.

Бінарне заняття з розвитку мовлення, ознайомлення з оточуючим, аплікації «Що із чого?» (лексична тема «Продукти харчування»)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
284 2969
Скачать документ

Бінарне заняття з розвитку мовлення, ознайомлення з оточуючим, аплікації
«Що із чого?» (лексична тема «Продукти харчування»)

 

Цілі:

розширювати активний словник дітей з теми “Продукти”;

формувати фразове мовлення;

працювати над граматичним складом мови; формувати правильну звуковимову;

знайомити дітей із сировиною, з якої виготовляються основні продукти
харчування;

розвивати навички роботи з ножицями та клеєм;

розвивати вміння брати участь у колективній роботі, виконуючи вимоги й
доручення.

 

Обладнання:

          3 склянки (з борошном, із цукром, з молоком); предметні
картинки; таблиці; зразок; ножиці; клей; кольоровий папір.

 

Хід заняття:

І. Розминка:

1. Педагог: Рівним колом

один за одним

ми йдемо за кроком крок!

Стій на місці!

Дружно разом

робимо от так!

(Діти йдуть один за одним, потім стають у коло по сигналу)

Педагог пропонує дітям виконати вправу “Повтори рух”. Під ритмічну
музику діти по черзі виконують будь-які рухи, а інші повторюють. Це
можуть бути всілякі побутові ситуації: чищення зубів, умивання,
вдягання, танцювальні рухи й т.п. Дана вправа розвиває впевненість у
собі, фантазію дітей.

2. Педагог: Рівним колом

один за одним

ми йдемо за кроком крок!

Стій на місці!

Дружно разом

робимо от так!

(Діти йдуть один за одним, потім стають у коло по сигналу)

Педагог пропонує дітям виконати вправи на розвиток слухового уваги
“Вгадай по голосу” – педагог доторкається до всіх дітей по черзі. Дитина
стає спиною в коло й намагається на слух визначити, хто його кличе по
імені.

Педагог: А тепер пограємо в гру “Дує вітер”. Діти піднімають руки нагору
– це “гілки”. Педагог повідомляє, що дує сильний вітер і дує голосно.
Діти імітують хитання дерев від сильного вітру, голосно повторюють звук
“У-у-у”. При слабкому вітрі – тихо говорять звук “У-у-у”

3. Вправа для розвитку дрібної моторики “Замок”:

На двері висить замок.

Хто відкрити його б смог?

Потягнули, покрутили,

Постукали й відкрили…

(Діти складають пальці рук в “замок” і намагаються його відкрити).

4. Педагог: Рівним колом

один за одним

ми йдемо за кроком крок!

Стій на місці!

Дружно разом

робимо от так!

(Діти йдуть один за одним, потім стають у коло по сигналу)

P

R

o

oe

o

u

R

oe

u

,

F

&

Ue

*

,

D

F

v

x

Ae

AE

a

ae

ue

th

KF

x

AE

ae

th

нагнулися до землі й заснули до весни (діти імітують рухи).

 

ІІ. Основна частина:

Педагог:

– Діти, а що потрібно зернам для того, щоб вони виросли? (Дощ, сонце,
тепло).

– А що потрібно дітям для того, щоб вони росли здоровими, сильними?
(Займатися спортом, добре їсти).

– А що ми з вами їмо? (Продукти).

– Де ми беремо продукти? (Купуємо в магазині, на ринку).

– А із чого роблять продукти, ми зараз довідаємося.

(Діти підходять до столу, де стоять склянки з борошном, цукром,
молоком).

– Скільки склянок? (Три)

– У першій склянці борошно, воно схоже на порошок, його перемелюють із
пшеничних зерен.

– У другій склянці – цукор. На смак він солодкий, схожий на кристалики й
роблять його із цукрового буряка.

– У третій склянці – молоко. Воно рідке і його дає корова.

– Якого кольору всі ці продукти? (Білого).

– А на смак ми їх зараз спробуємо. (Гра “Угадай на смак”: діти
визначають по смаку продукт, спираючись на наявний життєвий досвід).

3. Фізхвилинка (Виконання ритмічних рухів під музику).

4. Педагог пропонує дітям гру “Я хочу…” (Формування правильно
оформленої фрази): Кожний бере картинку із зображенням продуктів (хліб,
молоко, торт, кефір, цукерки й т.п.) По черзі гравці сідають на вільний
стілець і говорять, наприклад: “У мене хліб. Я хочу, щоб праворуч від
мене сів Славко з кефіром”.

 

ІІІ. Аплікація.

Педагог: А тепер, діти ми з вами допоможемо виховательці прикрасити
святковий торт, що зроблений із всіх тих продуктів, про які ми сьогодні
говорили (діти називають цукор, молоко, борошно).

Вихователь розсаджує дітей за робочі місця:

1. Перед початком роботи нам потрібно розім’яти руки. Зробимо горіховий
масаж.

Перед дітьми лежать по двох горіха.

а – Діти розміщають 1 горіх між пальцями. Спочатку лівої руки, потім –
правої ;

б – Діти беруть у кожну руку по одному горіху і виконують наступні
вправи:

– стискання горіхів у кулаках;

– перекочування горіхів між долонями;

– катання горіхів між долонями круговими рухами;

– стискання горіхів у кулаках;

– перекочування горіхів між долонями.

2. Обстеження зразка.

3. Показ виконання роботи.

4. Повторення правил по ТБ.

5. Самостійна робота дітей.

6. Виконання колективної роботи.

7. Закріплення назв основних кольорів.

8. Аналіз виконаної роботи.

 ІV. Заключна частина.

Гра “Артист”:

Група утворює публіку. Усі стоять півколом, повернувшись до дверей. По
черзі один за одним кожний граючий виходить із кімнати й знову входить.
З появою кожного гравця вся публіка аплодує. Дитина, яку вітають, може
поклонитися й відповісти на поставлене їй питання по минулому заняттю.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
