.

Природні лиха: буря, гроза, землетрус, повінь (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
264 7135
Скачать документ

Урок-тренінг з основ здоров’я «Природні лиха»

(здоров’язбережувальна компетентність)

Тема. Природні лиха: буря, гроза, землетрус, повінь.

Мета. Ознайомити учнів з правилами поведінки за умов опосередкованої
небезпеки (природні лиха); навчати правильних дій під час природних лих,
знаходженню розумних виходів з несприятливих ситуацій; пояснити можливі
способи їх уникнення.

Обладнання. Таблиці для роботи в групах, картки, м’ячик, фішки.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми.

– Сьогодні у нас урок святковий. До нас завітали гості. Ми раді вітати
вас у нашій кімнаті.

Коли все у тебе гарно,

Коли день пройшов не марно,

Наче квітка розквітає –

На обличчі її маєш.

(Подаруйте свої посмішки і хороший настрій нашим гостям і один одному)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

– Сьогодні у нас урок незвичайний. Ми його проведемо у вигляді
тренінгу. І під час тренінгу ми з вами ознайомимося зі стихійними
лихами, які час від часу виникають у природі. Зокрема, ми звернемо увагу
на бурі, грози, землетруси, повені. Визначимо, як треба поводитись, як
зберегти своє здоров’я і життя під час природних лих.

Щоб тренінг пройшов успішно давайте пригадаємо правила.

А тепер давайте поглянемо на нашу галявину очікування.

– Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

– Що хочете дізнатися нового?

– Ваші очікування запишіть на блакитні хмаринки і прикріпіть на
хмаринки.

– Якщо всі сподівання здійсняться, то ми з вами подолаємо і загасимо
для із стихійних лих, що виникають нерідко, вогонь.

ІV. Вправа «Знайомство»

– Так як багато природних лих пов’язані з водою, то у нас в гостях
сьогодні весела краплинка. Під час знайомства уявіть себе одним із
природних явищ і продовжте речення: «Якби я був природним явищем, то я
була б…»

V. Ви назвали багато природних явищ, а чи впізнаєте ви їх у загадках?

1. Біле, а не цукор,

м’яке, а не вата,

без ніг, а йде? (Сніг)

2. Коли нема – чекають,

Коли прийду – тікають. (Дощ)

3. Ой, яка м’яка подушка!

Але не взяти її під вушко! (Замет)

4. Хтось відкрив на небі душ,

Повно на землі калюж.

І на нас водиця ллється,

Як це явище зветься? (Дощ)

5. Щось на небі гуркотить,

Наче звір страшний летить,

Сильний дощ на землю ллється,

Звір у руки не дається.

Очі світяться яскраво!

Всі у дім тікайте жваво! (Грім, блискавка, злива)

VІ. Розповідь учителя.

Світ, що нас оточує, цікавий і чудовий, але на жаль, він приховує
чимало небезпек. Найбільш поширеними природними лихами у нашій
місцевості є бурі, зливи, землетруси, повені. Іноді у повітрі виникають
урагани, смерчі, спалахують пожежі, земля здригається від землетрусів.
Повені заливають міста і села. Як же діяти в таких ситуаціях, як
вберегтися? Дуже часто у нас відбуваються урагани, які супроводжуються
вітрами, блискавками, громами. Наші вчені навчились передбачати стихійні
лиха. Тож, коли ви почули по радіо про погіршення погодних умов, краще
залишіться вдома.

Тварини навчились завчасно передбачати зміну погоди. Тварини
відчувають наближення стихійних лих.

Аналіз картинок (тварини-передвісники):

VІІ. Руханка «Косарський дощ»

h

n

?

ae

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
