.

Здоровий спосіб життя (конспект уроку з основ здоров’я

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
1499 22300
Скачать документ

Здоровий спосіб життя (конспект уроку з основ здоров’я

в 4 класі)

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Практична робота № 2. Складання правил здорового способу життя

Мета. Розвивати уявлення про здоровий спосіб життя; його складові;
показати, що дотримання всіх складових — провідна умова збереження і
зміцнення здоров’я.

Обладнання. Малюнки, ілюстрації, де зображені діти, які піклуються про
своє здоров’я, таблиця “Моє здоров’я”.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

— Що найдорожче і найцінніше у житті?

— Які показники здоров’я ви знаєте?

— Які прислів’я знаєте про здоров’я?

— Для чого потрібне здоров’я?

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Створення проблемної ситуації.

— Ми ознайомилися із поняттям “здоров’я”, його основними ознаками.
Кожен хотів би бути здоровим. Як, на вашу думку, треба піклуватися про
своє здоров’я, як його берегти?

2. Розв’язання проблеми, поставленої вчителем.

На дошці ромашка “Моє здоров’я”. (Діти зривають по одній пелюсточці і
коментують прочитане, доповнюють.)

3. Висновок. Кожна людина повинна берегти і зміцнювати своє здоров’я.
Іграшку, книжку, одяг можна купити за гроші, але здоров’я — не купиш.
Саме тому з раннього дитинства треба дотримуватися здорового способу
життя.

Здоровий спосіб життя – це дотримання режиму дня, правил гігієни,
правильне харчування, заняття спортом, фізичною працею, загартовування,
відмовлення від шкідливих звичок.

4. Робота з підручником.

а) Розгляд і аналіз малюнків.

б) Самостійне опрацювання тексту підручника (с. 14).

в) Робота за схемою.

г) Відповіді на запитання.

Фізкультхвилинка.

Всі піднесли руки — раз,

І навшпиньки став весь клас.

Два – присіли, руки вниз,

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Хто старався присідати —

Може вже відпочивати.

IV. Закріплення вивченого.

1. Робота в зошиті.

Завдання 1. Продовжити речення.

Завдання 2. Колективна робота.

Завдання 3. Самостійна робота.

Завдання 4. Коментоване завдання.

Завдання 5. Прочитати і пояснити зміст вислову.

V

j

p

c

¦

ae

B

V

j

?

ae

AE

B

?

^”?”?”O$j%?’?'((`(¬(o(L)‚)O)-*\*`*|*ue*:,eeee*eeeeeeeeeeeeeE?ee

Записати свій індивідуальний паспорт здоров’я.

2. Релаксаційна пауза.

Гра “День — ніч”.

А зараз ми пограємо з вами гру: “День — ніч”. У нас будуть “сови” і
“діти”. Якщо “сови” літають — отже, “ніч”, всі завмирають в тих позах, в
яких застав їх виліт “сов”. На слово – “день” “діти” прокидаються, а всі
“сови” “засипають”, завмирають в тій позі, в якій вони були.

Вчитель ділить учнів на дві команди — одна з них “Сови”, друга – “Діти”.

— Коли я скажу — “день”, всі “сови” “заснуть”, а “діти” почнуть
показувати те, що вони роблять протягом дня: встають, вмиваються, їдять,
ідуть в школу і т. д. А якщо я скажу: “Ніч” — прокинуться “сови” і
почнуть літати, а “діти” “заснуть” в тій позі, в якій застала моя
команда.

3. Творче завдання “Закінчіть речення”.

1. Свої зуби я____________

2. Свої руки я____________

3. їсти я більш за все люблю________

4. Займатися спортом я____________

5. Обливатися холодною водою я____________

6. Купатися я____________

7. Сплю я найкраще тоді, коли____________

8. Вранці я прокидаюся____________

4. Розв’язування кросворда.

Практична робота № 2. Складання правил здорового способу життя.

Мета. Закріпити знання учнів про здоровий спосіб життя. Вчити
дотримуватися всіх складових здорового способу життя. Сприяти тому, щоб
вони перейшли у звичку.

а) Скласти рецепт здорового способу життя.

б) Вчити позбавлятися шкідливих звичок.

в) Підведення підсумків.

V. Підсумок уроку.

— Що таке “здоровий спосіб життя”?

— Які поради щодо здорового способу життя ви виконуєте?

— Які не виконуєте? Чому?

Послухайте поради, як слід піклуватися про себе.

Друже, щоб здоровим бути,

Треба навички здобути,

Про здоров’я піклуватись:

Перш за все — не лінуватись,

І здружитися із спортом,

Рідко ласувати тортом,

Воду крижану не пити

І ніколи не палити!

Щоб знешкодити мікроби,

Руки мий щоразу чисто,

Не забудь щоденно їсти

Овочі і фрукти різні —

Всі вони тобі корисні.

Вранці й ввечері, мій любий,

Завжди-завжди ти чисть зуби.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
