Реферат на тему:
Невідкладна допомога при гострій серцевій недостатності (методична
розробка практичного заняття)
Методична розробка практичного заняття №
Тема: Невідкладна ДОПОМОГА при гострій серцевій недостатності.
Тривалість: 3 год.
Місце проведення: кардіологічне відділення ЦРЛ.
Актуальність теми: часто захворювання серцево-судинної системи
(гіпертонічна хвороба, ІКС, інфаркт міокарда, аневризма, міокардити,
вроджені або набуті вади серця) можуть викликати гостру серцеву
недостатність. Летальність при гострій серцевій недостатності сягає
80-90%.
Медичний працівник повинен вміти надати невідкладну допомогу.
Мета завдання:
– знати: визначення гострої серцевої недостатності, етіологію,
патогенез, види, клініку ліво-та правошлуночкової недостатності,
невідкладну допомогу, при особливості догляду.
– вміти: оцінити стан пацієнта на основі суб’єктивного та об’єктивного
обстеження;
– виміряти АТ, Р.
– накласти джгути на кінцівки;
– провести санацію верхніх дихальних шляхів;
– провести оксигенотерапію з пікогасникасми;
– проведення в/м, в/в, в/в крапельного введення ліків.
Міждисциплінарна інтеграція
Предмет Знати Вміти
1.Анатолія і фізіологія людини Вчення про судини, кровообіг Досліджувати
серцево-судинну систему
2.Загальний догляд за хворими Пульс, його властивості Користуватись
кисневою подушкою
Артеріальний тиск крові Визначення пульсу, вимірювання АТ,
Спостереження і догляд за хворими з порушенням функції органів
кровообігу Накладати джуги на кінцівки;
Проводити оксигенотерапію через піногасник
Проводити в/м, в/в, в/в крапельне введення ліків.
3.Фармакологія з рецептурою Лікарські засоби, що впливають на
серцево-судинну систему Проводити в/м, в/в в/в крапельне введення ліків
План та організаційна структура заняття
№ п/п Основні етапи заняття, їх функції Рівні засво-єння Методи контрою
і навчання Матеріали методичного забезпечення Час
І.Організація заняття
Перевірка присутності студентів Журнал обліку успішності та відвідувань
2 Формування теми постановкою навчальної мети і її мотивація
Індивідуальне усне опитування
3 Контроль вихідного рівня знань:
– визначення гострої серцевої недостатності, етіологію, патогенез,
– види серцевої недостатності;
Тест №
– клініка ліво, право шлункової недостатності;
Задача
– серцева астма, набряк легень; невідкладна допомога;
Тест №
////////ooo/eeaOOEOOOOO
o
o
o
o
uu?)AEkd&
o
uu?)AEkd|
o
– оцінити стан хворих;
– провести санацію дихальних шляхів;
– оксигенотерапія з піногасниками;
– вимірювати Р, АТ
– накладання джгутів на кінцівки
– проведення в/м, в/в введення ліків
Заключний етап
Контроль і корекція рівня професійних вмінь і навичок
Індивідуальний контроль практичних навичок
Домашнє завдання:
Тема: Невідкладна допомога при гострій судинній недостатності.
Анафілактичному шоці.
Література: В.А. Левченко «Внутрішні хвороби» ст.
Г.П. Паращук «Внутрішні хвороби» ст.
Інструкція
до проведення практичного заняття №
Тема: Невідкладна допомога при гострій серцевій недостатності
Мета: знати: визначення, етіологію, патогенез серцевої недостатності,
клініку ліво- і првошлуночокової недостатності, невідкладну допомогу,
особливості догляду при цих етапах.
вміти: оцінити стан пацієнта на основі суб’єктивного та об’єктивного
обстеження;
виміряти АТ, Р, провести санацію дихальних шляхів і провести
оксигенотерапію з піногасниками;
накласти джгути на кінцівки, вводити в/в, в/в краплинно медикаменти.
Місце проведення: карділологічне відділення ЦРЛ.
Оснащення: таблиці, схеми, тести, ситуаційні задачі, історії хвороб,
медикаменти, алгоритми.
І.Хід заняття
Організаційний момент.
Постановка навчальної мети, її мотивація.
Контроль вихідного рівня знань і вмінь.
Клінічний розбір тематичних хворих.
Відпрацювання практичних навичок.
Роботи на постах, маніпуляцій них кабінетах.
Закріплення матеріалу і підведення підсумків роботи.
ІІ. Контрольні питання
Визначення гострої серцевої недостатності.
Етіологія, патогенез серцевої недостатності.
Клініка ліво-шлуночкоовї серцевої недостатності: серцева астма, набряк
легень;
Клініка правошлуночкової недостатності.
Невідкладна допомога при серцевій астмі, набряку легень.
ІІІ. Практичні навики, які студент повинне засвоїти
Суб’єктивне і об’єктивне обстеження хворих.
Накладання джгутів на кінцівки.
Провести санацію верхніх дихальних шляхів.
Провести оксигенотерапію з піногасниками.
Виміряти АТ, пульс.
В/венно ввести: лазінь, строфантин, еуфілін.
Домашнє завдання: Невідкладна допомога при гострій судинній
недостатності. Анафілактичний шок.
Література: В.А. Левченко «Внутрішні хвороби» ст.
Г.П. Паращук «Внутрішні хвороби» ст.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter