Урок
Вогник хай творить лиш тільки добро
Тема: Вогник хай творить лиш тільки добро.
Мета: пояснити дітям, що вогонь може бути корисним і небезпечним; дати
уявлення про причини виникнення пожеж та формувати результати
необхідності знати і виконувати правила пожежної безпеки; навчити дітей,
як можна застерегти та запобігти виникненню пожежі. Переконати в
небезпечності гри з вогнем; виховувати дисциплінованість, прагнення
зберегти своє здоров’я, бажання турбуватися про життя і здоров’я
навколишніх; розвивати творче мислення увагу, пам’ять.
Обладнання: діапроектор, діафільм “Гіркі пригоди неслухняного козеняти”;
сигнальні картки; демонстраційний матеріал.
Хід заняття
І. Привітання
Коли сонце прокидається,
З усіма вітається:
– Добрий ранок! – каже сонце,
Що заглянуло в віконце.
– До нас завітало багато гостей. Давай те із ними привітаємося.
Пісня “Цьомчик”
– Візьмемося за ручки і побажаємо один одному на сьогоднішній день щось
хороше.
ІІ. Основна частина.
Перегляд діафільму.
Сьогодні ми з вами підемо у кінотеатр.
А що потрібно мати. Що пустили у кінотеатр? (квиток)
Підійдіть до каси, станьте в чергу.
На квитку написано ряді місце.
Лісова галявина.
Ой. А куди є це ми потрапили?
А чому плачуть звірятка?
– Туристи відпочивали в лісі, і гляньте, що після себе залишили: сміття,
вогнище.
Звірята налякалися і не знають як погасити вогонь. Давайте їм
допоможемо.
Як ми можемо погасити вогонь в лісі?
Ось річка. Станемо в шеренгу, будемо передавати один одному відерко і та
погасимо вогнище. А ще можна вогнище загасити за допомогою піску і
землі.
А якщо пожежа трапилася в будинку, що будемо робити?
Який номер пожежної частини?
Ну ось вогнище загасили і звірятка можуть бути спокійні.
Ой. А що це тут? (сірники і коробка)
А для чого потрібен вогонь?
Вогонь може бути корисним і небезпечним.
Вогонь – біда;
Велика біда!
А без вогню нікуди!
Ні туди, і не сюди!
Вогонь може бут корисним
Вогонь може бути шкідливим
Він може зігріти обід,
Він плавить метал
І розтоплює лід
А може і ліс велетенський спалити,
Майно і будинок –
Усе спопелити.
Та ось тільки малі діти.
Не повинні з ним дружити,
Будеш з ним необережний, –
Може трапитись пожежа!
Бесіда. (в кінозалі)
– Про кого дивилися діафільм?
– Що трапилося?
Що привело до пожежі?
Хто допоміг козенятам ? погасити пожежу?
Розглядання малюнків.
а) Якщо в сім’ї маленькі діти
І вміють сірники палити,
То пустощі з вогнем завжди
Привести можуть до біди
б) Розігрілась праска дуже
Що робити будем, друже?
За гаряче не лапай,
Із розетки вимикай!
в) Знать повинен кожний:
Що похід був до ладу,
Жартувать з вогнем не можна –
Ліс потрапить у біду!
г) Вивчіть правила пожежні,
Будьте завжди обережні.
Знає хай дитина кожна:
Жартувать з вогнем не можна!
Сигнальні картки.
Зараз ми з вами пограємо в гру.
Я вам роздам сигнальні картки. З одному боку – червоний кружечок з
іншого зелений. Якщо я говорю правильно, то ви показуєте зелений
кружечок, якщо не правильно – червоний.
Можна гратися сірниками.
Залишити газ на плиті і піти.
Не можна гратися сірниками, це небезпечно.
Пожежних викликати за номером 01.
ІІІ. Робота в центрах діяльності.
1. Центр математики.
За малюком скласти приклад.
З сірників викласти задані фігури.
Лабіринт “Допомогти козенятку втекти від вогню”.
2. Центр, грамоти.
Викласти слова: вода, ліс, машина, сірник.
3. Мистецький центр.
Малювання: “Кляпсографія” – домалювати галявину”.
“Ліс” – штампами намалювати хмарки, вогнище з ниток.
Аплікація: “Хатинка Коза” – ялинки з ниток; галявину прикрасити квітами.
4. Центр кубиків.
Будуємо пожежну машину.
ІV. Підсумок заняття.
Малорухлива гра “Розминка”.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter