.

Методика роботи з друкованими наочними посібниками на уроках природознавства. Методика використання екранних посібників, телепередач і звукозаписів. М

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
646 9788
Скачать документ

Реферат на тему:

Методика роботи з друкованими наочними посібниками на уроках
природознавства. Методика використання екранних посібників, телепередач
і звукозаписів. Малювання і креслення схем. Моделювання

Мета. Познайомити учнів з різними видами (екран) наочних посібників і
методикою їх використання на уроках природознавства.

Виробляти навики у роботі з різними видами наочних посібників,
розвивати творчість. самостійність у підборі посібників. Розкрити
значення використання їх на уроках природознавства.

Обладнання. Підручники «Природознавства» 2 і 3 кл програми середньої
загальноосвітньої школи.

Таблиці природних зон, д/м «Нафта» гербарії рослин, роз даткові картки.

Література. В.П. Городенко «Методика преподавання природознавства» Л.К.
Нарочна «Методика викладання природознавства» ж. «Початкова школа» 80 р.
№40, ст. 42

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

а) 1. Провести аналіз підручника «Природознавство» 2 кл.

2. Провести аналіз підручника «Природознавство» ІІ кл.

3. Методика роботи на уроках природознавства з планом і картою.

4. Використання на уроках природознавства натуральних наочних
посібників.

б) 1. Записати вимоги до уроків.

2. Структура комбінованого уроку.

Фронтально.

Що таке урок? Типи уроків з природознавства.

Методика підведення підсумків спостережень.

Етапи уроку – екскурсії.

Які практичні роботи на місцевості в класі природознавству передбачені
програмами.

Перевірити виконання практичної роботи.

ІІІ. Актуалізація життєвого досвіду.

Які засоби навчання ви знаєте?

Що таке засоби навчання?

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.

V. Сприймання і усвідомлення матеріалу.

План

Друковані наочні посібники, методика роботи з ними; значення їх в
навчальному процесі.

Значення та використання на уроках природознавства екранних наочних
посібників.

Методика демонстрування діафільмів та діапозитивів.

Методика демонстрування кінофільмів.

Методика роботи з кодоскопом, використання звукозаписів та телепередач.

Використання на уроках природознавства моделювання, малюнків, схем на
класній дошці.

VІ. Узагальнення і систематизація матеріалу.

Які методичні прийоми використовуються при роботі з таблицею?

Як потрібно використовувати таблицю на уроках природознавства в
початкових класах?

Яке значення використання екранних посібників в процесі навчання?

Яка методика використання діафільмів?

Як можна демонстрацію кінофільму поєднувати з іншими навчальними
посібниками?

Як краще організувати роботу з телевізійними передачами по
природознавству?

Практична робота. Розробка окремих фрагментів уроку з застосуванням
різноманітних засобів навчання.

VІІ. Підсумок уроку.

VІІІ. Домашнє завдання § 18, 19, 20. Закінчити практичну.

Скласти епіфільм (тема – вільна).

1. Мета використання друкованих посібників: недоступність сприймання
окремих об’єктів в природі, для виправлення уявлень.

Таблиця «Осінь»

«Перелітні птахи» (використання таблиці і чучело).

а) послідовність аналізу (від загального до окремого)

– розгляд картин

– виділення окремих об’єктів

– встановлення взаємозв’язків (мит. і хв.)

– порівняння з іншими об’єктами

– місце в природі (рослини і зміни від скорочення для водойми, сума)
зміни в траваринному світі – залежність від їжі) (рослини світло-)

,b

x

Ob

ooooooooooocccccccoccccccc

ooeeeeUeUeNNUeUeA??????Ue

&

&

&

X-x-TH-Jl¦ue

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
