Урок-казка
1 клас
Мета. Розширити знання учнiв, розвивати мислення, увагу, пам’ять;
виховувати зацікавленiсть, допитливість, інтерес до математики.
Обладнання. Ілюстрації до казки «Гуси-лебеді», записи на дошці, малюнок
тварин з рослинами, таблиця з геометричним матеріалом.
Хід заходу
1. Вступне слово вчителя.
— Дiти, чи любите ви слухати казки?
— А які казки ви вже знаєте?
— Яка казка є вашою улюбленою? Чому?
— Сьогоднi ми також потрапимо у вiдому вам казку «Гуси-лебеді», але
будемо її не просто слухати.
ІІ. Основна частина уроку.
Розпочнемо казку.
Жили собi дід та баба. І були у них донька та синок маленький.
Якось дочка посадила братика на травичку під вiконцем, а сама побiгла
гуляти на вулицю.
Налетіли тут гуси-лебеді, пiдхопили на крила хлопчика й понесли.
Кинулася дiвчинка доганяти. Бачитъ — стоїтъ пiчка.
— Пiчко, пiчко, куди гуси-лебедi полетіли?
— Виконай моє завдання — тодi скажу.
— Дiти, допоможемо дiвчинцi виконати завдання?
Вставити потрібнi знаки дiй.
10… 1=9 3…2=1
2…2=0 7…3 = 10
7… 1=6 1…1=0
5…3=8 4…2=6
6…2=4 8…3=5
Пiчка сказала, що гуси-лебеді полетіли до яблунi.
Бiжить дiвчинка далі — стоїтъ яблуня.
— Яблуне, яблуне, куди гуси-лебеді полетіли?
— Виконай моє завдання — тоді скажу!
– Діти, давайте знову допоможемо дівчинці.
Що рахувала кожна тваринка?
(На малюнку тваринки тримають цифри: миша – 3, їжак – 4, білка – 7. На
другому малюнку зображено 3 квітки, 4 грибочка, 7 горішків).
Яблуня сказала, що гуси-лебедi полетiли до молочної ріки. Бiжить
дівчинка далi. Дивиться — тече лугом молочна річка з кисільними
берегами.
— Рiчко, рiчко, скажи, куда гуси-лебедi полетiли?
— Виконай завдання — тодi скажу!
— Дiти, знову потрiбно допомогти дiвчинцi.
Треба розв’язати задачi.
1. У бiлочки було 5 горіхів i 2 гриби. Вона з’їла всi гриби i 3 горiхи.
Скiльки горіхiв у неї залишилося? (2).
2. У квартирi було З кiмнати. З однієї кімнати зробили дві. Скiльки
кімнат стало у квартирi? (4).
3. На подвiр’ї гралися 7 хлопчикiв i 3 дiвчинки. Петро, Галинка i Юрко
пiшли у клас. Скiльки хлопчиків залишилося на подвір’ї? (5).
4. Щука важить бiльше від карася. А карась — бiльше від в’юна. Хто
найлегший? (В’юн).
5. У Тані було 5 горiхiв. Один вона вiддала братовi, i горiхiв у них
стало порівну. Скiльки горіхiв було в брата спочатку? (3).
6. У вазi було 6 бiлих i 7 оранжевих лiлiй. Дiвчинка взяла 4 оранжевi
лiлiї. Скiльки оранжевих лiлiй залишилося? (3).
XOe† 7. На заняттi танцювального гуртка було 7 хлопчикiв i 4 дiвчинки. Усi дiвчатка пішли танцювати в парах iз хлопчиками. Скiльки хлопчикiв не танцювало? (3). 8. На обiд запрошено 7 чоловiк. Нiна поклала на стiл 5 ложок і 3 виделки. Скiльки ще треба покласти ложок? Скiльки виделок? (2 ложки, 4 виделки). 9. Бабуся купила десяток яєць. Три пари вона вже поклала до кошика. Скiльки яєць їй ще треба покласти? (4). 10. У крамницi було 3 м’ячi. Продали м’ячiв менше, ніж залишилося. Скiльки м’ячiв було продано? (1). Рiчка сказала, що гуси-лебедi полетiли до хатинки на курячих нiжках. Побiгла дiвчинка до хатинки на курячих нiжках. Бачитъ у вiкно — Баба Яга пряде кужiль, а на лавцi братик сидить, срiбними яблучками грається. Дiвчинка ввiйшла у хатинку, привiталася i попросила дозводу вiдпочити. Дала Баба Яга їй веретено, а сама вийшла. Раптом вибiгає мишка i говорить: — Баба Яга пiшла лазню топити. Вона тебе вимиє, підсмажить i з’їсть, а сама на твоїх кiстках покатається. Але я тобi допоможу, коли ти виконаєш моє завдання. — Діти, допоможемо дівчинці? Потрiбно виконати такі завдання: 1. Збільшити на 4. 1, 6, 5, 4, 3, 2. 2. Зменшити на 4. 9, 8, 5, 6, 7, 10. 3. Розв’язати кругові приклади. 5+5 4+4 7—2 2+5 3+6 9—5 10—7 8—6 4. Порівняти і поставити знаки >
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter