.

Казки українських письменників: Іван Франко "Лисичка і Журавель". Наталя Забіла "Вовк і козлята". Марійка Підгірянка "Бе

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
0 12253
Скачать документ

Казки українських письменників: Іван Франко “Лисичка і Журавель”. Наталя
Забіла “Вовк і козлята”. Марійка Підгірянка “Безконечні казочки” (урок)

Матеріал уроку. Іван Франко “Лисичка і Журавель”. Наталя Забіла “Вовк і
козлята”. Марійка Підгірянка “Безконечні казочки”.

Мета. Ознайомити учнів із жанром літературної казки; навчити самостійно
визначати дійових осіб; інсценізувати частини казки; удосконалювати
уміння стисло переказувати прочитане.

Обладнання. Складова таблиця і таблиця №4 (додаток 1,4); картки зі
словами; маски кози, вовка, козенят.

Хід уроку

І. Мовна розминка.

1. Гра “Яке слово не таке, як інші”.

Учитель читає, а учні слухають і запам’ятовують слова без [ж].

“Жовторотий журавлик жадібно жував жуйку. — Журавлику, — каже журавлиха,
— жуйку жуєш? Страх! Жуй жучків, журавлику;, жабку жирненьку. Жуйку
журавлики не жують. Чуєш?” (Страх, не, чуєш.)

2. Тренувальні вправи для розвитку навичок читання.

а) Читання у складовій таблиці (додаток 1) рядків 11-12 (та, то …,
ат-от) і таблиці №4 (додаток 4) колонок 5, 6 з голосними (на вибір
учителя), б) Читання загадки, надрукованої на дошці.

Учні читають кожну фразу на одному мовному вдиху. і Знайшов Півник
колосок,

Змолов борошна мішок. (Пауза, вдих).

Спік негайно у печі

Пиріжки та калачі. (Пауза, вдих).

Мишенят не пригощав —

Жоден з них не помагав. (Казка “Колосок”). — З якої казки ці герої?

3. Відгадування загадок.

Що за хатка на узліссі?

Вся ворушиться, дрижить.

Де не взявсь, кабан біжить.

Тут і вовк іде, й ведмідь.

Й кожен в хатці хоче жить.

Так вже тісно їм усім —

Ось-ось-ось порветься дім.

Що за дім такий лежить —

І ворушиться, й дрижить?

(“Рукавичка “)

Я бичок-третячок,

Смоляний в-мене бочок.

Із соломи дід зробив,

Бік смолою засмолив.

(“Солом’яний бичок “)

Що втікло від баби з дідом —

Не сиділо на вікні,

А зустрілось з зайченятком —

Й ну співать йому пісні?

(“Колобок “)

II. Повідомлення теми і мети уроку.

— Хто автор цих казок? У якому розділі ми читали деякі з них?

Казка народилась у сиву давнину. Вона виникла значно раніше, ніж люди
навчилися писати. Тому їх не могли записувати, а переказували один
одному. Згодом ім’я автора забувалось. Казка ставала народною. На
відміну від народних, є казки, автори яких відомі. Тому ці казки
називають авторськими, або літературними.

У новому розділі “Казки українських письменників” дібрано казки, які
були написані у різні часи. Відкрийте зміст і прочитайте, твори яких
письменників ми будемо читати.

III. Опрацювання казки Івана Франка “Лисичка і Журавель”.

1. Словникова робота.

а) Вправа на розширення кута зору.

тим на бачите

вгощу хата молочком

прошений пробує подякувала

дрібненько наїсться розсердилася

витягне завтра гостинність

стало каже зареклася

йти ти багата

б) Тлумачення незрозумілих слів і виразів.

®

hz| c?X

`

h|cij

6

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
