Я і Україна. 2клас
Тема. Якою буває вода. Що може вода.
Мета. Формувати уявлення учнів про воду, про зміни станів води,
розвивати дослідницький підхід до пізнання властивостей води. Формувати
вміння встановлювати взаємозв’язки води з об’єктами живої і неживої
природи. Виховувати повагу до традицій українського народу шанувати
воду, бережливе ставлення до води.
Хід уроку
І. Організація класу.
1.Хвилинка настрою.
Пролунав дзвінок,
Розпочинається урок.
Попрацюємо старанно,
Щоб почути у кінці
Ви всі просто молодці!
2.Повідомлення синоптика
ІІ. Актуалізація опорних знань.
а) Логічна вправа «Гімнастика розуму»
Мене ллють,
Мене п’ють.
Всім потрібна я.
Я і хмарка,і туман.
Джерельце і океан.
Я літаю та біжу.
Всім користь даю.
Здогадайтесь, хто я така? (вода)
– Сьогодні на уроці ми будемо говорити про воду. А саме про її
важливість у нашому житті, про те, в яких станах вона буває та про те,
як і для чого ми повинні берегти її.
Б)Прийом «Мозкова атака»
– Що у світі найсильніше?
Виявляється вода! Яка б не була перешкода, вода завжди знайде шлях
обминути її, чи зруйнує постійним натиском. Наш народ здавна помітив цю
властивість води і впевнився у прислів’ї «Мала крапля та камінь точить».
ІІІ Оголошення теми і мети уроку
– Сьогодні на уроці ми поговоримо про звичну, але таку цікаву
воду, що
її можна назвати найбільшим дивом світу.
– Чи замислювалися, ви, діти, над тим, як би було на Землі без
води?
– Так, усе це правильно: не зеленіла б трава, не росли б дерева,
не було б
птахів, тварин, і навіть нас – людей.
– Ось подивіться на модель Землі – глобус. Скільки на ньому
синьо
блакитного кольору. Саме він позначає – воду на Землі. А якщо сильно
покрутити глобус, то він увесь здається блакитним. Тому наше планету і
називають – Голуба планета. Навіть перший космонавт Ю.Гагарін,
поглянувши на нашу планету з космосу вигукнув: «А она голубая!»
– Якщо всю землю умовно розділити на чотири частини, то три з
них
вода: океани, моря, озера і річки.
Суша – 29%
Вода – 71%
– Але вода на землі є не тільки у водоймах. Вона є і під землею.
Колодязі
і криниці – це отвори для добування води. Вода є і в повітрі: хмари,
туман, дощ. Ніжно блакитний колір нашого неба і зумовлено тим, що воно
насичене краплинками води.
Відгадування загадок
1. А) Біле, а не цукор,М»яке, а не вата,
Без ніг, а іде. (сніг)
Б)Йшла зоряниця, красна дівиця,
Через покоси, гублячи сльози..
Місяць дивився і засмутився,
Сонечко встало – слізки зібрало.(роса)
В) З носика киплячого чайника я виникаю (пара)
Фізкультхвилинка
ІІІ. Практична робота
– А тепер ознайомимося з водою ближче.
1. Уявіть, що ми з вами дослідники і перед нами завдання:
визначити і розповісти людям про воду.
Дослід № 1
– Візьмемо склянку з водою. Що ви можете сказати про густину
води? (рідка)
Дослід № 2
– Візьмемо піпетку і кілька крапель покладемо на скло. Чи
тримається
вона купи? Що з нею сталося? (Вода розтікається,отже вона текуча)
Дослід № 3
– Опустимо олівець у склянку з водою. Ми бачимо олівець крізь
товщу
води. (Отже вода прозора)
Дослід № 4
– Понюхайте воду. Чи має вона запах? (ні)
Дослід № 5
– Візьмемо грудочку цукру, вкинемо у вод. Що зробилося з цукром?
– Проходячи через ґрунт, наприклад, коли поливаємо рослини, вода
розчиняє речовини, що знаходяться у ґрунті і необхідні для життя рослин.
Але вода здатна розчиняти не всі речовини.
– Отже, тепер ми можемо, як справжні дослідники, повідомити про
результати досліджень.
Вода
1. Безбарвна, без запаху речовина.
2. Тягуча, займає об’єм будь-якої форми.
3. Прозора.
4. Розчиняє деякі речовини.
– Проведемо наші дослідження далі.
– Провівши ще кілька досліджень, ми побачимо у якому стані може
бути
вода.
>
@
d
f
’
1/4
3/4
ae
ae
@
f
’
3/4
ae
UeTHou :
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter