.

Вправи і завдання на застосування і заучування таблиці (сценарій)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
206 2103
Скачать документ

Сценарій проведення уроку.

Тема: Вправи і завдання на застосування і заучування таблиці множення
числа три.

Мета: Пояснити, як скласти таблицю множення числа три. Вчити
застосовувати її при розв’язанні прикладів, завдань. Розвивати
математичні знання учнів. Виховувати працелюбність.

Обладнання: Демонстраційний матеріал (таблиці, схеми, алгоритм);
ілюстративний матеріал; роздатковий матеріал (сигнальні картки,
перфокарти, картки для опитування), математичні віяла, ТЗН, кодоскоп,
казкові герої.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Контроль, корекція знань учнів.

Каліграфічна хвилинка.

(Повторення елементів цифри 7, каліграфічне написання цифри в зошитах)

2. 1) Розказати таблицю множення 2.

2) Поставити знак, не виконуючи обчислень.

3 + 3 + 3 * 3 · 2

3. Картки для опитування.

№ 1. 1. Постав знак, не виконуючи обчислень:

3 · 3 * 3 + 3 + 3 + 3

2. В одній банці 2 кг квашених огірків. Скільки кілограмів
огірків у трьох таких банках?

№ 2. 1. 3 + 3 + 3 + 3 * 3 · 2

2. Коли дівчинка склала 5 букетів по 2 тюльпани, в неї ще
залишилось 2 тюльпани. Скільки всього тюльпанів було у дівчинки?

№ 3. Перфокарти на таблицю множення 2.

4. Усні обчислення .

1. Полічити трійками до 27.

2. : 2 (запис на кодоскопі).

3. Р-та за таблицею (х і : 2) – математичні віяла

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

І етап Пояснення вчителя

1. Знаходити добуток за допомогою додавання незручно. Треба скласти і
вивчити таблицю множення числа 3 на числа 2,3,4,5,6,7,8,9. Знаходити
добуток будемо будемо за допомогою додавання однакових доданків.
Пригадаємо, що означає 2 · 3? Який приклад треба розв’язати, щоб
одержати його відповідь?

То як ми складемо таблицю множення 3?

2. Складання таблиці множення 3.

ІІ етап І варіант ІІ, ІІІ варіант

Перевір, що 3 · 3 = 9 Робота з учителем.

3 · 5 = 15 3 · 4 = 3 + 3 + 3 + 3 = 12

3 · 6 = 18 3 · 5 = …

3 · 7 = 21 3 · 8 = …

3 · 9 = …

ІІІ етап

І варіант ІІ варіант

3 · ( = 21 3 · ( = 12 Перевір, що 3 · 5 = 15

3 · ( = 6 3 · ( = 24 3 · 8 = 24

ІІІ варіант

Р-та з учителем

3 · 2 =

3 · 6 =

3 · 7 =

IV етап

І варіант ІІ варіант ІІІ варіант

3 · 2 + 3 = 3 · ( = 3 · ( = 12 Перевір, що

3 · 3 + 3 = 3 · ( = 3 · ( = 18 3 · 5 = 15

3 · ( = 21 3 · 6 = 12

3 · ( = 24

V етап

Спільне завдання

Знайди помилку в обчисленнях:

3 · 6 = 12

3 · 7 = 22

3 · 9 = 30

IV. Фізкультхвилинка (ТЗН)

V. Робота над задачею.

Скласти подібну задачу до 952, яка буде розв’язуватись виразом 3 · 5.

Задачу 955 розв’язати самостійно.

Розклали по 3 квітки у 6 ваз. Скільки було квіток?

Творча робота над задачею.

Скласти задачу з тим самим сюжетом, яка б розв’язувалась виразом 6 : 3.

VI. Робота з геометричним матеріалом.

Полічити кількість фігур у зображенні Вовчика, Лисички, Зайчика.

Хто швидше порахує, скільки квадратів на малюнку?

Яким способом найлегше і найшвидше порахувати квадрати?

VII. Підсумок уроку.

Повторити таблицю множення 3.

Тема: Множення двоцифрового числа на одноцифрове.

Мета: Навчити дітей множити двоцифрове число на одноцифрове. Розвивати
мислення і пам’ять, виховувати охайність, працелюбність.

Обладнання: Демонстраційний матеріал (таблиці, схеми); роздатковий
матеріал (сигнали, планшети, перфокарти).

План уроку.

Математична розминка.

Перевіряємо домашнє завдання.

Працюємо над новим матеріалом.

Вправи на закріплення.

Відпочиваємо.

Розв’язуємо задачі.

Вправи на увагу.

Робимо підсумок.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Корекція і контроль знань учнів.

Математична розминка.

45 : 9 · 0 + 28

2 · 7 + 50

18 : 2 + 40

Перевірка д/з.

Розв’язування прикладів коментовано (множення числа на суму)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Повідомлення теми і завдань уроку.

