Урок українського читання із застосуванням засобів
інформаційно-комунікаційних технологій
Тема: О.Хорошковська «Київ – столиця України».
Мета: розширити знання дітей про столицю України. Формувати вміння
повноцінно сприймати науково-пізнавальні тексти та художні. Закріпити
вміння свідомо, правильно, виразно та інтонаційно читати. Розвивати
пам?ять, увагу, спостережливість, мовленнєві вміння. Активізувати
словниковий запас учнів. Виховувати громадянські якості: любов та пошану
до рідного краю, історії, людяність, працьовитість. Виховувати
пізнавальний інтерес.
Обладнання: комп’ютер, інтерактивна дошка, ватман, маркер.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
– Доброго дня! Діти сьогодні у нас урок українського читання. Підніміть
руки, тільки ті дітки у кого сьогодні хороший настрій, а у кого сумний
настрій? (Слайд, на якому зображено смайлики: веселий і сумний).
Я надіюсь, що до завершення уроку у вас у всіх буде прекрасний настрій,
адже урок українського читання нікого не може залишити байдужим. Адже на
цьому уроці ми взнаємо цікаву, позитивну і нову інформацію.
Тому приступаємо до роботи. Оскільки у нас урок читання, то проведемо
підготовчі вправи для виразного правильного і швидкого читання.
2. Актуалізація опорних знань.
Скоромовки відносяться до усної народної творчості. Народ придумав
скоромовки для правильного вимовляння звуків і правильної швидкої
артикуляції.
Рідний серцю, милий край
Йосипе: його не забувай.
(Слайд, на якому записана скоромовка і
завдання).
Читання скоромовки. Про себе (мовчки). Вголос (вибірково).
– Як потрібно читати скоромовки?
– Як ви розумієте цю скоромовку?
– Прочитайте скоромовку повільно, швидше, з різною інтонацією.
– Який великий розділ ми вчимо з читання?
– Пригадайте з минулого уроку символи України.
– Яка державна мова є у нашій країні?
– Щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку ви повинні зробити
наступне завдання.
3. Мотивація навчальної діяльності.
Зафарбуйте квадратики з парними числами та буквами під ними.
Використовуючи букви під не зафарбованими квадратиками, прочитайте
слово.
24 3 4 7 64 80 1 22 10 5 8 6
у к а и р т ї о н в і ж
Київ
– Яке слово вийшло?
Отже, тема нашого уроку “Київ – столиця України”. (Слайд)
4. Оголошення теми уроку.
Розповідь вчителя про місто Київ з демонстрацією слайдів.
– Сьогодні ми з вами помандруємо в столицю України –
місто Київ. Сіли зручно і наша подорож розпочинається.
Столиця України – Київ, одне з найдавніших міст Європи.
Сьогодні Київ – це найбільше місто України, політичний,
економічний, науково-технічний та культурний центр. Його населення
складає понад 2,5 млн. чол. Площа міста становить 820 кв. км
.
t?e2
te
4
????Крізь Київ проходять головні транспортні магістралі, а також –
найбільша ріка України – Дніпро, яка поділяє місто на дві частини.
Особливістю Києва є вдале поєднання стародавньої та сучасної
архітектури. У місті більше 3 000 визначних пам’яток історії,
архітектури й культури.
Найбільш відомі з-поміж них – Софійський собор, Андріївська
церква, Києво-Печерська лавра, Золоті ворота, Маріїнський палац, майдан
Незалежності.
Київ – важливий політичний центр країни. Тут працюють Президент,
Адміністрація Президента України, Верховна Рада (Парламент) України та
Кабінет Міністрів.
Центральна вулиця Києва – Хрещатик, який є візиткою міста. Це
діловий центр, місце традиційних урочистостей і народних гулянь.
Хрещатик прикрашають каскади водограїв, квітники та славетні київські
каштани.
Столиця України багата на старе й нове, що варто побачити.
Найбільше багатство міста – щирі, добрі, привітні люди.
Щоб дізнатися більше про столицю України прочитайте статтю
О.Хорошковської «Київ – столиця України».
5. Усвідомлення змісту. Робота з підручником.
Система позначок «Поміч».
Читаючи текст, діти роблять позначки: «+» – «Я це знав»; «- » – «Я це не
знав»; «!» – «Це цікаво».
– Прочитайте, будь-ласка, статтю і зробіть позначки.
Рефлексія після читання.
– Що, на ваш погляд, було цікавим у статті?
– Складемо таблицю, записую факти, які ви знали.
(Учитель на ватмані записує маркером).
Складання таблиці (колективне).
«+» – «Я це знав»
Факти, які знали. «- » – «Я це не знав»
Факти, про які дізналися.
Засновники міста: Кий, Щек, Хорив та сестра Либідь Перший президент
України – Михайло Грушевський.
Центральна вулиця міста – Хрещатик. Кирило і Мефодій уклали слов’янський
алфавіт.
6. Фізкультхвилинка.
На фізкультхвилинці учні прослуховують пісню про Київ.
7. Робота з підручником (у парі) .
– Виберіть і прочитайте один одному про історичне місце у Києві, яке вам
найбільше сподобалося.
8. Вибіркове читання.
9. Рефлексія (робота у парі).
– А зараз ми побудемо поетами. Складіть сенкан і вірш про Київ. Працюємо
в парі.
Сенкан
1. Київ
2. Величний, красивий.
3. Запрошує, розказує, вітає.
4. Мені подобається місто Київ.
5. Столиця
10. Представлення та обговорення віршів про столицю України.
11. Підсумок уроку.
– Про що ми читали та обговорювали на уроці?
– Чи сподобався урок?
– Який настрій у вас в кінці уроку?
– Що нового ви дізналися?
12. Домашнє завдання
І рівень ( 1 – 4 балів). Прочитати підручник, с. 45-46.
ІІ рівень (5 – 9 балів). Навчитися переказувати текст.
ІІІ рівень ( 10 – 12 балів). Підібрати додатковий матеріал текст про
Київ і вміти його представити.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter