.

Наш рід (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
97 1088
Скачать документ

Наш рід

Мета. Ознайомити дітей із поняттям «рід», «родовід»; виховувати пошану
до своєї сім’ї, близьких, рідних, учити шанувати пам’ять померлих,
виховувати вірність народним традиціям, звичаям, обрядам.

Обладнання. Індивідуальні картки зі схематичними малюнками на тему
«Генеалогічне дерево», грамзапис пісні «Зеленеє жито».

Попередня робота. Вивчення імен своїх бабусь, дідусів, прабабусь,
прадідусів, збирання інформації про своїх рідних.

Хід заняття

I. Слухання пісні «Зеленеє жито, зелене».

Слово вчителя. Діти, ви прослухали пісню «Зеленеє жито». В ній
співається, як на свято зібрався весь рід. А хто з вас знає, що означає
це слово?

(Учні відповідають).

Вчитель Правильно, рід — це дідусь, бабуся, тітка, дядько та їхні діти.
Подивіться на малюнок дерева. Які в нього могутні корені, як багато
гілок! Внизу вони товсті, а ті, що зверху, — маленькі й тонкі. Кожну
родину можна порівняти з цим деревом: корені — то ваші пращури, стовбури
— прадіди, великі гілки — ваші дідусь та бабуся, а потім — ваші тато й
мама, а на самому вершечку — наймолодше покоління — ви самі. Від кожної
гілки відходять ще гілочки — це ваші родичі, брати та сестри, тітки,
дядько.

Знати імена своїх рідних — це знати свій родовід.

Послухайте оповідання «Родовідне дерево»

?  А яке коріння у вашого родоводу?

II. Робота за індивідуальними картками.

Спробуйте і ви скласти свій родовід.

Перед вами — малюнки дерев. На кожній гілочці — віконце. Напишіть у них
імена своїх рідних: бабусі, дідуся, мами, тата, братиків та сестричок.

V

x

z

z

ae

4

???

B

?

схемами родоводу.

Молодці, ви гарно попрацювали. А тепер розкажіть, як звати ваших дідусів
та бабусь? Розкажіть про них. Чи всі вони живі?

(Розповіді учнів).

Вчитель. А тепер послухайте оповіданні Василя Сухомлинського «Чому на
могилі сміття лежить?».

(Прослуховування оповідання).

Слово вчителя. Скажіть, так чому на могилі лежить сміття? Правильно,
тому що люди забули про своїх рідних, які померли.

А як у вашій родині шанують пам’ять про померлих?

(Розповіді дітей).

1.     Коли найчастіше ваша родина збирається разом ?

2.     Як у вашій сім’ї відзначають релігійні свята? (Різдво,
Великдень)?

3.     Розкажіть, як у вашій родині ставляться до старіших її членів?

А тепер послухайте вірш.

Бабусин вихідний

Сьогодні — неділя, бабуся ще спить.

Не буду я рано бабусю будить.

Насмажу картоплі сама на сніданок,

Сама підмету я і сіни, і ганок,

А то ж вихідних у бабусі нема! …

Картопля парує, букет на столі,

А де це бабуся? Немає її. —

Бабусенько, де це ви ?

Я вас чекаю:

Лушпиння з картоплі на кухні збираю!

Змиваю повидло зі стелі, зі стін,

Змітаю розписаний цукор і кмин;

Ще зараз із воріт позішкрібую тісто

І сяду з тобою, онучечко, їсти.

1.     Що було гарного в поведінці дівчинки?

2.     Що вам не сподобалося?

3.     А як би ви вчинили на її місці?

IV. Робота над прислів’ям.

Шануй батька і неньку — буде тобі скрізь гарненько.

Хто батька-матір зневажає, той добра не знає.

V. Підсумок

1.     Чому кожна людина повинна знати свій родовід?

2.     Як потрібно ставитися до старших членів сім’ї?

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