Пояснення матеріалу (І етап)

24 · 3 = (20 + 4) · 3 = 20 · 3 + 4 · 3 = 72

Складання алгоритму

Розкладаю

Перемножую

Додаю

18 · 3 = (10 + 8) · 3 = 10 · 3 + 8 · 3 = 54

ІІ етап

І варіант ІІ і ІІІ варіанти

Виконай за зразком: Робота під керівництвом учителя:

18 · 4 16 · 6 16 · 4 15 · 5 24 · 2

32 · 3 17 · 5

ІІІ етап

І в. ІІ в. ІІІ в.

Виконай самостійно: Виконай за зразком: Робота під керів-

ництвом учителя

15 · 7 22 · 3 23 · 2

18 · 5 19 · 6 26 · 3

IV етап

І в. ІІ в. ІІІ в.

Творче завдання: Виконай самостійно: Виконуй за
зразком:

Складіть приклади

3 5 16 2 11 12 11 · 4 12 · 6
18 · 4 15 · 6

13 · 5 21 · 3
17 · 4

V етап

Спільне завдання.

Знайдіть помилки в обчисленнях

13 · 5 = 75 12 · 7 = 84

18 · 2 = 36 25 · 3 = 78

IV. Фізкультхвилинка.

V. Розв’язування задач.

Скласти і розв’язувати задачу за схемою (колективно)

Ціна Кількість Вартість

12 5 ?

11 2 ?

Розв. текстові задачі з підручника.

І в. – скласти вираз і розв’язати.

ІІ в. – розв’язати діями з поясненням.

ІІІ в. – записати дії.

VI. Геометричний матеріал.

Вправи на увагу.

VІІ. Підсумок.

Д/з (на вибір учнів різні за складністю роздаткові карточки).

Тема: Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Приклади
виду 34 + 52.

Мета. Навчити додавати учнів двоцифрові числа без переходу через
десяток. Вчити застосувати здобуті знання під час обчислення виразів,
розв’язанні різних завдань. Розвивати увагу, спостережливість.
Виховувати охайність.

Обладнання. Демонстраційний матеріал ( таблиці, алгоритми, схеми).
Ілюстративний матеріал. Роздатковий матеріал (сигнальні картки,
завдання, для опитування, перфокарти, ТЗН, кодоскоп.

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

ІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань, учнів.

1) Каліграфічна хвилинка.

(Повторення написання елементів цифри 2. Написання цифри 2.)

2) Завдання для опитування.

Із трьох грядок юннати зібрали 100 кг помідорів. З першої грядки – 50
кг, а з другої – 20 кг.

Про що можна дізнатись, обчисливши вирази:

50 + 20

100 – (50 + 20) ?

Назвати найбільше двоцифрове число, найбільше число четвертого десятка,
найменше двоцифрове число.

3) Картки для опитування.

№1. 66 – 6 = 39 + 1 = 50 – 20 =

З однієї грядки зібрали 40 помідорів, а з другої – на 20 помідорів
менше. Скільки помідорів зірвали з двох грядок?

№2. Задумане число зменшили на 4 і одержали 50. запиши задумане число.

У бочці було к-ка відер води. Після того, як вранці взяли 7 відер води,
в ній залишилося 9 відер. Скільки відер води було в бочці спочатку?

№ 3, 4, 5. Перфокарти на вивчені випадки додавання і віднімання в межах
100.

4) Математичний диктант.

Записати числа:

двадцять шість

тридцять

шістдесят один

сімдесят сім

Записати число, в якому:

1 десяток 7 одиниць;

7 десятків.

Записати число, яке йде за числами 59.

Записати всі числа 4 десятка.

Число 40 зменшити на 30.

Число 50 збільшити на 20.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Повідомлення теми і завдань уроку.

І етап.

1) Вивчення, пояснення матеріалу.

Будемо вчитися додавати двоцифрові числа. Нехай нам потрібно додати
числа 24 і 73. Запишемо суму цих чисел і розкладемо кожне число на
десятки і одиниці.

24 + 73 = 20 + 4 +70 + 3

Як зручно обчислити суму?

2) Пояснити розв’язання прикладу 34 + 52.

3) Формулювання правила усного додавання двоцифрових чисел:

Додаючи двоцифрові числа, десятки додають до десятків, одиниці до
одиниць.

4) Виведення алгоритму розв’язання даних прикладів, складання схеми:

22 + 76

20 + 2 70 + 6

(Кодоскоп)

ІІ етап

І варіант ІІ і ІІІ варіант

Виконай за зразком Робота під керівництвом учителя

35 + 24 24 + 15

38 + 41 22 + 36

26 + 33 41 + 24

ІІІ етап

І варіант ІІ варіант ІІІ варіант

Виконай самостійно: Виконай за зразком: Робота з учителем:

45 + 14 38 + 41 23 + 36

82 + 17 25 + 32 24 + 13

76 + 23 34 + 25 41 + 34

IV етап

І варіант ІІ варіант ІІІ варіант

Творче завдання: Виконай самостійно: Виконай за
зразком:

24, 38, 47, 12, 13 34 + 25 36 + 23

Склади самостійно 55 + 12 23 + 45

приклади: 63 + 36 34 + 25

Розв’язки

V етап

Спільне завдання

Відшукай помилку

13 + 42 = 55 24 + 25 = 48

43 + 25 = 68 51 + 23 = 74

IV. Фізкультхвилинка (ТЗН)

V. Розв’язування задач.

Задачі 525 і 526 розв’язати самостійно.

Задачу 527 – колективно.

Складання задачі за схемою:

І – 22 кг,

ІІ – 7,7 на 37 кг більше.

Творча розробка над задачею.

Змініть запитання, щоб задача розв’язувалась на дві дії?

І в. Запишіть розв’язання складеної задачі виразом.

ІІ в. Запишіть розв’язання задачі діями з поясненням.

ІІІ в. Запишіть розв’язання задачі діями.

V. Геометричний матеріал.

В якій фігурі результат прикладу?

14 + 41; 33 + 33; 13 + 27; 80 + 16;

60 – (10 + 40)

VI. Підсумок уроку.

Пояснити, як знайти суму 27 + 31, як додають двоцифрові числа?

Тема: Письмове ділення багатоцифрового числа на одноцифрове у випадку,
коли в частці дістають нулі.

Мета: Ознайомити учнів з випадком ділення, коли в середині або в кінці
частки з’являються нулі. Продовжити роботу з формування в учнів уміння
виконувати письмове ділення на одноцифрове число. Розвивати логіку
мислення. Виховувати працелюбність.

Обладнання: Демонстраційним матеріал (маршрут, схеми, таблиці);
ілюстративний матеріал; роздатковий матеріал (сигнальні картки,
геометричні математичні вілла, індивідуальні завдання, алфавіти). ТЗН,
кодоскоп.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Контроль. Корекція і закріплення раніше вивченого.

1. Літературна хвилинка (лист в поштовій скриньці).

2. За допомогою алфавіту нумерованого розшифруйте слова девізу:

Думай, пробуй і шукай,

Буде важко – не зітхай.

3. Каліграфічна хвилинка.

Загадка. Вісім грушок у корзині

Принесла мати дитині.

І сказала: “На, мій сину,

Частину з’їж із них частину”.

Хто тепер у вас відповість,

Скільки грушок хлопчик з’їсть?

(2)

Написання цифри 2.

4. Усний рахунок “Міркувалко”.

75 : 15 64 : 4

81 : 27 51 : 3

60 : 12 1850 : 10

5. Повторення розрядів чисел.

6. Гра “Мовчанка” (за допомогою сигнальних карток)

27 : 5 = 5 (ост. 2) – правильно

16 : 5 = 2 (ост. 6) – неправильно

32 : 5 = 6 (ост. 2) – правильно

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1 етап

Повідомлення теми і завдань уроку.

Пояснення нового матеріалу вчителем.

3. Коментування розв’язаного прикладу з підручника.

4. Складання пам’ятки розв’язання прикладів.

2 етап

І варіант ІІ і ІІІ варіант

Виконай за зразком: Робота під керівництвом вчителя:

3680 : 4 816 : 3

86700 : 3 609 : 3

906 : 3 8160 : 2

3 етап

І варіант ІІ варіант

Виконай самостійно: Виконай за зразком:

98560 : 7 2515 : 5

62408 : 8 8656 : 4

2505 : 5 83216 : 4

ІІІ варіант

Робота під керівництвом вчителя:

5424 : 6

4518 : 9

IV. Фізкультхвилинка (ТЗН)

4 етап

І варіант ІІ варіант

Творче завдання: Виконай самостійно:

4680 : 3 + ( 432 : 4

9915 : 3 – ( 8402 : 2

ІІІ варіант

Виконай за зразком:

3906 : 6

4680 : 3

5 етап

Спільне завдання

Знайди 21663 : 9 = 247

помилку 7839 : 9 = 8701

2856 : 8 = 357

V. Розв’язування задач.

І варіант. У парку саджали учні 2 дні дерева по 246 щодня і 3 дні по 336
дерев. Після цього їм залишилося посадити в 5 раз менше від того, що
вони посадили. Скільки дерев їм лишилося посадити?

Завдання. Розв’язати діями з положенням.

ІІ варіант. З ділянки зібрали мішки картоплі, по 50 кг у кожному. Цю
картоплю розклали у ящики, по 20 кг у кожний. Скільки наповнили ящиків?

Завдання. Записати виразом.

ІІІ варіант.

П. – 278 ц

В. – ?, у 2 рази

Завдання. Розвязати діями.

VI. Розв’язування рівнянь (диференційовано, по варіантах)

І варіант 1250 : х = 5

ІІ варіант х · 9 = 2340

ІІІ варіант х : 6 = 480

VII. Геометричний матеріал.

VIII. Підсумок уроку.

Д/з (диференційовано, на вибір)

№ 501, 502, 503.

18, 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4

66

40

96

10

55

915 3

9 305

15

15

0

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
