.

День народження Ведмедика (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
122 1259
Скачать документ

Тема: День народження Ведмедика

Програмовий зміст. Словник. Від іменинників за допомогою суфіксів
утворювати пестливі слова; підбирати антоніми до прикметників та
придумувати нові слова від заданих початкових слів. Розвивати мислення.
Виховувати уважність.

Закріпити знання дітей про цифри від 1 до 10. Уточнити знання дітей про
характерні особливості геометричних фігур (квадрат, прямокутник,
трикутник, коло). Розвивати логічне мислення при розв’язанні дітьми
завдання з помилками. Виховувати уважність, вміння.

Матеріал: Цифри від 1 до 10, картки з намальованими на них предметами,
картки з намальованими на них предметами, що за формою подібні до
геометричних фігур, по 6 паличок для кожної дитини.

Хід заняття

Вихователь. Доброго ранку, діти!

Діти відповідають англійською мовою.

Вихователь. Щойно ми отримали телеграму від Ведмедика. Зараз я її
зачитаю “Дорогі малята! Я живу у лісі. Вже приготувався до зимового сну,
але дуже хочеться перед цим зустрітися з вами; відсвяткувати мій день
народження. Запрошую всіх вас у гості. Ведмедик”. Ну що, хочете
потрапити до Ведмедика на день народження?

Діти. Хочемо.

Вихователь. От і добре! Візьмемо з собою подарунки для Ведмедика – мед,
ваші поробки. Ведмедик намалював нам дорогу, щоб потрапити до нього. І
хоче, щоб ви виконали завдання. Треба придумати пестливі слова до таких
слів: мама, тато, дочка, син. Почнемо? Перше слово “мама”.

Діти. Мамочка, матуся, матінка, матусенька.

Вихователь. Добре, діти! А тепер слово “тато”!

Діти. Татусь, таточко, татко.

Вихователь. Молодці! Слово “син”.

Діти. Синок, синочок, синуля.

Вихователь. І останнє слово “дочка”.

Діти. Доня, доця, донечка.

Вихователь. А як звучатимуть ці слова англійською мовою?

Діти. Мама – mother, тато – father , брат – brother , сестра – sister.

Вихователь. Молодці, діти! Ви добре виконали це завдання.

І ми одразу ж вийшли на стежку, що веде до житла Ведмедика. Отже,
ходімо!

З’являється Баба Яга.

Баба Яга. Хто це йде моєю дорогою?

Вихователь. Дорога бабусю! Ми йдемо до Ведмедика на день народження.

Баба Яга. Я вас пропущу, якщо ви пограєте зі мною в гру.

Я називатиму слова, а ви будете казати навпаки. Починаю.

Високий! Діти. Низький!

Баба Яга. Товстий!

Діти. Тонкий!

Баба Яга. Великий!

Діти. Маленький!

Баба Яга. Широкий!

Діти. Вузький!

Баба Яга. Довгий!

Діти. Короткий!

Баба Яга. Гм, ви все знаєте! А от це завдання ви вже не виконаєте! І
доведеться вам чимчикувати назад. Слухайте уважно. Я називатиму початок
слова, а ви повинні сказати його закінчення.

Починаємо! Ма!

?

a

Діти. Машинка, мама, магазин, мармелад, мавпочка, масло…

Баба Яга. Ли!

Діти. Лисиця, листок, лимон, липа, листопад.

Баба Яга. Ка!

Діти. Камінь, картина, картуз, карусель, качка, картопля…

Баба Яга. Ну якщо ви такі розумні, то вже йдіть. Але ми з вами ще
зустрінемося!

Діти. Дякуємо, бабусю!

Вихователь. Так, дітки, ви добре виконали завдання. А от ми і прийшли.

З’являється Ведмедик.

Вихователь. Доброго дня, Ведмедику! Як бачиш, ми з великим задоволення
прийшли до тебе в гості.

Діти, привітайте Ведмедика!

Діти співають пісню англійською мовою.

Вихователь. Ось тобі, Ведмедику, наші подарунки.

Ведмедик. Дякую. Сідайте і пригощайтесь чаєм. Я бачу, що ви такі
виховані. Я які ввічливі слова ви знаєте?

Діти називають слова українською і англійською мовою.

Діти. Будь ласка – please , вибачте – sorry, дякую – thank you.

Вихователь. А тепер, діти, пограємо з Ведмедиком гру.

Гра “У ведмедика в бору”.

Вихователь. Дякуємо тобі, Ведмедику! Нам вже час повертатися додому. До
побачення.

Вихователь. Ой, що це? Подивіться, діти! Це напевно знову Баба Яга нам
нашкодила.

Вихователь нахиляється і підбирає конверт.

Вихователь. Так і є, лист від Баби Яги. Вона пише, щоб перейти через
ліс, потрібно пройти через хащі. Це зуміють зробити тільки ті, хто знає
цифри і вміє рахувати.

Гра “Пролізь у ворота”.

Вихователь. От і добре! Ще трошки і вийдемо з лісу. Але що це? Наче
хтось плаче!

З’являється дівчинка.

Вихователь. Чого ти, дівчинка, плачеш?

Дівчинка. Я ходила до лісу. Бо в ньому зацвіли вже чудові весняні
проліски. А коли поверталася додому, зустріла Бабу Ягу. А та мені
сказала, якщо я не виконаю її завдання, вона не випустить мене з лісу. А
я не можу з ними впоратись.

Вихователь. Діти, допоможемо дівчинці? Розказуй завдання.

Дівчинка. Треба знайти предмети, подібні до цих геометричних фігур –
квадрат, прямокутник, трикутник, коло.

Діти виконують завдання. Раптово з’являється Баба Яга.

Баба Яга. Ага! І ви тут! Гадали, що я вас так легко відпущу?

Баба Яга роздає дітям палички.

Баба Яга. Тепер ви з оцих паличок повинні викласти два трикутники – із
шести, п’яти паличок. А із чотирьох паличок викладіть квадрат.

Діти виконують завдання Баби Яги.

Баба Яга. Тепер переставте дві палички так, щоб утворився прапорець.

Діти виконують і це завдання Баби Яги.

Баба Яга. Молодці, діти! Ви добре виконали мої завдання. Бувайте здорові
і хай вам щастить!

Діти прощаються з Бабою Ягою. Весело гуртом співають.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
