математика
Ділення на 3 (урок)
Тема. Ділення на 3.
Мета: Скласти таблицю ділення на 3, працювати над її засвоєнням. Вчити
складати задачі за поданим розв’язанням. Розширити і поглибити знання
учнів у вивченні таблиці. Формувати о обчислювальні навички.
Активізувати розумову діяльність учнів на уроці математики шляхом
цікавих задач, нестандартних завдань. Розвивати уміння розв’язувати
задачі і приклади, пам’ять, логічне мислення, математичне мовлення;
Виховувати любов до математики, казкових героїв.
Обладнання: Таблиця ділення на 3, казкові герої (Вінні Пух, П’ятачок,
Мудра Сова, Незнайко); для усної лічби шарики з прикладами;
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Сьогодні на уроці математики ми помандруємо сторінками дитячих казок, а
точніше їх героїв таких як: Вінні Пух і його друг П’ятачок, Незнайко,
Мудра Сова.
Ви бачили діти також мультфільми з цими героями і думає, що кожен з вас
їх знає.
– Діти! А ви помітили, що до нас на урок прилетіла Мудра Сова? Знаєте з
якої вона книжки?
Сова. Добрий день! Це другий клас. Так поспішала, ледь долетіла.
Присяду, відпочину. Можна? Я чула, що ви добре вивчили таблицю множення
на два і три, а також ділення на два. Хотілося б почути.
– Діти! Покажемо Сові наші знання?
ІІ. Усна лічба.
а) Конкурс. Ділимо учнів класу на дві команди. Яка з команд знає краще
вивчені таблички множення і ділення, та перемогла.
б)Обчислення прикладів.
– Діти. Розв’яжіть приклади, які передав нам Вінні Пух на своїх шариках.
Виконання:
1+9=10:2=5 49-27=23*3=69
32-16=12:2=6 11-8=3*3=9
7+7=14:2=7 2+4=8*3=24
– Молодці! Я задоволена вами.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
– Діти! Сьогодні у нас цікава тема, яка називається «Ділення на 3». Мета
нашого уроку – вивчити і закріпити вивчення таблиці ділення на 3.
Ой! А хто це до нас ще прийшов? (Вінні-Пух і П’ятачок). Якось вони
вирішили піти в гості до ослика Іа. Жив Іа біля озера, в яке часто любив
заглядати, бо воно було чисте-чисте, прозоре-прозоре. Іа бачив там своє
відображення. А тепер щось трапилось! Іа побачив на озері що там плаває
великий листок з прикладами в яких Іа не міг розібратися. Давайте
допоможемо Іа разом з Вінні-Пухом і П’ятачком розібратися з цими
прикладами. (Вчитель виставляє на дошку плакат з таблицею ділення на 3).
– Діти ми вже з вами вивчали таблицю множення на 3, а тепер будемо
вивчати таблицю ділення на 3. Візьмемо наприклад:
3*2=12 і складаємо приклад на ділення, те що ми дістали у частці ділимо
на ділене і у відповіді дістаємо дільник, тобто:
*.
0
D
x
?????3-2=6 6:3=2. Отже з кожного прикладу на множення складаємо приклад
на ділення.
IV. Розв’язування цікавих прикладів і задача від Вінні-Пуха.
-Діти, відкрийте свої підручники і розглян Емо №750 – де є приклади, які
Вінні-Пух хоче розв’язати з вами користуючись таблицею ділення на 3, хто
швидше розв’яже, той отримає подарунок і оцінку «відмінно».
12:3+4=4+4=8 27:3-6=9-6=3
12:3-4=4-4=0 27 :3+16=9+16=25
24: 3+24=8+24=32 18:3-0=6-0=6
V. Фізкультхвилинка.
Всі підняли руки – раз!
На пальчиках стоїть весь клас,
Два – присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз! – і вгору,
Два! – і вниз,
На сусіда не дивись.
Будем дружно ми стрибати,
Щоб ногам роботу дати.
VI. – Молодці діти. А зараз давайте виконаємо цікаві задачі.
а) Коли Вінні-Пух і П’ятачок пішли в гості до кролика, то взяли з собою
18 л соку розлили в трилітрові банки. Скільки їм для цього було потрібно
банок.
1) 18:3=6 (б).
Відповідь: дітям потрібно 6 банок.
б) Ослик Іа з П’ятачком невідоме число зменшили на 20 і дістали 65.
Знайди невідоме число.
1) 85-20=65 – щоб знайти невідоме число, треба знайти зменшуване, а щоб
знайти зменшуване треба до різниці.
– Молодці діти всі справили із завданнями.
VII. Підсумок уроку.
Ось і уроку кінець!
Хто працював, той молодець!
VIII. Домашнє завдання.
Стор. 12 № 753, 754.
Самостійна робота
Гра «Хто із зайчиків швидше з’їсть моркву». (На дошці з’являються два
зайчики, який кожен має свій варіант з морквинами на яких написані
приклади і з ними з’являється Незнайко, який просить зайчиків допомогти
йому у розв’язанні прикладів).
– Діти, до нас завітав у гості Незнайко, у якого не дуже було з
математикою і він просить Вас допомогти йому і зайчикам.
Психонастановка на самостійну роботу.
Самостійно я працюю, помилок не буде – факт!
Я уважно поміркую й вийде добрий результат!
(Клас поділити на дві команди. Виграє та команда, учні якої розв’яжуть
найшвидше усі приклади. За кожну допущену помилку учитель знімає бал).
І варіант – перший зайчик
27:3-6 = __
45+3*4 = __
3*9+3 = __
24:3-7 = __
3*(15-8) = __
ІІ варіант – другий зайчик
72-12:3 = __
2*9+2 = __
(14+4):3 = __
15:3+25 = __
(55-40):3 = __
: 2
1+9
32-16
7+7
* 3
2+4
11-8
49-27
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter