Тема: Правила обчислення площі прямокутника та його застосування.
Мета: Формувати у дітей вміння обмалювати площу прямокутника. Вчити
розв’язувати задачі. Розвивати кмітливість, логічне мислення. Виховувати
працьовитість, самостійність.
Обладнання: моделі прямокутників, прямокутників поділених на квадратні
сентименти.
Хід уроку
І.Організаційна частина.
Продзвенів уже дзвінок
Всіх покликав на урок
То ж давайте привітаймось
Добрий день.
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
1. Усний рахунок
– Наш урок ми розпочнемо з усного рахунку. Я вам буду показувати
карточки з прикладами, а ви усно будете їх розв’язувати і казати лише
відповідь.
0:200=(0)
350650=(7)
100 6= 600 (який знак потрібно поставити)
100:20=6 (чи правильно розв’язаний приклад)
500:0-0 (чи правильно розв’язаний приклад)
2. Каліграфічна хвилинка.
– А зараз ми напишемо цифру 5. Сядьте всі рівненько, випрямте свої
спинки.
Якщо сядете красиво
То напишете на диво
Чисто, рівно і красиво
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Починаємо писать.
– Хто написав відкладіть ручки
3. Математичний диктант
– А зараз ми напишемо математичний диктант. Будьте дуже уважними, я буду
читати один раз.
а) 80 зменшити в 40 раз
б) сума чисел 30 і 50 зменшити в 20 раз
в) добуток чисел 15 і 3 збільшити в 2 рази
г) суму чисел 10 і 6 збільшити у 5 раз
д) різницю чисел 80 і 20 зменшити в 2 рази
е) 2 збільшити в 30 різ
4. Перевірка математичного диктанту
– А зараз прочитайте перші 3 відповіді.
– Яка фігура має більшу площу?
– Хто прочитає наступні три відповіді?
– Що таке квадратний сантиметр.
ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку.
1. Вступна бесіда.
На минулому уроці ми навчилися обчислювати площу фігури, підраховуючи
число квадратів, площею 1 см2. Однак цей спосіб не завжди зручний.
Наприклад, коли треба знайти площу ділянки поля. Для знаходження площі
прямокутника існує правило, сьогодні ми з ним ознайомимося.
2. Ознайомлення.
Знайдіть площу прямокутників, зображених на малюнках.
T
n
?
u
–
2
H
?
o
1) Виміряємо його довжину і ширину (8 см і 1 см)
Розіб’ємо на квадратні сантиметри і порахуємо. Їх є 8, тобто стільки,
скільки лінійних сантиметрів є в довжині.
2) Як зручніше порахувати число квадратних сантиметрів у цьому
прямокутнику? Нам (з попереднього) відомо, що в одному ряду є 8 см2, а
якщо таких рядів два, то 8 х 2 = 16 (см2)
3) Самостійно знайдіть площу третього прямокутника. Як ви знаходили?
3 ряди по 8, то 8х3=24 (см2), або 8 стовпців по 3, то 3х9=24 (см2).
Чи потрібно розвивати прямокутник на квадрати? Що означають числа 3 і 8?
Якою дією ми знаходили площу? Що треба зробити, щоб знайти площу
прямокутника?
Правило: щоб обчислити площу прямокутника, треба визначити його довжину
і ширину та знайти добуток цих чисел.
ІV. Обчислення площі прямокутника.
Розглядають задачі двох видів:
1) дано сторони прямокутника, знайти його площу;
1. Фізкультхвилинка.
– А зараз ми з вами трохи відпочинемо.
Сонце спить
Сонце встало, потягнулось
Загримів грім
Сонце заховалося,
Трава низенька – низенька
А дерева високі – високі
Вітер дерева колише – гойдає.
– Послухайте уважно задачу:
– Мама купила килим – картину, довжина якого 4 м, а ширина 2 м.
Визначте площу цього килима.
Аналіз умови
– Що купила мама?
– Яка довжина килима?
– Яке запитання до задачі?
Складання плану
– Яку форму має килим?
– Пригадайте, як знайти площу прямокутника?
– Чи відома нам довжина?
– А – ширина?
– Отже, що треба зробити?
– Запишіть в зошити?
4 х 2 = 8 (кв.м) – площа килима
V. Підсумок уроку.
Про що ми говорили на сьогоднішньому році?
Як знайти площу прямокутника?
VІ. Домашнє завдання.
– На домашнє завдання вам буде накреслити два довільних
прямокутника, виміряти їх довжину і ширину, а потім знайти площу.
– А також вивчити правило, як знайти площу прямокутника.
– На цьому наш уроку закінчується.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter