.

Інтегрований урок «музика, я і Україна» (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
633 5669
Скачать документ

Реферат на тему:

Інтегрований урок «музика, я і Україна»

Мета: систематизувати знання учнів з таких музичних жанрів: пісня,
танець, марш. Розвивати навички розпізнання цих жанрів в музиці.

З природознавства: тварини, жива та нежива природа, вміти визначати до
якого класу належать певні тварини. Вчити встановлювати зв’язки між
природою та музикою. Виховувати любов до музики та бережне ставлення до
природи.

Розрізняти живу та неживу природу.

Обладнання: Демонстраційний матеріал: (Земля, Місяць, Зорі, нотний
стан).

Пісні, поспівки, малюнки, уривки музичних творів.

Хід уроку

І. Організація класу.

1) Вхід під марш «Гей, школярику, маленький».

2) Привітання: Добрий день! (Мажорний тризвук)

ІІ. Повідомлення теми і мети:

– Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми будемо сьогодні дослідниками. Мета
нашого досліду: встановити зв’язок музики з природою. Чи готові ви до
такого завдання? Тоді починаймо.

ІІІ. Подача нового матеріалу.

А починалося все із створення світу (Грамзапис. Учні розповідають 1
дитина викладає або вчитель)

Спочатку було небо і була земля. У була темрява.

1 день – І сказав Бог: «Нехай станеться світло! І назвав світло – День,
а темряву – ніч. І був день перший.

2 день – І сказав Бог: !Нехай станеться твердь посеред води і нехай
відділяє вона між водою й водою». І став небосхил. І назвав Бог Твердь
«Небо» – 1 був день – другий.

3 день – І сказав Бог: «Нехай збереться вода з-поміж неба до місця
одного і нехай суходіл стане видний: 1 назвав Бог суходіл «земля», а
місце збирання води «море» .

І сказав Бог: «Нехай земля вродить траву, ярину, дерево» І був день
третій.

4 день – І сказав Бог «Нехай будуть світила на тверді небесній для
відділення дня від ночі». І створив Бог Сонце, Місяць і зірки. І був це
день четвертий.

5 день – І сказав Бог «Нехай вода вироїть дрібні істоти, душу живу і
птаство, що літає над землею під небесною твердю». І створив Бог комах,
птахів. І був день п’ятий.

6 день – І сказав Бог: «Нехай видасть земля живу ярину за родом її,
худобу і плазуюче, і земну звірину за родом її». І створив Бог звірів і
людину. І був день шостий.

7 день – І скінчив Бог дня 7 працю Свою і Він відпочив. І поблагословив
Бог день 7 і його освятив, бо в нім відпочив Він.

Вчителька: А тепер подивіться уважно і скажіть, яку природу створив Бог?
(живу і неживу)

– Чи може існувати наша Землі, якщо буде тільки нежива природа? (Може,
але вона буде пусткою, бо на ній не буде життя).

– А чи може людина існувати без природи? (Ні, тому що рослини і тварини
дають людям повітря, їжу! А нежива природа теж допомагає людям.

На землі ростуть рослини, у воді – живуть риби, рослини дають людям
повітря, їжу, лікують та одягають людей, тварини – їжі, одяг, робоча
сила.

Вчитель. – Але уся природа приносить людям і естетичну насолоду. Яку?
(Відповіді).

Вчитель. – Отже, без природи світ не існує, він загине. Тепер
подивіться, навколо землі є зірки. З них зеленого кольору – 3, синього
також 3.

Кожна з них незвичайна. Давайте подивимось чим незвичайні зелені зірки.
(Роздаю дітям)

Діти говорять, що на них зображено.

1 учень. На 1 зірці – рослини.

Вчитель – Які ти знаєш рослини? Які види дерев ти знаєш? Назви які ти
знаєш кущі та травні рослини?

2 учень. – тварини.

¦

??E‚

3/4

’ J

$??E$

3/4

ooooooooooooccccccoccccccc

!R)v)Oe*E+?-h.8/?/oooooooooooooooooooooooooooo

Вчитель. – Які є тварини (звірі, комахи, птахи). На які дві групи
поділяються усі тварини? (Дикі і домашні). На які групи поділяються дикі
птахи? (перелітні і зимуючі).

3 учень – Людина.

Вчитель. – Бог створив людину і сказав: «І хай панують над морською
рибою і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею. І на
усім плазуючим, що плазує по землі».

– Як ви розумієте у цьому вислові слово панують? (Це означає
користуватися природою, яку створив Бог, але й берегти її).

Вчитель. – А як Ви розумієте оберігати природу? (Правила поведінки в
лісі, допомога тваринам) взимку. Не можна спалювати листя восени, бо в
ньому багато шкідливих речовин. Які з димом підіймаються і забруднюють
повітря)

Вчитель. – А чи піклується наша держава про охорону природи? Доведіть,
де це записано (ст. 66 Конституції України).

Вчитель. – Молодці! Ви, дійсно будете патріотами нашої держави, бо
піклуєтесь про природу рідного краю.

Вчитель. – А тепер уважно подивіться на Земля, Сонце і Місяць.

– Якщо їх з’єднати, то утвориться якийсь музичний знак. Може хтось вже
побачив? (скрипічний ключ)

– А що цей ключ відкриває нам? (Чарівний світ музики)

Вчитель. – Музика огортає усю землю своєю чарівністю. Давайте розглянемо
три сині зірочки. Вони теж розкриють нам свої секрети (Пісня, танець,
марш). Що зроблено на малюнку (три музичні танки)

Вчитель. – Це музичні жанри, які становлять основу, початок цілого світу
музики.

– Куди вони нас ведуть? (Пісня – в оперу, танець – в балет, марш – в
симфонію).

– А скільки нот має звукоряд? Нумо перевіримо.

ІV. Фізкультхвилинка.

Ось ми підійшли до самого головного в нашому уроці. Ми повторили все про
свій природи і музики, а тепер подивимось, чи пов’язані вони між собою.

– Ви готові? Ну, тоді будьте уважні! Оголошую музичний конкурс. За кожну
правильну, точну відповідь червоний кружок, неповну – зелений листочок.

– Потім підведемо підсумки.

– Але по-скільки це музичний конкурс, то потрібно підготуватись.

Розспівка: 1) Лис-то-пад (мат.тр.) 2) Осінь вже пройшла (до–соль) Дощик
принесла.

Вчитель. А тепер виконаємо пісню «Осінь»

1) Які ви знаєте пісні про пори року (конкурс)

2) Які ви знаєте пісні про птахів? (к)

-А тепер виконаємо одну з них «Тільки зійде зоря».

3) Які ви знаєте пісні про тварин? (лисичка, коза)

-З якої опери ці пісні? Хто композитор?

4) А які ви знаєте пісні про рослини?

(дерева, кущі, трави, овочі, фрукти, ягоди)

Давайте заспіваємо одну з них «Урожай» Чого вчить праця?

-Ця пісня про рослини, але й ще про щось. Про що?

– А якою ще працею людей восени (Ілюстрація)

Яка ще працю восени?

5) А які ви ще знаєте пісні про працю людей в різні пори року?

(Косарі. Як діждемо літа. Урожай)

VІ. Підсумок уроку.

Вчитель. – Давайте підведемо підсумки нашого конкурсу.

(Оцінювання) – Ми оцінили працю учнів на уроці.

А чи досягли ми поставленої мети?

(Підсумки) – А тепер скажіть, які три музичні жанри ведуть нас у
чарівний світ музики?

– А які три складові живої природи тримають нашу планету? – Ну що ж
молодці! З поставленою метою справились. А тепер д/з.: підібрати 1
загадку про зиму і придумати поспівку.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
