.

Урок з елементами народних ігор для учнів 3 класу (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
434 2151
Скачать документ

Реферат на тему:

Урок з елементами народних ігор для учнів 3 класу

Місце проведення: спортивний зал

Обладнання та інвентар: кільця для перетягування, доріжка (умовно),
колода, місток, деревця, барліг ведмедя, маски лисичок, кошики, гриби,
м’ячі, магнітофон.

Тема: сюжетно-рольова гра

„Нумо, друзі, побіжімо

чимскоріш у бабусине

дитинство босоноге”.

Мета: розвивати спритність, кмітливість, увагу, силу.
Виховувати любов до природи нашого краю, народних традицій, ігор і
забав.

ХІД УРОКУ

Діти входять в зал під пісню “Гей там на горі Січ іде”. Шикування в одну
шеренгу, рівняння, прийом рапорту, привітання.

Девіз уроку: “Жила собі казка в бабусиній хижі,

А в казці віками жили дивовижі,

Можливо комусь без потреби казки,

Та як же ростимуть без них малюки?

Учитель: Діти! Чи знаєте ви, куди ми сьогодні підемо?

Діти: Ні, ми не знаємо.

Учитель: Зараз ми з вами помандруємо стежками бабусиного дитинства.
Дорога туди довга, важка, багато труднощів прийдеться здолати, та я
думаю, що ви діти сміливі, сильні, ніщо вас не злякає.

(Діти йдуть звичайною ходьбою і виконують завдання)

1). Зараз ми в похід виходимо по стежці, дуже вузенькій – ходьба на
пальцях, руки за спину – заходимо в ліс, руки в сторони кладемо, бо по
колоді ідемо.

2). Ми в колону порівнялись і на п’ятках помандрували, на місток ми
пішли – ось і річку перейшли.

3). Класом дружно ми ступаємо – на болото натрапляємо, перейдем за річку
вмить і по купинах стриб-стриб.

4). Всі на берег на крутий піднялись ми юрбою /ходьба змійкою,
зигзагами/. Знову вийшли на доріжку, постояли ми тут трішки, повернулися
кругом і пустилися бігом.

Діти йдуть по лісі і виходять на галявину по три.

Діти виконують різні вправи під пісню “Понад Прутом моя Коломия”.

Хлопці 1. – руки вперед

2. – руки вверх

3. – руки в сторони

4. – руки вниз

Хлопці 1. – руки в сторони

2. – руки перед грудьми

3. – руки в сторони

4. – руки вниз

Хлопці 1. – упор присівши

2. – встати

3. – упор присівши

4. – встати

Хлопці 1. – крок вправо /вліво/, руки в сторони

2. – приставити ногу, руки вниз

3. – крок вліво /вправо/, руки в сторони

4. – приставити ногу, руки вниз

Хлопці 1. – поворот наліво /направо/, лицем до середини

2. – приставити ногу

3. – упор присівши

4. – встати

Хлопці 1. – нахил вперед, руки в сторони

2. – випрямитись, руки вниз

3. – нахил вперед, руки в сторони

4. – випрямитись, руки вниз

Хлопці 1. – руки за голову

2. – нахил вперед

3. – нахил назад /прогнувшись/

4. – випрямитись, руки вниз

Дівчата 1. – руки за голову

2. – нахил назад

3. – нахил вперед

4. – випрямитись, руки в сторони, ноги нарізно.

Хлопці 1. – стрибок, ноги нарізно, руки вгору

2. ноги разом, руки в низ

3. – стрибок, ноги нарізно, руки в сторони

4. – ноги разом, руки в низ.

Дівчата 1. стрибок, ноги разом, руки вниз

2. – стрибок, ноги нарізно, руки в сторони

3. – стрибок, ноги разом, руки вгору,

4. руки в низ, ноги разом.

Після виконання вправ клас поділяється на дві різні команди: команда
“риб” з капітаном “сомом” і команда “лисиць” з капітаном.

Кожна рибка має свою назву. Всі риби плавають в озері. Коли пригріє
сонечко, вони виходять на берег, щоб погрітися. Діти-рибки виконують
різні вправи-рухи, не помічаючи небезпеки. Команда “лисиць”
розташовується кругом озера, ховаючись за деревами. По команді “Хлюп у
воду!” “рибки” стрибають у воду озера, а “лисички” стараються спіймати
якомога більше “рибок”. Коли рибка стрибнула у воду-озеро, небезпека
минула. Гра продовжується до тих пір, поки не буде зловлено кілька
“риб”. Обирається прокурор-суддя /учитель/. Якщо в якість порушення зі
сторони “лисиць”, то справу можна оскаржити. Капітан “сом” підходить до
капітана “лисиць”, щоб той віддав “риб”, але він відмовляється. Тоді
обидва капітани підходять до прокурора-судді. Капітан “риб” скаржиться
на капітана і команду “лисиць”, які постійно не дають гратись на сонці
“рибам”. Суддя /розмірковуючи/ присуджує команді “лисиць” стрибки з
місця, а команді “риб” – присідання. Потім команди міняються між собою.
Кара присуджується обидвом командам за порушення правил. “Рибки” повинні
бути у воді, а “лисиці” – в лісі. Суддя припиняє першу кару, підводить
підсумки і говорить, хто краще відбув покарання. Після цього команди
відбувають другу кару — передача і ловіння м’яча двома руками від
грудей. Діти стають в колону один за одним, а капітан – обличчям до
гравців. По команді судді капітан передає м’яч від грудей гравцеві.
Гравець віддає м’яч капітану і присідає. Останній в колоні гравець
повертає м’яч капітану. Капітан стає перед колоною і піднімає м’яч над
головою. Команди стають на естафету: “Перенесення м’ячів під руками”.
Команди повертаються один до одного, беруться за кільце і перетягають
один одного по сигналу судді. Котра команда перетягнула більше – та
виграла. Прокурор-суддя підводить підсумок проведення естафет.

Учитель: Після цього всі подобріли,

Зло нікому не робили,

“Рибки” знову плавають у воді,

А “лисички” в ліс пішли.

Діти: Хто то спить під дубком

Ще й накрився кожушком?

(Всі діти підкрадаються тихенько на пальцях до “ведмедя”)

Учитель: Тихо, тихо, не гудіть,

То напевно, спить ведмідь.

Ц-с-с-с-с-с.

/Всі обережно ще ближче наближаються до дубка/.

Учитель: Стережіться, бо той гість

Як устане — всіх поїсть.

Ой, рятуйте від біди,

Утікайте хто-куди!

/Діти всі тікають, а ведмідь —ловить. Кого він спіймає, той іде з
ведмедем до барлога/

Гра повторюється два-три рази.

Діти звертаються до судді-прокурора, щоб він допоміг виручити
заручників. Діти-заручники виконують різні вправи, призначені їм суддею.

…Аж раптом увірвався сильний вітер /Всі діти згинаються, ідуть в
півприсяді, борються руками, розмахують ними, ховаються за дерева/.

Учитель: Діти, давайте пошукаємо грибів у лісі і дізнаємося, чи кожний з
вас знає назви грибів.

Кожний гравець бере кошик, шукає гриб і відповідний йому напис. Виграє
та команда, яка найшвидше і правильно збере гриби і написи.

Учитель: Дівчатка ідуть на галявину і грають у гру “Подоляночка”:

Десь тут була Подоляночка,

Десь тут була молодесенька.

Тут вона впала, до землі припала.

Личко не вмивала, бо води не мала.

Ой встань, устань, Подоляночко,

Промий очка, мов ті скляночки,

Та візьми в бочки,

Та скачи у скочки,

Прийди до Дунаю,

Візьми дівча скраю.

Хлопці сідають на коні і грають у гру “Іду, іду”:

Іду, іду, батіжком

Коня підганяю,

На вороному коні

Вітри доганяю.

Як приїхав в чисте поле,

Мусів з коня злізти,

І коневі вороному

Мусів дати їсти.

Учитель: Діти, зараз ми з вами пограємо в гру
“Сміхота”.

Друга гра – “Квач ноги від землі”.

Всі ми дуже добре грались, І здоров’я набирались.

Діти шикуються в одну шеренгу.

Учитель: Дорогі діти! На уроці ви показали свою кмітливість, рішучість.
Хотілося б, щоб ви любили природу, захищали її, адже це краса Нашого
рідного краю. Любили свій край, його звичаї і традиції.

А тепер прийшов наш час

Щоб іти усім у клас.

Програма свята “Тато, мама і – спортивна сім’я”

Садіння із збирання “картоплі”.

Стрибки через гімнастичну лаву (5 стрибків), перестрибнути бар’єр (мама
і тато), пролісти в бар’єр – дитина, вз’яти м’яч і попасти в ціль на
висоті 1,5 м з відстані 3 м.

Кувирок вперед, одягнути і скинути обруч (5 обручів).

Стрибки в мішку.

Перетягування один одного

Побудуй “паркан”.

а) дитина біжить на четверіньках;

б) мама стрибає на одній нозі;

в) тато стрибає з зв’язаними ногами (Вправу треба повторити кілька разів
(по десять штахетин).

Стрибки з місця кожного члена сім’ї окремо, результати сумуються.

Кидки м’яча в корзину з місця (дитина, сидячи на плечі татові, мама з
відстані 3 м, тато з 5 м. – кидки сумуються.)

Тато, згинання і розгинання рук, мама – піднімання тулуба, дитина –
піднімання прямих ніг, лежачи на спині. Вправи виконуються по й хвилині,
а результати сумуються.

Команди переможці нагороджуються медалями (виготовленими класоводом), а
всі діти-учасники шоколадками.

В змаганнях приймає участь довільна кількість команд.

Зал святково прибраний плакатами, транспарантами, прапорами, лозунгами,
під звуки маршу в зал входять команда, стають свої місця, здороваються
між собою. Після цього починаються змагання.,

І. Одягання пілоток / біг до повороту взята з куба пілотку одягнути її
і повертутись до команди)

2. Перестрибнути через мати обома ногами (3 стрибки), кинути через
себе набивний м’яч, віджатись 5 разів (хлопчики), 10 стрибків з
скакалкою (дівчатка), оббігають куб.

З, Ходьба в повному присиді, проповзти по лавці, долати бар’єр,
пробігти по 3-х кільцях, оббігти куб.

4. Нести стакан з водою в руці, пройти – пробігти по г/лавочці,
пролізти в бар’єр (хлопчики), переступити (дівчатка), оббігти два рази
г/кільце, оббігти куб. куб.

5. Гра ” “Вудочка” – хлопчики, передача м’яча через центрового зі
зміною місць по кругу / дівчатка/.

6. Втруть кубик ставлять його у дитячу каляску, оббігають її два рази,
ку вирок вперед, одягнути і скинути обручі (3обручі), які лежать на
підлозі, оббігти куб, останній відвозить каляску в кінець.

7.Порострибують обома ногами через г/лаву 96 стрибків), перестрибують
козла, беруть на поворот і кубик і складають слово (спорт і мир).

Лізуть по-пластунськи по матах, ку вирок назад, перестрибують бар’єр,
оббігають г/обруч беруть з нього м’яч і кидають його у манеж оббігають
його (хто не попав оббігає два рази).

Естафета “Дощ”. Учасник біжить до повороту одягає чоботи, плащ, капелюх,
розкриває парасолю і біжить до команди, він розглядається, а другий
учасник одягає і біжить до повороту, скидає все і складає на крісло і
повертається назад і т.д.

10. Акробатичні виступи (піраміди).

11. Заключна естафета.

1. Стрибки з скакалкою (дів.)

2. Ведення м’яча (хл.)

3. Їзда на дитячому велосипеді (дів.).

4. Стрибки з г/обручем (хл.)

5. Їзда з дитячою каляскою/ вз’яти на повороті ляльку, прив’язати її і
повернутись назад/.

6.. Біг де повороту одягнути на ноги мішок і стрибком назад (хл.).

Ходьба в упорі ззаді (хл.).

8. Стрибки сидячи на м’ячі (дів.).

9. З обручем біжить до повороту повертається назад і забирає учасника і
біжать удвох.

Передача м’яча верхом в колоні обома руками до тих пір поки направляючий
буде перший.

За перемогу – 3 очка, нічия, – 2 очки, програш – 1 очко.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
