.

Літвяк І.І.,

Язык: украинский
Формат: материал
Тип документа: Word Doc
168 819
Скачать документ

Літвяк Ірина Ігорівна,

учитель-логопед, ДНЗ №1

«Дружба», м. Сміла

Інтегроване заняття для дітей старшої групи

«У пошуках скарбів»

Мета: збагачувати практичний і теоретичний досвід дітей шляхом виконання
завдань. Розвивати творчу ініціативу, можливість самовизначитися,
здійснювати самостійні вибори, приймати рішення, варіювати зміст та
форму виконання завдань.

Виховувати потребу в нових враженнях, схвалювати спроби діяти самостійно
та відстоювати командну думку; виховувати інтерес до парадоксів, почуття
гумору.

Вчити дітей вирішувати проблемні завдання, що не передбачають тільки
одного правильного рішення. Заохочувати дитину до досліджень та
експериментувань, брати на себе роль фантазера, вигадника.

Збагатити словник словами-назвами морських мешканців, словами омонімами;
утворювати прикметники від іменників.

Матеріал: демонстраційні картини відповідно завдань (див. додаток);
конверт із завданнями, магнітофон та записи на морську тематику.

Хід заняття:

І. Вступ

– Добрий день, діти!

– Ви розумні, кмітливі, винахідливі, вже багато знаєте, багато чого
навчилися. Ви знаєте багато казок. Які жанри казок ви пам’ятаєте?
(Соціально-побутові, про тварин, надокучливі, пригодницькі,
фантастичні). Які ви знаєте пригодницькі казки? («Яйце-райце»,
«Молодильна вода», «Царівна-жаба», «Ох»…)

– Сьогодні ми з вами почнемо створювати свою чудову пригодницьку казку і
кожен з вас буде автором цієї книги. А я допоможу вам і навчу, як
успішно долати труднощі, як відноситись до невдач, як цінувати допомогу
друзів. І ви зрозумієте, що в житті в кожної людини є своя роль, а в
кожної речі – своє місце.

– Ми сядемо в коло, щоб жодна наша думка не загубилася. Хтось її
випустить, інший обов’язково підхопить.

ІІ. Основна частина

1. – А чи любите ви мандрувати? Коли так, то сьогодні на вас чекає
багато цікавих несподіванок та сюрпризів. Ми з вами багато читали про
море, морських мешканців, кораблі, хоробрих моряків, таємничі острови.
Ви також дивились мультфільм «Пригоди капітана Врунгеля». Згадайте зараз
його.

– Яким був капітан Врунгель? Охарактеризуйте його. (Мужнім, кмітливим,
сміливим, сильним, винахідливим).

– Як спочатку називався його корабель? («Победа»).

– А яка назва стала потім і чому? («Беда», тому що відпали дві букви).

– Чи вплинула назва корабля на всі подальші пригоди? (Ні! Вони все одно
перемагали).

– А зараз уявімо, що у Врунгеля не було б корабля, а був би, наприклад,
велосипед. Що б з того вийшло? Поміркуйте, які були б у нього пригоди?

Запитання:

чи можливі морські пригоди на велосипеді?

чи можна тоді було б назвати Врунгеля «морським капітаном»? Чому?

чи можна влаштувати на велосипеді морські перегони? Чому? Пояснити свою
думку.

Будуємо умовивід:

якщо є морський капітан, то повинен у нього бути… (корабель);

якщо є корабель, то повинно бути… (море);

а якщо є велосипед, то повинно бути не море, а … (суша).

– Отже, діти, в природі у кожної людини і в кожної речі своє місце і
своя роль. А ваша справа, діти, – рости і міцніти, набиратись розуму,
щоб потім, коли станете дорослими, обрати для себе улюблену справу.

2. – Я сьогодні зустріла свого знайомого капітана, який дуже поспішав в
навколосвітню подорож. Він всіх нас запрошує здійснити цю мандрівку, а
щоб вона була цікавою і успішною, капітан спеціально для вас передав
конверт, в якому чітко розписаний план наших дій. А для виконання цих
завдань вам потрібно поділитись на три команди (по чотири чоловіка).
Порадьтесь між собою. Займіть місця на кораблі. І нумо в подорож! Кожне
виконане завдання – це сторінка нашої чарівної книги.

Завдання №1 для І команди

– Ось вам клаптики розірваної карти. Потрібно з’єднати деталі карти,
збудувавши ряд цифр від 1 до 7. Якщо правильно виконаєте, – дізнаєтесь
назву острова, до якого ми пливемо. (Скарбів) (Додаток 1)

Завдання №1 для ІІ команди

a ?

i ?

?

hF

hF

hF

hF

&

&

‘- Ми вийшли у відкрите море, подивіться, як багато різних кораблів
пливе поряд з нами. Але серед них є два однакові. Знайдіть їх і назвіть
їх номери (2 і 6) (Додаток 2)

Завдання №1 для ІІІ команди

– По лівому борту піратський корабель. Але хто ним керує, ви дізнаєтесь,
якщо розкладете малюнки у такій послідовності, в якій художник малював
його портрет. Хто це? (Бармалей) (Додаток 3)

(Виконавши завдання, діти заповнюють порожні сторінки книги
виконаними роботами).

Фіз. Хвилинка (під музичний супровід)

– Стоп, машини! Зупиняємо роботу. Усі сходимо на берег і робимо
невеличку розминку, перш, ніж вирушити на пошук скарбів.

1) Ми веселі моряки Крокування на
місці

Мандрувати мастаки.

2) А щоб в мандри вирушати, Згинання та розгинання рук
у ліктях

Треба м’язи розвивати. Отак!

3) Хвиля в морі нас гойдає, Руки в боки, плавні
нахили вліво –

Вітер виє, завиває. вправо.

4) Як буває важко нам, Руки вгору, нахили
вліво-вправо.

Ми покажем зараз вам. Отак! Присідання.

5) На кораблику своєму Імітація роботи
веслами

Всі моря ми обійдемо.

А щоб швидко нам пливти,

Треба всім гребти. Отак!

6) Ми із мандрів повертаєм,

Тож давайте заспіваєм. Ля-ля-ля

7) А щоб швидше вдома бути, Дихальні вправи

Треба у вітрила дути.

8) Тренувались залюбки, Крокування на місці

Гарні з вас всіх моряки.

3. Завдання №2 для І команди

– Уже звечоріло і, щоб не збитись з курсу, нам треба орієнтуватись на
світло маяка. Але маяк засвітить свої вогні тільки тоді, коли ви
правильно виконаєте завдання – потрібно розташувати вогники маяка в
квадраті так, щоб у жодному рядку і стовпчику кольори не повторювались.

Червоний, жовтий, оранжевий

Оранжевий, червоний, жовтий

Жовтий, оранжевий, червоний (Додаток 4)

Завдання №2 для ІІ команди

– Познайомтесь з мешканцями чарівного острова. Там живе багато тварин,
але їх не просто побачити, тому що вони маскуються. Знайдіть всіх тварин
і пригадайте їх назви (ящірка, крокодил, риба, восьминіг, черепаха,
ведмідь, баран, лебідь, птах). (Додаток 5)

Завдання №2 для ІІІ команди

– Ми пропливаємо саме в тому місці, де давним-давно затонув старовинний
корабель. І ось водолаз дістає різні речі, але чомусь розкладає їх на
дві купки. Уважно придивіться і поясніть – чому? (Всі предмети
виготовлені з різних матеріалів).

– З яких саме? (З дерева та металу)

(Виконуючи завдання, діти продовжують поповнювати сторінки книги)

– А зараз я вам хочу запропонувати деякі цікавинки, розв’язавши які ми
ще на крок наблизимось до острова скарбів та напишемо наступну сторінку
нашої книги.

Яким стане білий камінь, якщо його вкинути в Чорне море? (Мокрим);

Який півострів каже, що він одяг? (Ямайка);

Від чого в качки ноги червоні? (Від колін);

Якої хвороби не буває на землі? (Морської);

Як перебратись через річку з сухими ногами, якщо на ній нема моста? (На
човні);

Від чого качка пливе? (Від берега);

Коли гуска не може плавати? (Коли в калюжі мілко).

5. Загальне завдання

– Ось ми і дістались острова Скарбів. Погляньте – он скриня, але її
охороняє мудрий Змій. Змій дозволить відкрити скриню тільки тоді, коли
побачить, що ви тямущі і кмітливі, маєте роботящі руки та добре знаєте
різні знаряддя праці і морських мешканців.

Завдання: назвати і показати знаряддя праці і морських істот з однаковою
назвою (пила – риба-пила, голка – риба-голка, меч – риба-меч, молот –
риба-молот, ремінь – риба-ремінь).

(Після виконання завдання скриня відкривається).

– Діти, давайте поглянемо, які ж скарби ми знайшли на острові? (Книги).

– Книга – це і є справжній скарб для кожної людини.

ІІІ. Підсумок

– Сьогодні ви всі були справжньою командою, яка зуміла подолати труднощі
і написала перші сторінки своєї пригодницької книги, але на цьому роботу
не закінчено. Попереду нас чекає ще багато пригод і цікавих історій. А
тепер час повертатись назад (під музичний супровід діти «пливуть» до
дитячого садочка).

PAGE 5

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
