Урок – практикум з математики, 5 клас
Тема: «Додавання і віднімання десяткових дробів»
Мета:
формувати знання, вміння, навички додавати і віднімати десяткові дроби;
розвивати уважність, формувати вміння спостерігати, розвивати
математичну мову учнів;
виховувати комунікативні здібності.
Тип уроку: урок розвитку знань, вмінь, навичок учнів.
Форма уроку: гра «Морська експедиція».
Структура уроку
Хід уроку.
І. Організаційний етап. Повідомлення теми, мети уроку, форма проведення.
Мотивація навчальної діяльності.
І сувора й солов’їна
Математики країна,
Праця тут іде завзята
Вмій лиш спритно рахувати.
Вмій ділити, віднімати,
Множить швидко й додавати.
Вмій кмітливо все збагнути
Першим в відповіді бути.
Ледарів у нас немає,
Хто тут руки піднімає?
Вирушаймо всі у путь –
Нас цікаві речі ждуть.
–Перевіримо чи всі документи готові для експедиції – перевірка
готовності робочих місць, наявність домашнього завдання.
ІІ. «Підготовка до експедиції». Актуалізація опорних знань. Усні вправи.
– При виконанні завдань експедиції необхідно вміння перевіряти себе. А
раптом помилка? Чи вміємо знаходити помилки?
– Назвіть числа які тут записано. Чи вірно виконано запис?
– Чи зможемо «покрутити штурвал»?
– А раптом виникне необхідність обчислити швидкість за течією, проти
течії? Потренуймося!
Задача.
Швидкість човна в стоячій воді – 16,3 км/год;
Швидкість течії – 2,3 км/год;
Швидкість човна за течією – ?
Швидкість човна проти течії – ?
– Чи зможемо швидко бігти по математичних східцях або, як кажуть моряки,
по трапу?
– Отже, підведемо перші підсумки. До експедиції готові, то ж у путь!
ІІІ. Формування ЗУН. Розв’язування вправ. Учні працюють в групах
(«кубрики»).
– Отже, подорож почалася. Та, на жаль, папірець з завданням впав у воду.
Деякі цифри розмилися. Чи зможемо ми тепер порівняти числа?
**,7 і *,5 6,3** і 6,82 7,47*** і
7,48**
Коментоване письмо.
d
”
¦
LNissiIiAiA±AicAcA±c‘cAcAcAiA‚cAiAcArbrbr hw
hw
hw
hw
hw
hw
hw
hw
hw
hw
d
z
Nz I
2
h
?
?
u
*E†EwE†EhEYEI9 hw
hw
hw
hw
hw
hw
j„
hw
hw
hw
hw
hw
hw
hw
hw
hw
– Необхідно перевірити правильність виконання дій.
–Як виконуємо додавання та віднімання? За чим необхідно слідкувати при
письмовому додаванні та відніманні?
– Шторм затих і ми можемо перейти до виконання першого завдання:
обчислити («виміряти») температуру води і повітря (робота за
варіантами).
Але нагадую вам ще раз про необхідність бути уважними, адже неуважність,
неорганізованість приводить іноді до жахливих наслідків.
– Одна з американських ракет відійшла від курсу і була знищена по
команді з Землі тому, що в колонці цифр програми її польоту замість
цифри 7 стояла цифра 1.
Радянський комплексний апарат „Фобос” в 1988 році долетів до Марсу, але
не виконав своє завдання, тому що в інструкції, надісланій йому, була
пропущена одна літера.
7,32 + (56,72 – 36,329) = 27,711 56,42 – (7,42 + 16,248)
=35,752
t0 води
t0 повітря
– З завданням успішно справились. Можна було б перейти до виконання
основного завдання експедиції, але на жаль перед нами рифи і нам
необхідно вдало обійти їх.
Компоненти при додаванні, відніманні, як знайти невідомий компонент?
35,7 – (х + 4,74) = 9,28 (7,3 – х) + 3,87 = 4,52
– Рифи позаду і ми можемо приступити до виконання основного завдання
експедиції – вимір глибини морського дна.
Задача. Найбільша глибина Тихого Океану 11,022 км, Атлантичного – на
2,594 км менша, Індійського – ще на 0,978 км менша. Яка найбільша
глибина Індійського океану?
ІV. Підсумок уроку.
– Що робили на уроці? Чи цікава була подорож? Чи виконані завдання нашої
експедиції?
Отож, ми можемо доповісти, що завдання експедиції виконали повністю і
готові до нових випробувань, які й чекають нас на наступному уроці.
5-
0,2
4,25
0,37
1,3
7+
0,2
4,25
0,37
1,3
0,4+0,7+0,6
0,1+0,01
0,08+0,02
13,7– 8
15,7– 4,7
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter