Наш рід. Ми – християни (урок)

Наш рід. Ми – християни

 

1 клас

 

Мета: продовжувати формувати у дітей уявлення про сім’ю як спільноту
рідних людей, про приналежність кожного учня до певної сім’ї; виховувати
в учнів розуміння свого місця в сім’ї, вчити шанувати й любити своїх
батьків та інших членів родини, надавати їм посильну допомогу у веденні
домашнього господарства; розвивати позитивне ставлення до рідної
домівки; викликати у дітей бажання до ведення сімейних альбомів,
календарів, збагачення й збереження родинних реліквій; виховувати
шанобливе ставлення до свого роду.

Обладнання: ілюстрації із зображенням родини, сімейні реліквії, сімейні
фотографії; малюнок «Дерево роду».

 

Хід уроку

 

I. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда із використанням ілюстрацій, що зображують родину.

– Як можна назвати групу людей, зображених на малюнку?

– Чому ви вирішили, що це родина?

– Що таке родина?

II. Повідомлення теми та мети уроку.

– Сьогодні ми продовжимо говорити про родину, рідню; дізнаємося, що таке
рід; поговоримо про те, як зберігати пам’ять свого роду.

III. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя з елементами бесіди.

Родина посідає особливе місце у житті людини. Тато й мама дали вам
життя, вони доглядали за вами, коли ви були ще зовсім маленькими,
співали вам колискову, притискали до свого серця. Вони й зараз
допомагають вам, турбуються, радіють вашим успіхам і сумують через
невдачі. Ваші батьки виховують вас, привчають вас до праці, дуже люблять
вас.

– Із кого складається родина? (Із батьків і дітей).

– Із кого складається ваша родина?

Ви повинні шанувати своїх батьків, дідусів і бабусь, адже вони батьки
вашого тата і мами. У них теж були батьки – ваші прабабусі і прадідусі.
Усі разом вони називаються родом. Рід – це рідня із давніх часів і до
сьогодні.

H J ` -

»

$

6

8

:

< „ † o u J $ 8 < † u yyyy`„7gd n Старші члени родини мають багатющий життєвий досвід і вони допомагають молодшим. Рід тримається на них, ніби дерево на корінні. Розгляньте дерево. (На дошці вивішується малюнок). Листочки – це ви, гілки – ваші батьки, дядьки і тітки, стовбур – це дідусі і бабусі, коріння – батьки ваших дідусів і бабусь. Кожен із вас може скласти дерево свого роду. 2.. Дидактична гра "Оживи дерево". Діти підходять до дерева і, вказуючи на листочок, гілочку, стовбур, розповідають, хто це в їхній родині. 3. Бесіда про родинні реліквії. – У нашого народу є традиційне родинне правило: діти, онуки повинні з повагою ставитися до старших, своїх батьків. Допомагають їм, піклуються про них. У спадок від старших нам залишається не лише мудрість, поради, але й речі, які вони зробили своїми руками або купили чи одержали в нагороду. Такі речі стають родинними реліквіями. Родинною реліквією є і родинні фотокартки рідних. Раніше вони висіли у рамках на стіні, тепер частіше зберігаються в альбомах або коробках. Родинні фотографії багато можуть розповісти про життя роду. 4. Фізкультхвилинка. IV. Закріплення та осмислення знань. 1. Робота з підручником (с. 24-26). 2. Робота у зошиті (Урок 8-9). Музичний супровід: "Роде наш красний". 3. Читання оповідання В. Сухомлинського "Дідусь". V. Підсумки уроку. – Про що вели мову на уроці? – Що нового дізналися про родину? – Що потрібно робити, щоб сім'я була щасливою? –       Що ти можеш для цього зробити?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *