Математичний КВК
1 клас
Мета: Удосконалювати обчислювальні навички, уміння розв’язувати
нестандартні завдання, порівнювати числа; розвивати мислення ,
кмітливість, увагу, спостережливість; виховувати любов до математики.
Обладнання: віяла з цифрами для всіх учасників, алфавіт (плакат), 2
набори геометричних фігур, картки-доміно, 2 розрізані на квадрати та
цілі зображення для зразка.
Хід уроку
І. Привітання.
Команда “Цифри”:
Ми команда КВК,
Назва наша ось така.
Ми – символи чисел, значки,
Що числа показують всім на письмі,
Спочатку люди навчились лічити,
Пізніше винайшли число,
А тоді знайшли і спосіб,
Щоб записувать його.
Ми для всіх стаєм в пригоді,
Скрізь ми зустрічаємся.
І команда дружня наша,
“Цифри” називається.
Команда “Квадрат”.
У нашого квадрата
Всі сторони рівні.
У нашому класі
Всі дружбою сильні.
ІІ. Захист емблем.
Команда “Цифри”.
Завдання команді “Квадрат”:
– Знайти суму чисел, запис яких відсутній.
Завдання команді “Цифри”:
– Скільки на малюнку квадратів?
ІІІ. Розминка.
(Відповіді показують віялами всі учасники).
1. Довжина однієї сторони квадрата 8 см. Яка довжина решти його сторін?
2. У двох носорогів було 2 роги. Скільки рогів у 12 носорогів?
3. У мами 3 сини і в кожному з них є сестра. Скільки дітей у мами?
IV. Конкурс капітанів.
1. Від кого тікає зайчик.
(Відповіді прикладів – номери букв за алфавітом).
10-7= в
10+2= і
16-10= д
7-4= в
9+4= о
13-10= в
7+8= к
11-10= а
2. Капітани задають по 2 завдання один одному:
А) Біля будинку ростуть 2 липи, 3 яблуні і 2 сливи. Скільки фруктових
дерев росте?
Б) Хлопчик задумав двоцифрове число, відняв від нього 3 і дістав
одноцифрове. Яке число задумав хлопчик?
А) Знайти суму найбільшого одноцифрового та найменшого двоцифрового
чисел.
Б) Як з 5 паличок скласти 2 трикутники?
V. Командні змагання
6
X
x
c
U
b’AE?,
\
?
?
U
th
(Кожне завдання виконують по одному учаснику від команди)
1. Знайди помилку
3-2+8=8
4+6-5=4
1+1- 2=1
7=7
9=10
2. А) Показати многокутник у якого 3 сторони, 3 кути, 3 вершини?
Б) Чи може бути у многокутника 2 сторони, 2 кути, 2 вершини?
В) Як можна назвати цю фігуру? (Многокутник, прямокутник, чотирикутник,
квадрат)
3. Дві дівчини вирізали 12 фігур. По скільки фігур могла вирізати кожна
дівчина?
4. Доміно.
Учасникам команд роздаються картки з умовами прикладів і відповідями.
Треба стати так, як викладається доміно.
11-5 7+5
=6 7+4 = 12 15-7
=11 15-8 =8 2+9
=7 16+1 =11 16-9
=17 14-6 =7 12+1
=8 19+1 =13 19-9
5. Прибрати 4 палички так, щоб залишилися 2 квадрати.
6. З розрізаної на квадрати картинки скласти ціле зображення. (Завдання
5-6 задаються першими, дається час на обдумування. Перевіряються після
завдання 3).
VІ. Конкурс болільників.
(Відповіді показуються віялом).
1. Іде маленька Валя.
Веде її Наталя.
Зустріли 5 хлоп’ят.
То скільки всіх малят?
2. Ішов їжачок,
Знайшов бурячок,
Знайшов ще 6,
З сім’єю з’їсть.
Скільки буряків
Всього в їжаків?
3. 7 цукерок Толя мав,
2 цукерки мамі дав,
2 малій сестричці Олі.
Залишилось скільки в Толі?
4. У неділю вранці Алла
Іграшки свої збирала.
Почала їх рахувати,
Щоб малим подарувати:
– 3 ведмедики в хатинці
Подарую я Маринці,
Теремок з п’ятьма звірятами
Відтепер хай будуть Натині.
А тепер Гек та Чук,
Ще й матрійок 8 штук!
Підрахуйте скільки Алла
Іграшок подарувала?
VII. Підсумок. Підраховування балів, визначення команди-переможця
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter