоб дізнатися більше про столицю України прочитайте статтю
О.Хорошковської «Київ – столиця України».

5. Усвідомлення змісту. Робота з підручником.

Система позначок «Поміч».

Читаючи текст, діти роблять позначки: «+» – «Я це знав»; «- » – «Я це не
знав»; «!» – «Це цікаво».

– Прочитайте, будь-ласка, статтю і зробіть позначки.

Рефлексія після читання.

Що, на ваш погляд, було цікавим у статті?

Складемо таблицю, записую факти, які ви знали.

(Учитель на ватмані записує маркером).

Складання таблиці (колективне).

«+» – «Я це знав»

Факти, які знали. «- » – «Я це не знав»

Факти, про які дізналися.

Засновники міста: Кий, Щек, Хорив та сестра Либідь Перший президент
України – Михайло Грушевський.

Центральна вулиця міста – Хрещатик. Кирило і Мефодій уклали слов’янський
алфавіт.

6. Фізкультхвилинка.

На фізкультхвилинці учні прослуховують пісню про Київ.

7. Робота з підручником (у парі) .

– Виберіть і прочитайте один одному про історичне місце у Києві, яке вам
найбільше сподобалося.

8. Вибіркове читання.

9. Рефлексія (робота у парі).

– А зараз ми побудемо поетами. Складіть сенкан і вірш про Київ. Працюємо
в парі.

Сенкан

Київ

Величний, красивий.

Запрошує, розказує, вітає.

Мені подобається місто Київ.

Столиця

10. Представлення та обговорення віршів про столицю України.

11. Підсумок уроку.

Про що ми читали та обговорювали на уроці?

Чи сподобався урок?

Який настрій у вас в кінці уроку?

Що нового ви дізналися?

12. Домашнє завдання

І рівень ( 1 – 4 балів). Прочитати підручник, с. 45-46.

ІІ рівень (5 – 9 балів). Навчитися переказувати текст.

ІІІ рівень ( 10 – 12 балів). Підібрати додатковий матеріал текст про
Київ і вміти його представити.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
