.

Розвиток творчого мислення на уроках математики (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
839 3831
Скачать документ

РОЗВИТОК ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ

НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ

Під час проведення нестандартних уроків спостерігається велика
зацікавленість учнів, вони активні, збуджені, працюють із задоволенням
де мають змогу заробити і витратити власний капітал, це урок –
міні-модель сучасного життя і без знань відсотків та їх застосування не
обійтись. Тому ми бачимо і мотиваційний бік цього уроку. Під час
підведення підсумків я відзначаю не тільки командну роботу певної групи
учнів, але й індивідуальні відповіді.

Досвід роботи показує, що для поліпшення розуміння, закріплення та
відтворення інформації доцільно проводити такі уроки як: урок-змагання;
урок-вікторина, урок- “круглий стіл”; урок-гра, інтегровані уроки та ін.
Щоб зацікавленість учнів до вивчення математики не знижувалась, доречно
систематично проводити ігри з використанням інтерактивних технологій.

Так у 9 класі практикую проведення уроків-змагання під час узагальнення
і систематизації знань учнів з певної теми. Наприклад, урок узагальнення
і систематизації знань за темою “Числові послідовності”. Клас поділено
на три команди: “Трикутник”, “Квадрат”, “Коло”.

Актуалізація опорних знань учнів (міні-іспит) – у формі змагання між
трьома командами. Кожна з команд задає другим командам по два питання;
за правильну відповідь – плюс 1 бал, за неправильну – мінус 1 бал.

Математичне лото. Кожній з команд пропонується завдання, яке складається
дев’яти задач. До них додається стільки ж (квадратних) карток, на яких
записані відповіді. Номер ставиться на тому боці картки, на якому
записана відповідь. На зворотному боці картки написана частина
висловлювання про математику.

Захист творчих робіт капітана команд.

Підсумок уроку.

Така організація учбової діяльності на уроці дає можливість реалізувати
принципи диференціації навчання, оскільки гарантує участь кожного учня
на тому чи іншому етапі уроку. Так, учні з низьким рівнем навчальним
здібностей

16 листопада 2004 року

Математика

5 клас

Тема. Розв’язування задач і вправ.

Мета. Повторити відомості про геометричні фігури, одиниці міри часу,
округлення, навчити учнів застосувати знання здобуті на уроках музики і
співів, розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, спостережливість;
виховувати цікавість до математики; сприяти усвідомленню того, що
математика засіб оволодіння іншими навчальними предметами.

Тип уроку: інтегрований.

Обладнання. Портрет А.Б.Солов’яненка, вислови: “Математика – пісня
розуму” О.Казанцев, “Знайомство з істинним талантом завжди дає відчуття
радості”, М.Аксакова, роздавальний матеріал; кросворди, програвач,
плакати.

Хід уроку:

І.Організаційна частина:

привітання з учнями;

перевірка готовності учнів до уроку;

перевірка присутності учнів на уроці.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Розв’яжи рівняння:

а) 75+х=149; І група Скільки місяців має рік?

х=149-75;

х=74

б) 243+х=124; ІІ група Скільки днів має місяць?

х=243-124;

х=119

в) х-438=123; ІІІ група Перетворіть у вказані

х=123+438; одиниці вимірювання

х=561 3 роки =… міс.;

5 років =… міс.

Розв’язання

58.13 + 575.3 = 58(10+3)+(500+75).3=580+174+1500+225=754+1725=2479 (км)

Якою формулою ви користувалися, розв’язуючи задачу?

s = vt.

А пісні А.Солов’яненка розліталися по світу з космічною швидкістю. Вони
вражали своєю ліричністю і такою земною інтимністю.

«Ніч яка, господи, місячна, зоряна…»

(співають учителі).

Слова до цієї пісні написала людина, яка також мала математичну освіту
(фізико-математичний факультет Харківського університету). Це Михайло
Петрович Старицький — брат основоположника української класичної музики
Миколи Лисенка.

Учитель музики. Послухайте у виконанні А.Б.Солов’яненка пісню
“Задзвонили дзвони”

ІV. Домашнє завдання.

Всім скласти задачу на розв’язування рівняння, де б використовували дані
з біографії А.Б. Солов’яненка.

“Зошит для самостійних робіт”, ст. 16, В-2.

№ 1 – І група,

№ 2 (а) – ІІ група,

№ 2(б) – ІІІ група,

№ 3 – ІV група.

1. Склади рівняння і розв’яжи його. Якщо відомо що від невідомого числа
відняти 547, то різниця буде дорівнювати 1835. Знайди невідоме число.

Розв’язання.

Нехай невідоме число х.

Складаю рівняння:

х+547=1835;

х=1835-547;

х=1288.

2. Розв’яжи рівняння:

а) (х+445)-158=346;

б) 879-(456+х) =256.

Розв’язання

а) (х+445)-158+346;

х+445=346+158;

х+445=504;

х=504-445;

х=59;

б) 879-(456+х)=257;

456+х=879-257;

456+х=622;

х=622-456;

х=166.

3.Розв’яжи задачу за допомогою рівняння. В автобусі було декілька
пасажирів. Після того, як на зупинці вийшли 32 пасажири і увійшли 16
пасажирів, в автобусі стало 54 пасажири. Скільки людей було в автобусі
спочатку?

Розв’язання.

Нехай в автобусі було спочатку х пасажирів.

За умовою задачі складаю рівняння:

х-32+16=54

х-16=54;

х=54+16

х=70

Відповідь: 70 людей було в автобусі спочатку.

V. Підсумок уроку.

Учитель математики. Жодної хвилини, витраченої даремно, без користі —
ось життєвий девіз народного артиста А.Солов’яненка.

І наша праця на уроці не пройшла без користі для вас. Що нового і
цікавого ви дізналися?

(Діти діляться своїми враженнями)

Учитель математики. Дякуємо вам за співпрацю, учні! Хай ніколи не
полишають вас віра, надія, любов і творчість! Від них повноцінність
життя!

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
