Урок-гра з фізичної культури
1 клас
Гімнастика
Мета:
формувати потребу в особистому фізичному вдосконаленні на основі
розвитку стійкої зацікавленості у фізичній культурі;
засвоїти і вдосконалити рухові навички лазіння і пере лазіння;
сприяти розвитку рівноваги, координації в просторі та укріпленню
м’язового корсету через загальнорозвивальні вправи;
виховувати увагу, наполегливість, дисциплінованість.
Інвентар: гімнастичні лави, м’ячі, секундомір
Хід уроку
№ з/п Зміст уроку Дозування Організаційно-методичні вказівки
І. Підготовча частина (15 хв.)
Шикування у шеренгу. Привітання
Повідомлення завдань уроку. 1хв Постава, зовнішній вигляд.
(повідомити, що надійшов лист від казкових героїв. Вчитель запрошує
казкових героїв на урок)
Ходьба:
на носках;
на п’ятах;
на зовнішньому боці стопи;
на внутрішньому боці стопи;
навприсядки.
1хв Стежити за чіткістю виконання
Казкові герої виконують вправи разом із дітьми
Встаємо на носочки –
Ходимо, як лисички.
Встаємо на п’ятки –
Тепер ми пінгвінятки.
Тримаємо спинки рівненько,
Голову пряменько.
Потім йдемо, як ведмідь
Збоку-вбік, збоку-вбік.
А тепер, мої малята.
Навприсядки, як каченята.
Біг:
звичайний;
з підніманням колін;
із закиданням гомілок;
з підскоками і сплесками руками над головою; 2хв
Переходимо на біг:
З підніманням скачком ніг,
Робимо як курчатка –
Торкаємось стегон п’ятками,
Якщо вище стрибнемо –
Комарика зловимо.
Ходьба:
– звичайна (підняти руки через сторони вгору – вдих, опустити руки –
видох) 1хв Переходимо на крок –
Дихаємо як вітерок.
Загальнорозвивальні вправи:
В.п. – о.с., руки на поясі. Нахили головою
В.п. – о.с., руки до плечей.
1-2 – коло руками вперед; 3-4 – коло руками назад.
В.п. – о.с., права рука вгору, ліва – вниз. Зміна положення рук.
В.п. – о.с., руки перед грудьми зігнуті у ліктях. Відведення рук назад.
В.п. – о.с., руки на поясі.
1-2 – нахили тулуба вправо; 3-4 – нахили тулуба вліво.
В.п. – о.с., руки внизу, пальці рук – в “замок”.
1 – руки вгору; 2 – нахил уперед; 3 – нахил униз; 4 – в.п.
4
F
’
¦
“$bdaeeUe
TH
?
o
4
’
¦
?
?
I
a
&
?
????l?bdf¦aei”
Ue
?
&
F
&
F
&
?
&
F
™
?
?
??????????В.п. – о.с., руки на поясі.
1-2 – оберти тулубом управо; 3-4 – оберти тулубом уліво.
В.п. – о.с., руки за голову.
1-2 – оберти тазом управо; 3-4 – оберти тазом уліво.
В.п. – руки на поясі. 1 – випад правою ногою вперед, руки на коліно
правої ноги; 2 – в.п.; 3-4 – те саме лівою ногою.
В.п. – сидячі, ноги прямо.
1-3 – Нахили тулуба вперед, 4 – в.п.
В.п. – те саме.
1 – зігнуті ноги в колінах; 2 – підняти вгору під кутом 450 ; 3 –
поставити зігнуті в колінах ноги на підлогу; 4 – ноги прямо.
В.п. – о.с. Стрибки:
10 разів – на правій нозі
10 разів на лівій нозі
10 разів на двох ногах.
В.п. – о.с. 1 – руки вгору, вдих; 2 – руки вниз, видих 10 хв
5-6 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
Постава
Руки рівні, не зігнуті в ліктях
Спина рівна
Руками торкнутися підлоги, потягнутися, прогнутися
Ноги на місці
Спина рівна
Ноги в колінах не згинати, торкатися кінчиками пальців носків
Чіткість виконання
ІІ. Основна частина (17 хв.)
Вправи на рівновагу
Ходьба по лаві на носках.
Ходьба по лаві приставним кроком
Ходьба по лаві з переступанням через набивні м’ячі. 6 хв. Казкові герої
виконують разом із учнями
Руки в сторони
Рухатися боком
Координація
Лазіння по гімнастичній лаві:
Лежачі на животі, підтягуючись двома руками;
Лежачі на животі, підтягуючись руками по черзі 6 хв.
Узгодженість рухів.
Фінальні зусилля.
Рухлива гра “Совонька” 5 хв. Гру проводять казкові герої
Заключна частина (3 хв.)
Шикування у шеренгу 2 хв.
Ходьба, вправи на відновлення дихання та розслаблення.
В обхід по залі
Підсумки уроку. Оцінювання учнів. 1 хв. Відзначити кращих учнів.
Прощання з казковими героями.
Організований вихід
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter