.

План-конспект уроку загальнофізичної підготовки

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
624 2766
Скачать документ

План-конспект уроку загальнофізичної підготовки

Тема: Загальнофізична підготовка.

Тип уроку: комбінований.

Мета уроку:

• удосконалення техніки лазіння (хлопці) і техніки стрибків у висоту
способом «переступання» (дівчата);

• розвиток сили дихальних м’язів, стрибучості, спритності, силової
витривалості коловим методом;

• виховання морально-вольових якостей: сили волі, цілеспрямованості,
наполегливості, дисциплінованості, почуття гідності

Місце проведення: спортивний зал.

Обладнання та інвентар: шведська стінка, канат або гімнастична колода,
гімнастичні мати, скакалки, стояки для стрибків у висоту, кулі,
гімнастична палиця, нестандартне обладнання.

Хід уроку:

Зміст навчального матеріалу Дозування Організаційно-методичні вказівки

І. ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА (до 13 хв)

1. Шикування, привітання. 30 с Контроль за дотриманням вимог та
виконанням команд

2. Ознайомлення учнів із темою і завданнями уроку (опитування: скарги на
самопочуття, спеціальна медична група) 30 с

Вступне слово.

У виконанні завдань уроку дотримуватись козацьких традицій. У період
виникнення козацтва важливу роль у вихованні української молоді
відігравали парубочі та дівочі громади. 1 хв

Процедура прийняття до парубочої громади називалася «коронуванням» і
включала в себе випробування.

Традиції наших пращурів відроджуються великими зусиллями патріотично
налаштованої громади.

Сьогодні ми теж зможемо відчути себе учасниками парубочої та дівочої
громад.

До 2 хв Основне призначення «вихилясанок» полягає в тому, щоб,
пересуваючись, імітувати хибний напрямок власних дій

Схресний крок можна виконувати з різних стійок. Насамперед слід
дотримуватися пластичності й пружності

6. Ходьба (похідний крок і дихальні вправи). До 30 с Сприяти відновленню
показників дихання

7. Загальнорозвивальні вправи на місці потоковим методом: 5 —6 хв
Виконувати за командою чи сигналом

а) колові оберти кистями; 20-30 с

б) колові оберти передпліччям (до себе та від себе); 20-30 с Оберти
лише в ліктьових суглобах

в) колові оберти прямими руками (на 4 рахунки — вперед, на 4 — назад);
20-30 с Із нарощуванням темпу; в ліктьових суглобах руки не згинати

г) в. п — права рука вгору — колові оберти прямими руками в протилежному
напрямку; 20-30 с

д) повороти тулуба; 30 с Зі збільшенням амплітуди рухів

є) колові оберти тулубом; До 30 с Руки перед грудьми

є) нахил тулуба вперед до кожної ноги; До 1 хв Долонями торкатися
підлоги

ж) виконання копняка «прямого»; До 30 с Вагу тіла рівномірно

з) виконання копняка «бічного»;

30 с розподілити на ноги і вправу виконувати на два рахунки:

1 — махову (ударну) ногу зігнути в коліні — утримати рівновагу;

виконання повзунця у присядці; 30 с Повзунець виконується без опори на
руки, однак, використовуючи як танцювальний елемент, руки тримати вільно
перед собою або в сторони

л) виконання копняка в стрибку «розніжка»;

30 с Поштовхом двох ніг з положення присіду високо підстрибнувши,
ривком розвести ноги в сторони.

Приземлення виконується на зігнуті ноги

8. Дихальні вправи і вправи на розслаблення м’язів 30 с Сприяти
відновленню показників дихання

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА(25-28 хв)

1. Слово про козаків.

Випробуваннями перевіряли як фізичні якості, так і розум. Вважалося,
якщо хтось із парубків чи дівчат не випробує себе, то їх цілий рік
супроводжуватимуть невдачі.

?

?

O

>

T

`

ae

ae

„—}ri—`—„—Y`—„—

O

>

T

?

c

ae

?а, переправа через рів.

Найвідповідальнішим випробуванням для молоді було подолання Дніпровських
порогів, і тільки тоді вони отримували звання істинного козака.

Отож, відтворимо ті події і перевіримо себе! 2 хв

• хлопці гуртом дають відповіді на загадки — письмово; 2,5 хв

• дівчата отримують пояснення щодо виконання завдання на робочих місцях
і приступають до виконання; 30 с

• хлопці, давши відповіді, отримують пояснення щодо виконання завдання
на робочих місцях

Хлопці

І робоче місце: інтелектуальний конкурс. 30 с

Протягом трьох хвилин учні письмово дають відповідь на питання з
історії козацького війська. 3 хв Відповіді заносять до протоколу

Зміна робочих місць

II робоче місце: гімнастичний кінь. 30 с Під час зміни робочих місць
виконують дихальні вправи і вправи на розслаблення

Учні протягом трьох хвилин по черзі виконують перелази навколо колоди
гімнастичного коня без торкання ногами підлоги. Вправи виконують
безперервно до команди вчителя. 3 хв Стежити за дотриманням правил
техніки безпеки на робочому місці

Зміна робочих місць III робоче місце: кулі. 30 с

Учні надувають повітряні кулі, зав’язують їх, підписують і закріплюють
на мотузці. 3 хв Протягом усіх змін за розміром надутої кулі
визначаються переможці

Зміна робочих місць

IV робоче місце: «переправа». 30 с

Протягом трьох хвилин учні виконують лазіння під колодою та
горизонтально закріпленою мотузкою

Колова гра 3 хв Не варто поспішати; стежити за дотриманням правил
техніки безпеки на робочому місці

Подолання смуги перешкод з використанням відпрацьованих елементів:
лазіння під колодою — перелази під мотузкою — біг по купинах — перелази
навколо колоди гімнастичного коня — біг по «містку» (лаві)

Дівчата

І робоче місце: інтелектуальний конкурс. 3 хв Виконується по черзі
Стежити за дотриманням дистанції, правил техніки безпеки

Протягом трьох хвилин учні письмово дають відповідь на питання з історії
козацького війська. 3 хв Відповіді заносять до протоколу

Зміст навчального матеріалу

Зміна робочих місць Дозування

30 с Організаційно-методичні вказівки

II робоче місце: стрибки на скакалці.

Протягом трьох хвилин учні виконують стрибки через скакалку зі зміною
темпу й способу.

20 разів на лівій нозі, 20 — на правій, 20 — на обох, 20 — у парі з
партнером лицем один до одного, 20 — спиною один до одного. 3 хв
Відбувається за командою вчителя

Зміна робочих місць

III робоче місце: кулі. 30 с

Учні надувають повітряні кулі, зав’язують їх, підписують і закріплюють
на мотузці. 3 хв Протягом усіх змін за розміром надутої кулі
визначаються учні, які мають сильніші дихальні м’язи

Зміна робочих місць

IV робоче місце: стрибки у висоту способом «переступання». 30 с

Учні протягом трьох хвилин по черзі виконують стрибки у висоту способом
«переступання». 3 хв Стежити за дотриманням

правил техніки безпеки

на робочому місці.

Вправи виконують безперервно

до команди вчителя

Після виконання завдань дівчата гуртом письмово відповідають на загадки.
s- 3 хв

«Лови палицю» — гра для розвитку спритності. 3 хв Згідно з правилами

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА (до 5— 7х)

Біг дріботливий. 30 с

Вправи на розслаблення м’язів. 30 с Контроль:

• розслабити м’язи

• сприяти швидкому відновленню організму

Обговорення відповідей, визначення кращих парубків та дівчат. 3 —4хв

Шикування, підведення підсумків заняття, домашнє завдання. До 1 хв
Завдання мають бути чіткими й коротко сформульованими

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
