.

Зображення людського суспільства в якому не має місця ангелам! Хто зрозуміє ангела? За оповіданням Г.Маркеса “Стариган з крилами” (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
1 8498
Скачать документ

РеФерат

Зображення людського суспільства в якому не має місця ангелам! Хто
зрозуміє ангела? За оповіданням Г.Маркеса “Стариган з крилами” (урок)

Мета: допомогти учням збагнути ідею твору, мотиви поведінки персонажів,
їхні характери; розвивати навички аналізу художнього твору; розкрити
коло основних проблем твору; виховувати почуття взаємодопомоги, тривоги
за долю ближнього. Доброти, милосердя.

Обладнання: портрет Маркеса; малюнки учнів, плакати з написами “Так”.
“Ні”, “Не знаю”.

Тип уроку: поглибленої роботи над твором

Треба прагнути бути людиною,

незважаючи на всю жорстокість

навколишнього світу, і це можливо.

О.Генрі

Хід уроку:

І. Оголошення теми та мети уроку.

ІІ. Актуалізація знань.

“Мозковий штурм”

Кого, на вашу думку, можна назвати ангелом?

Відповіді: Ангел – це святість, можна назвати ангелом?

Ангел потрібне кожній людині.

Призначений для захисту людини.

Ангел з’являється тоді, коли людині це найдужче потрібно.

Асоціативний диктант.

Ангел – сяйво, доброта, допомога.

Ангел – милосердя, безмежність, благородство.

Ангел – віра, сила, обов’язок, політ, білий одяг, чистота.

ІІІ. Робота за темою.

Учитель. На минулому уроці ми познайомились з оповіданням колумбійського
письменника Г.Г.Маркеса. Зараз ми спробуємо розібратися у порушених у
ньому.

Психологічна розминка з класом.

Завдання: одним словом відповісти на запитання – як можна захистити
ангела?

Відповіді: прикрити, молитвою, добротою, вірою, щирістю, стійкістю тощо.

Групова робота.

І група складає сенкани до слова “Ангел”. Перший сенкан – мається на
увазі саме поняття слова; другий сенкан – беручи до уваги поняття, яке
стосується безпосередньо твору Маркеса.

Наприклад:

Ангел;

Милосердний, святий,

Захищає, літає, охороняє.

Він наділений безмежною добротою.

Світло.

Ангел.

Кволий, немічний.

З’являється, хворіє, боїться.

Люди знущаються з нього.

Провісник

Обговорення сенканів

ІІ група. Працює за методом “Займи позицію”

Як ви думаєте, чи є одраз ангела символом цього твору? Чи повернеться
ангел?

Учні по одному підходять до плакатів

“ТАК”, “НІ”, “НЕ ЗНАЮ”, обґрунтовують свою думку, свою позицію.

“ТАК”. Я вважаю, що ангел повернеться, коли люди стануть морально
досконалішими, коли зрозуміють, що на світі є щось вище і краще, ніж
матеріалі цінності та гонитва за наживою. Є святі речі, над якими не
можна знущатися. І люди скоро це зрозуміють.

2 8 J 8

N

e

ue

2 4 6 8 : > @ 8

ae

d

??????????

??????????

&

ького, гуманного. Люди тут більше нагадують істот з тваринними
інстинктами, гуманне у їхніх душах знаходиться в зародковому стані. Тому
не давно, о ангел полетів з наміром більше не повертатися.

“Не ЗНАЮ”. Я не можу сказати напевно. Чи повернеться ангел, чи ні. Образ
ангела у цьому творі не зовсім мені зрозумілий. Я звий до того, що ангел
– неземний, світлий образ. А цей ангел не схожий на інших. Тут автор,
напевно, ставить собі за мету зобразити не стільки ангела, скільки
людське суспільство, де ангелам немає місця.

Учні можуть змінювати свою позицію, при цьому аргументуючи, чому вони це
зробили.

ІІІ група. Працює за стратегією “Залиш останнє слово за собою”

Завдання: прочитати уривок із тексту і виписати те, що найбільше вразило
(на одній стороні картки) на другій стороні – пояснення, чому?

Наприклад:

“Ангел дуже постарів…” Я не вірю, що ангели старіють. Напевно, це
залежить від того, як людина поводиться в житті: якщо робить гідні
вчинки – ангел молодий, якщо ні – старий і хворий.

“Хтось прирік ангела розпеченим залізом…” Я дивуюся, як юди не боялися
Божої кари, так поводячись з ангелом. Адже вони бачили, що це неземна
істота, не схожа на них. Вони мали б впасти перед ним на коліна і молити
про прощення. Не дивно. Що ангел від них полетів.

3. Евристична бесіда.

Учитель. Особливість оповідання – поєднання реалістичного і
фантастичного. Комічного і серйозного. Манеру письма Маркеса називають
”магічним реалізмом”. Через ставлення до ангела розкривається справжня
сутність кожного із героїв. Моральні цінності людей не такі, як повинні
бути. Селище – алегорія людського суспільства, тому воно не має назви.

Чому оповідання називається “Стариган з крилами”?

Люди, зображені Маркесом, є незвичайними чи звичайними?

Чому ангел прилетів саме до цього селища, до цих людей?

Який фінал твору – оптимістичний чи песимістичний?

ІV. Підсумки і узагальнення.

Стратегія “Карусель”

Учні діляться на 4 групи. Кожна група отримує своє запитання:

Символом чого є хвороба людей ангела? Чи є ліки від неї?

Чому люди втратили інтерес до ангела і пішли дивитись на дівчину-павука?

Чи погоджуєтесь ви із поглядом отця Гонзаги на ангела?

Чому Пелайо та Елісенда погано ставляться до ангела, який приніс їм
добробут?

Учні зачитують відповіді.

Учитель: Мені б хотілося, щоб цей урок не пройшов безслідно. Що у ваших
душах ніколи не згасав вогник милосердя. Християнської любові до
ближніх. Міцних вам крил у досягненні ваших висот.

Домашнє завдання.

Скомпонувати “Щоденник подвійних нотаток”.

Знайти крилаті вирази про крила.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
